Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienie hotbirda na wyspach (UK)

06 Lip 2014 21:26 5889 15
  • Poziom 18  
    Witam,

Wiem, że temat się przewijał setki razy, ale :)

Antena 85cm siatkowa, ustawiona idealnie wg:
    http://www.dishpointer.com/test/supermap.htm?satellite=0130&address=liverpool+l6+6df
    Konwerter standardowy był w zestawie z anteną.
    Antena precyzyjnie ustawiona miernikiem Mezon DSM15,
    przewód ok 10m DG-113, złącza F Cabelcon.

Tuner nc+ nbox hdtv, I teraz jest zonk, ni jak nie mogę złapać jakości sygnału, siła dochodzi do 90%. Pożyczyłem konwerter monoblocka, zmieniałem tuner na skyboxa F5S, zarabiałem krótszy kabel. I jakość sygnału nawet nie drgnie.

Jakieś sugestie, co mogłem przeoczyć? Czy możliwe by czasza anteny była wadliwa? Bo inne elementy chyba wyeliminowałem.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

--
    Pozdrawiam,
    demeus
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Jak najbardziej to rozumiem, lecz antena była ustawiana wg. kompasu oraz mapy z dishpointer.com miernik wskazuje spory sygnał lecz jakoś nie drgnie, szukałem sygnały poruszając anteną kilka stopni w lewo i prawo lecz bez rezultatu.
  • Poziom 18  
    Dlatego użyłem miernika oraz wstępnie posiłkowałem się ustawieniem wg. dispointer.com
  • Poziom 18  
    Ale dishpointer.com bardzo ładnie pokazuje w jakim kierunku ustawić antenę. Niestety nie dysponuję analogowym tunerem.
  • Poziom 24  
    Jerzykowski napisał:
    Jakoś nie ufam ustawianiu na kompas.
    demeus napisał:
    Ale dishpointer.com bardzo ładnie pokazuje

Waserwaga dokładniej. :D
  • Poziom 35  
    Jeżeli wyczerpałeś wszystkie możliwości, uważasz że to co robisz jest właściwe a nadal nie uzyskałeś sygnału to wezwij fachowca.
  • Moderator
    Napisz czy dekoder był zaprogramowany, czy odbierałeś już na nim programy, czy nówka ze sklepu zawieziona do UK?
  • Poziom 17  
    demeus >>> ustaw antenę na max na mierniku poziom sygnału - ( pokręć sporo w prawo i w lewo od tej pozycji co ustawiłeś na kompasie ) - jak znajdziesz max to będzie Astra przekręć w prawo ( stojąc za anteną ) o 6 stopni ( na maszcie ok 0,5 cm ) następny ping na mierniku trochę słabszy od Astry to będzie HotBird
  • Moderator
    [QQQ] napisał:
    ustaw antenę na max na mierniku poziom sygnału - ( pokręć sporo w prawo i w lewo od tej pozycji co ustawiłeś na kompasie ) - jak znajdziesz max to będzie Astra

Piszesz tak, jakby na niebie były tylko 2 satelity Astra i Hotbird. Zapomniałeś o silnym sygnale 28,5°, pomiędzy Astrą a Hotbirdem jest jeszcze na 16° satelita, wiesz o tym? Jak myślisz, na mierniku będzie sygnał z tych satelitów? po tej Twojej poradzie skąd będzie autor wiedział gdzie jest? Może będzie na 28,5°.
  • Moderator na urlopie...
    Olek II napisał:
    po tej Twojej poradzie skąd będzie autor wiedział gdzie jest? Może będzie na 28,5°.

Potwierdzam.
    QQQ, 21 dni upłynęło, myślisz, że to aktualne?
  • Poziom 17  
    telesat1 Olek II >> sorki nie zerknałem na datę a i miejsce nie przykuło mojej uwagi ;) ( słabość pourlopowa )

Skrzywienie zawodowe ;) ( Kraków jest na 19E ) więc u mnie Astra na 19,2 jest najsilniejszym sygnałem i najwyżej ( elewacja ) i sam czasem używam tego sposobu - stad taka sugestia.

Co do Eutelsata na 16E jest tak słaby że na zwykłym mierniku typu np. DSM jest praktycznie ie daje "pinga" ( przynajmniej w Polsce w Krakowie ).