Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch GSB-13RE - Wyłącznik czy może coś innego.

06 Lip 2014 11:53 2079 3
 • Poziom 27  
  Witam
  Mam oto problem z rzeczoną wiertarką Bosch GSB -13RE. Zdjęcia w złączniku.
  Podstawowy jej problem to to że pracuje w jednym położeniu w innych nie.
  Kabel wykluczony wymieniony.
  Podejrzewam wyłącznik, ponieważ jak wciskam go i sprawdzam czy jest przepływ prądu to nie ma przepływu.
  Stąd moje pytanie czy można być pewnym że to właśnie ten wyłącznik jest winien, chciał bym mieć pewną dozę pewności bo wyłącznik drogi niestety.

  Co ewentualnie sprawdzić?
  Zdjęcia w załączniku
  Dziękuję za podpowiedzi ! Bosch GSB-13RE - Wyłącznik czy może coś innego. Bosch GSB-13RE - Wyłącznik czy może coś innego. Bosch GSB-13RE - Wyłącznik czy może coś innego. Bosch GSB-13RE - Wyłącznik czy może coś innego. Bosch GSB-13RE - Wyłącznik czy może coś innego.
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  Awaria przełącznika w tym sprzęcie to rzadka rzecz. Serwisuje taki sprzęt w zakładzie i nigdy nie miało to miejsca. Prędzej koledzy spalą wirnik lub stojan. Przypadek o którym piszesz wskazuje na uszkodzony przewód zasilający. Piszesz że wymieniłeś. Czy aby na sprawny? Podłącz miernik do szybkozłączy przewodu zasilającego i sprawdź czy jest zasilanie. Następnie wciśnij włącznik wiertarki i patrz co się dzieje z napięciem. Jak leci w dół to uszkodzony przewód. Częstą awarią w tych sprzętach jest przełącznik obrotów lewo/prawo. Rozbierz go i przeczyść. Potrafi się trochę przypalać i wtedy jest brak styku.
 • Poziom 27  
  ok sprawdzam dzięki

  Dodano po 2 [godziny] 52 [minuty]:

  ok sprawdziłem, był upalony styk wychodzący ze stojanu który łączy się z przełącznikiem obrotów i dlatego to się działo przelutowałem i jest ok

  Dodano po 5 [godziny] 25 [minuty]:

  niestety to nie to wiertarka nadal pracuje tylko w jednej pozycji i po przechyleniu wyłącza się kabel jest na bank dobry
 • Poziom 2  
  cordoba_2004 napisał:
  Podejrzewam wyłącznik,
  Podłączam się do tematu- ja mam ten sam problem z GSB 13re podejrzewałem wyłącznik i niestety udało się go rozebrać.Przestrzegam przed tym bo składanie jest trudniejsze (). a może ktoś na forum poradzi gdzie te blaszki wcisnąć :( zdjęcia w załączeniu. Przy okazji tak wygląda wyłącznik w środku.