Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor minimum 46" do 3000zł

ukaszef 07 Lip 2014 01:37 801 3
  • #1 07 Lip 2014 01:37
    ukaszef
    Poziom 4  

Witam.

Z powodu zastrzyku funduszy postanowiłem zakupić telewizor. Od razu zaznaczam, że jestem zamiłowanym filmomaniakiem, ale chcę też, by telewizor pełnił funkcję zastępczą monitora do peceta (stary monitor padł, więc stwierdziłem, że mogę projektować i modelować na uczelnię na większym sprzęcie zamiast kupować specjalnie monitor). Rozglądałem się już trochę po necie i sklepach typu euro czy mediamarkt, ale chcę poznać opinie ludzi, którzy się na tym znają, ponieważ jest to dla mnie duży i ważny zakup. Z powodu 4K zauważyłem spore okazje cenowe i chcę to wykorzystać.

Przechodząc do moich życzeń wobec telewizora:
    - minimum 46 cali (najlepiej w okolicach 50)
    - energooszczędny (najlepiej chyba LED? z klasą A+)
    - odświeżanie 200hz i w górę (widziałem różne "przedrostki" w rubrykach przy odświeżaniu typu AMR+, ale przyznaję- nie mam pojęcia, o co chodzi i które jest najlepsze i dlaczego)
    - jak najwięcej przydatnych smartowych funkcji (wi-fi i te sprawy to bardzo duża wygoda)- ważna jest dobra współpraca z komputerem podczas pełnienia funkcji monitora (nie jestem w tym ogarnięty i nie wiem czy to standard czy nie, dlatego piszę)
    - 3D w sumie nie jest koniecznością- nie widziałem, jak sprawdza się na telewizorach, jeśli dobrze- na pewno będzie to duży plus, jako że, jak już wspomniałem, jestem wielkim fanem filmów i zależy mi, by cieszyć się z nich jak najbardziej

Czekam na Wasze porady i pomoc, a w międzyczasie sam będę się jeszcze rozglądał po allegro. Miłego wieczoru!

• #2 07 Lip 2014 01:44
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #3 07 Lip 2014 02:54
    ukaszef
    Poziom 4  

LOCOLOCO napisał:
    W tej klasie najwyższe odświeżanie natywne(prawdziwe) to 100Hz.

Co to znaczy? Znajomy kupił jakiś czas temu tv w nawet niższej cenie z odświeżaniem 200Hz (wprawdzie 42", ale zapłacił chyba lekko ponad 2000) i podczas oglądania filmu w 720p widziałem znaczącą różnicę pomiędzy nim a telewizorem innego kolegi, który ma odświeżanie 100Hz, a był to ten sam film (obraz był widocznie płynniejszy).

• #4 07 Lip 2014 09:03
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Może miał lepszy sygnał.
    A w klasie cenowej do 2000 zł nie masz modelu 47 a nawet 42" z matrycą natywną 100 Hz tylko 50 Hz. Ty piszesz jedynie o wspomaganiu. Tu działa marketing i placebo

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME