Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o ustalenie polaryzacji diody do s galaxy 2 i9100

05 Lip 2014 22:20 1089 5
  • Poziom 11  
    Witam.
    Tak jak w temacie. S2 zakupiony jako trup. Brak reakcji pod ładowarką. Po podłączeniu pod zasilacz zewnętrzny okazało się, że ma zwarcie. Podejrzany okazał się kondensator 22uf. Po demontażu telefon się uruchomił na zasilaczu serwisowym. Ma założone hasło bezpieczeństwa, którego właściciel nie pamięta, ponieważ leżał w tym stanie od ponad 6 miesięcy. Oby wgranie romu przez odin załatwiło ten problem. Wracając do pytania. Na diodzie d501 nie występowało napięcie 5V. Mam nadzieję, że jest to wina modułu ładowania, który już do mnie jedzie. Jestem początkujący i nieuważnie rozlutowałem diodą. Przez to nie wiem który pad to plus, a który to minus.
    Na zdjęciach widać 4 wolne pady. Lewa strona to kondensator, prawa to dioda. Również dodałem zdjęcie diody, na której niewiele widać. Oczywiście polaryzację sprawdziłem omomierzem.

Czy mogę prosić o podpowiedź który pad to +,a który -? i czy będzie możliwość wgrania czystego romu bez podania hasła przez odin?

Prośba o ustalenie polaryzacji diody do s galaxy 2 i9100 Prośba o ustalenie polaryzacji diody do s galaxy 2 i9100
  • Poziom 11  
    Według schematu, pin pozytywny to ten z czerwonym kwadratem? Czy może ktoś potwierdzić proszę
  • Poziom 11  
    jak tylko go postawię na nogi to wezmę się za hasło. Dam znać jak przyjdą części
  • Poziom 11  
    Po zainstalowaniu nowego modułu zasilania telefon sam się włącza i zauważyłem, że również się nagrzewa. Nie bardzo wiem co dalej z tym robić.