Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana płyty głównej oraz RAM-u

06 Lip 2014 01:20 1626 14
  • Użytkownik usunął konto  

• Poziom 43  
    skymanpl napisał:
    Budżet (podany w widełkach), w którym chciałbym się zmieścić jest pomiędzy 400zł, a 750zł.

Kolego, czy raczysz sobie z nas żartować? Jak przy takim budżecie chcesz złożyć cokolwiek?
  • Poziom 25  
    Za podaną kwotę spokojnie kupi płytę i pamięć ram.
    Przecież on tylko to wymienia, procka i resztę przerzuci że starej płyty.
    Najpierw przeczytaj potem się wypowiadaj.
  • Poziom 32  
    Przecież on pisze jasno że ten budżet jest tylko na płytę i RAM, ewentualnie jeszcze CPU.

• Poziom 43  
  • Pomocny dla użytkowników
    Moim zdaniem, to powinno sprawdzić się bardzo dobrze:
    http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-m5a97...w-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-514848/
    http://www.morele.net/pamiec-geil-ddr3-8-gb-1...evo-leggera-9-10-9-28-gel38gb1866c9dc-498330/

Jeśli szukasz informacji o jakości płyt głównych AM3+, sprawdź to:
    http://www.overclock.net/t/946407/amd-motherboards-vrm-info-database
    Dla spokoju ducha, radziłbym ci się skupić na wartościach: Phase count (VRMs) - co najmniej 6+2, Heatsinked - Yes, Recommended - Yes, Known for problems - No.

• Poziom 43  
    Nie wiem czemu żeś się uparł żeby nie kupować płyty z układem Realteka - przecież zawsze możesz sobie dołożyć zewnętrzną karę dźwiękową, więc nie rozumiem Twojego toku myślenia, zamiast patrzeć na parametry płyty traktujesz je drugorzędnie - bezsens totalny. Skoro na czymś Ci zależy czytaj opisy !
  • Poziom 34  
    Dokładnie, przecież kartę zintegrowaną można wyłączyć i wstawić jakąś dedykowaną - byle płyta miała odpowiedni slot. Być może da się znaleźć płyty z innymi układami niż Realtek ale jej koszt może przewyższać kombinację płyty z RTL+karty.
  • Pomocny dla użytkowników
    skymanpl napisał:

mario81 napisał:
    Porównując obecne ceny podanych powyżej płyt głównych, domniemam, że na RAM-y mogę wydać parę(naście) % więcej niż na w/w. W związku z tym może lepiej jakiś zestaw 8 GB / 16 GB z taktowaniem 2133MHz?

Moim zdaniem, najpierw znajdź porządną płytę główną, a później dobierz pamięć ram. Patrząc na twoje wymagania, szybsza pamięć może się przydać. Jakby nie patrzeć, szybsza pamięć zawsze jest szybsza, tylko nie zawsze warto (lub można) dopłacać za różnicę. Na ogół wydajność przedstawia się tak:
    2400 CL9 > 2400 CL11 > 2133 CL9 > 2133 CL11 > 1866 CL9 > 1600 CL8 > 1600 CL9

skymanpl napisał:

mario81 napisał:
    Całkiem niezła, ale odpada, "bo Realtek". Mam już dosyć kłopotów z tym producentem. Jak nie ja mam problemy to kumpel, jak nie kumpel to ktoś z rodziny, jak nie ktoś z rodziny to ze szkoły (już dawnej). Uszkadzające się nie-wiadomo-czemu wejścia, problemy z wykrywaniem sprzętu, głos ze sprawnego mikrofonu brzmiący na przemian jak głos dziecka albo szatana, niewłączające się sterowniki po niby prawidłowej instalacji (musiałem ręcznie włączyć autouruchamianie)... Nie, nie, nie i jeszcze raz zdecydowane NIE dla tego szajsowatego układu/producenta.

W takim razie w co celujesz? Chyba zdajesz sobie sprawę, że dzisiaj to Realtek dominuje wśród zintegrowanych dźwiękówek i one są już na takim poziomie, że kupno osobnej karty raczej straciło sens. Podejrzewam, że są jeszcze jakieś płyty z układami C-Media, ale ja osobiście żadnej nie kojarzę, a poza tym, układy C-Media uważana są za gorsze, niż Realtek. Nawet Asus ze swoim Supreme FX korzysta z układów Realtek. Także czy ci się to podoba czy nie, jesteś raczej skazany na integre Realtek ;)

• Poziom 43  
    Wytrzymałość portów, a raczej gniazd na kartach dźwiękowych zależą tylko i wyłącznie od tego jak użytkownik się z nimi obchodzi, ile razy, jak często, z jaką siłą itp. je eksploatuje. Przez blisko 20 lat korzystania z PC nigdy nie spotkałem się z samoistnym uszkodzeniem gniazd w karcie dźwiękowej.
    Z kart na PCI polecić mogę Spund Blaster X-Fi lub Asus Xonar.
  • Poziom 34  
    skymanpl napisał:
    W podanych widełkach cenowych naprawdę nie ma czegoś co spełnia w/w podane założenia?
    Nawet płyta Asus Crosshair V Formula-Z za ponad 800 zł. ma wbudowany układ o szumnej nazwie SupremeFX III od... Realteka :)