Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] spalone głośniki wysokotonowe w aktywnych Behringerach

Mariano1974 06 Lip 2014 12:08 1434 8
  • #1 06 Lip 2014 12:08
    Mariano1974
    Poziom 2  

Witam mam problem ze znalezieniem zestawów naprawczych do głośników wysokotonowych w aktywnych paczkach Behringer Eurolive B612D produkt po prostu w Polsce nie dostępny , zastanawiam się nad włożeniem w miejsce starych innych głośników, tylko pytanie jakie??? musi to mieć ręce i nogi :) a na pewno muszą być dostępne do nich zestawy naprawcze . Podpowiedzcie co można by tam włożyć sensownego [Inne] spalone głośniki wysokotonowe w aktywnych Behringerach

0 8
  • Pomocny post
    #2 06 Lip 2014 16:30
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Masz przecież parametry na foto - d800 byłoby przegięciem ale D500 czemu nie. Zwrotnic nie będziesz przerabiał jak sądzę...? Można też cewki kupić i wymienić ale nie dałeś foto jak to wygląda rozebrane.

0
  • #4 06 Lip 2014 19:59
    RFTiTONSIL
    Poziom 18  

Tak to ta cewka można sprawdzić bo są tam wypisane modele.

0
  • #5 08 Lip 2014 11:53
    Mariano1974
    Poziom 2  

Dziękuję za podpowiedzi , tylko kurcze pomyliłem zdjęcie ,parametry głośnika który jest mi potrzebny to:
    44T120D8
    Continuous Power 30 Watts
    Peak Power 120 Watts

Dodano po 8 [minuty]:

DjMapet napisał:

W Polsce jest problem z dystrybucją części zamiennych , nawet w autoryzowanym serwisie Behringera cewki są nie dostępne .
    Pan z serwisu powiedział że jeśli kolumny są na gwarancji , to albo przewijają stare cewki albo muszą sprowadzać z Niemiec :) . Taki serwis ma Behringer w Polsce , nigdy więcej nie kupię ich sprzętu :(

0
  • #6 08 Lip 2014 23:35
    DjMapet
    Poziom 43  

Mariano1974 napisał:
    Pan z serwisu powiedział że jeśli kolumny są na gwarancji , to albo przewijają stare cewki albo muszą sprowadzać z Niemiec

Żenada.
    Co za problem ma autoryzowany dystrybuto'r ze sprowadzeniem cewek z Niemiec?

Mariano1974 napisał:
    Taki serwis ma Behringer w Polsce

Niestety to nie wina Behringera a dystrybutorów krajowych. Mają klienta w d... . Zależy im tylko na sprzedaży.
    Należy kupować graty u dużych, sprawdzonych dystrybutorów (Music Store, Muzyczny pl., Thomann), nie w oszukańczych mini geszeftach internetowych.

Wydaje mi się, że ta sama cewka podchodzi do obu tych głośników.
    Najlepiej zmierz średnicę cewki, średnicę recon-a i zamieść jej fotki.

Pozdrawiam.

0
  • #7 09 Lip 2014 07:05
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Zadzwoń do Poznania do firmy na Garbarach - światłem handlują - często mieli na miejscu więcej niż serwis na stronie...

0
  • #8 09 Lip 2014 12:30
    Mariano1974
    Poziom 2  

Dziękuję wszystkim za pomoc . Fakt cewki są takie same , już założone graja aż miło . A co do dystrybutorów to akurat te paczki kupowałem w Soundtrade , to jeden z większych importerów Behringera na Polskę . Pozdrawiam wszystkich .

0
  • #9 09 Lip 2014 15:15
    DjMapet
    Poziom 43  

Nie przeginaj z przesterem i podbijaniem korekcji, oraz unikaj sprzężeń, to drivery pograją długo.

Pozdrawiam.

0