Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[C++] - Nowicjusz i odczyt pliku txt

05 Jul 2014 22:31 738 2
 • Level 8  
  Witajcie!
  Jakiś tydzień temu zacząłem uczyć się C++ (a więc jestem nadal kompletnie zielony - wybaczcie bałagan w kodzie), staram się uczyć samodzielnie z tutoriali i podręcznika. Każdy nowy fragment wiedzy staram się zaimpelentować do jednego pisanego przez siebie kodu, tak by nie powtarzać kodów pokazywanych w tutorialu. Do tej pory szło świetnie, bawiłem się doskonale ćwicząc całymi dniami, jednak dziś natknąłem się na mur - siedzę już (dosłownie!) jakieś 8 godzin i nie jestem w stanie go przeskoczyć. Uniżenie więc proszę o jakąkolwiek pomoc.

  Fragment kodu (tutaj wyrwany z całości, stąd niepotrzebne biblioteki) ma pobierać dane z pliku tekstowego w którym zapisane są napisy i liczby. Pod każdym napisem jest 8 liczb całkowitych, program ma wyświetlić zadany napis (po jego numerze w kolejności) lub liczbę przypisaną do tego napisu (czyli znajdującej się wśród 8 liczb poniżej).
  Dodam jeszcze że używam Code:Blocks.

  Code: cpp
  Log in, to see the code


  Pierwsza część kodu działa poprawnie - potrafi wypisać wszystkie dane z pliku txt, poprawnie przypisuje wartości tablicom.

  Przy drugiej program wysypuje się tak jakby niepoprawnie odwoływał się do tablicy. Nie potrafię jednak dostrzec jak to możliwe.
  Z góry dziękuję za każdą pomoc!
 • Helpful post
  Level 28  
  sname=9*save_number;
  if (save_number==sname)
  sname jest zawsze 9 razy wieksze if niezadziala.
 • Level 8  
  Ok, właśnie zdarzyła się magiczna rzecz - poprawiłem błąd o którym powiedziałeś i program, tak jak wcześniej skompilował się i zaraz przestał działać. Przypisałem "sname" i "save_number" poczatkowe wartości "1" zamiast "0" i działał, ale nie podawał poprawnych wyników.
  Chwilę później wróciłem do wartości "0" i... program działa i nie wywala się. Co prawda tablica "save_stats" nadal nie daje poprawnych wyników, ale to nie był główny problem.

  Widać zadziałała po prostu aura kogoś bardziej doświadczonego. Dzięki za pomoc!