Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką glebogryzarkę kupić?

zagiell 05 Lip 2014 23:19 1704 0
    zagiell
    Poziom 13  
    Chciałbym zakupić glebogryzarkę spalinową, której będę potrzebował w gospodarstwie ogrodniczym. Jeżeli chodzi o powierzchnię i intensywność pracy, to 2-3 razy do roku, będzie ona przerabiać podłoże torfowe w zagonach o powierzchni ok. 5a + ewentualnie od czasu do czasu tereny pod trawnik itp. o mniejszej powierzchni.
    Nie bardzo orientuje się w tego rodzaju sprzęcie, jednak chyba najważniejsza jest jak najniższa awaryjność, no i w przypadku awarii, dostępność części oraz brak problemów z serwisem. Przeglądałem wstępnie oferty w sklepach internetowych i nie bardzo wiem który model wybrać. Potrzebuję urządzenia o szerokości roboczej co najmniej 50cm (optymalne byłoby 60cm) i głębokość pracy przynajmniej 30cm, w cenie do ok. 1200zł
    Uda się coś takiego kupić nowe w sklepie (jednorazowa chińszczyzna mnie nie interesuje) czy szukać czegoś sprawdzonego na rynku wtórnym? W ogóle które silniki są najmniej awaryjne i które warto rozważyć? B&S, Loncin, NAC czy jeszcze coś innego jest warte uwagi?
    Znalazłem takie urządzenie: http://www.elmet.biz/pl_PL/p/HORTMASZ-glebogr...BK55-6%2C5KM%2C-84cm-AUTORYZOWANY-PARTNER/714
    co prawda nieco przekracza budżet, ale jeżeli chodzi o parametry spełnia wymagania. Tylko jak wygląda trwałość silników firmy loncin?