Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aristo prestige 1700 - Nic nie wyświetla się na matrycy

ewenement22 07 Jul 2014 09:44 1002 7
Tespol
    ewenement22
    Level 21  
    Witam
    Mam problem z laptopem ARISTO Prestige 1700.
    Nic nie wyświetla się na matrycy. Rozkręciłem go sprawdzić czy coś się nie wypięło lub czy coś nie łączy może... ale z tego co widzę wszystko jest ok z kablami. Niektóre były ściśnięte przez obudowę - ktoś już kiedyś rozkręcał tego laptopa i widocznie nieumiejętnie składał. Sprawdziłem też czy kable które wychodzą z matrycy czy mają przejście i wszystkie żyły są ok. Co mogę jeszcze zrobić? Jak spróbować zdiagnozować uszkodzoną część?
  • Tespol
    sosarek

Level 43  
    Na zewnętrznym monitorze wyświetla obraz? Słychać dźwięki uruchamiania systemu? Zasilacz sprawny?
  • Tespol
    ewenement22
    Level 21  
    Zasilacz sprawny bo nowy uniwersalny. Działa na innym sprzęcie. Słychać, że sprzęt się uruchamia bo chodzi dysk i wentylatory. Na monitorze zew. obraz się nie wyświetla natomiast znika z niego informacja "no signal detected"
    sosarek

Level 43  
    Nie chodziło mi o to czy słychać wentylator tylko dźwięk ładowania się systemu itp. Uszkodzenie grafiki wchodzi w grę.
    ewenement22
    Level 21  
    Nie słychać żeby system się uruchamiał... może być wyłączony dźwięk lub np. nie ma dźwięku uruchamiania systemu... W moim laptopie nie ma dźwięku uruchamiania systemu - Win 7 HP
    sosarek

Level 43  
    Prawdopodobnie uszkodzona grafika, na początek można wykonać reflow układu żeby zobaczyć czy płyta ożyje.
    lisek
    Service technician RTV
    Jeśli masz MB jak w Link , to na 90% uszkodzona grafika .
    Dokładniej widać pod Link_ ten adres
    lub zLink_z Bułgarii

Chip znany G86-770-A2. ( GeForce 8600M GS 256MB)
    Pytanie czy warto investowac (?? ) pln za : nowy chip + osadzanie, w ten laptop z 2008r. na chipsecie 965PM (bez grafiki), procki D2C pod socket M
    -szyna FSB 533MHz

_____
    Zeby się upewnic potrzebny oscyloskop.
    Popatrz na rozwiazania z płyty np. Compal LA-3481P, ten sam chipset
    ewenement22
    Level 21  
    90% to nie aż tak dużo:) Czy da radę się upewnić, że na 100% to jest uszkodzona grafika? A jeśli nie grafika to co?