Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder ITI-2850ST-Po uderzeniu piorunem

07 Lip 2014 17:09 1806 4
  • Poziom 7  
    Witam serdecznie. Mam taki dekoder od rodziców z pokoju. Była w nocy burza, dekoder połączony był kablem od satelity, który jest na dachu budynku. Pech chciał,że piorun uderzył w antenę i po tym dekoder już się nie włącza. Huk był niemiłosierny,aż się obudziłem :)

Rozebrałem go i faktycznie widać na płycie głównej ślad po przepaleniu. Na pewno jest zfajczony kondensator, to widać. Poniżej fotki jak to wygląda. Więc wszystko poszło po wejściu SAT.

Mam pytanie, czy można gdzieś znaleźć do tego jakąś serwisówkę? Chciałbym spróbować go naprawić. Ewentualnie prosiłbym ekspertów o doradzenie co sprawdzić na płycie głównej. Na pewno są do wymiany części które były na linii SAT. Tylko ta serwisówka...bez tego nie wiem jakie mają wartości poszczególne elementy. Trochę części z kompów i telefonów mam, więc kondensatorki i rezystorki pewnie bez problemu wymienię.

Teraz tak, po podłączeniu zasilacza, widać,że na płycie głównej podświetla się czerwona dioda, która jest w wejściu optycznym. To tyle z oznak życia.Dioda z przodu nie zapala się. Czyli widać,że płyta dostaje jakieś napięcie jednak na tym koniec. Podpinałem kabel RJ45 aby sprawdzić czy coś wykryje na lapku. Niestety,żadnej reakcji,czyli karta sieciowa nie wykrywa połączenia.

PS. I pytanie czy w dekoderze musi być włożona karta aby wogóle marzyć o włączeniu go? Czy niema to znaczenia?
  • Poziom 24  
    berry25 napisał:
    czy można gdzieś znaleźć do tego jakąś serwisówkę?

Nie.
    berry25 napisał:
    Chciałbym spróbować go naprawić.

Powodzenia.
    Cytat:
    ="berry25"] Na pewno są do wymiany części które były na linii SAT

I cała reszta.
    berry25 napisał:
    Trochę części z kompów i telefonów mam

Trzymaj na lepsze czasy, a ten dekoder wywal i kup nowy.
  • Poziom 26  
    Kolego obawiam się że po takim strzale to już nie ma co z niego zbierać.
    Naprawy po burzy są w większości przypadków niestety nieopłacalne.
    Można to przyrównać do czołowego zderzenia z TIRem.
    Nie brnij w to. Szkoda nerwów i kasy.
  • Poziom 7  
    Macie racje. Wystawiony na sprzedaż za 30zł. Pewnie połowa elementów popalona. Sprawdzałem miernikiem.