Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne artefakty w grafice dekodera Dreambox 500s

07 Lip 2014 18:16 1668 13
  • Poziom 6  
    Witam
    Coś się stało z dekoderem Dreambox 500s :( Może ktoś miał podobnie i mi pomoże, albo ktoś się zna. Na innym telewizorze to samo :(

Najlepiej proszę zobaczyć na screenach. Czyżby już Dreambox na śmietnik ? :(

Dziwne artefakty w grafice dekodera Dreambox 500s Dziwne artefakty w grafice dekodera Dreambox 500s Dziwne artefakty w grafice dekodera Dreambox 500s Dziwne artefakty w grafice dekodera Dreambox 500s Dziwne artefakty w grafice dekodera Dreambox 500s Dziwne artefakty w grafice dekodera Dreambox 500s Dziwne artefakty w grafice dekodera Dreambox 500s Dziwne artefakty w grafice dekodera Dreambox 500s

P.S Dekoder normalnie się włącza, wyszukuje kanały oraz jest dźwięk na kanałach radiowych. W menu, pocjach i kanałach telewizyjnych efekt pokazany na screenach.
    Proszę o pomoc.
  • Specjalista Sieci, Internet
    gregry608 napisał:
    Coś się stało z dekoderem Dreambox 500s

Oryginalny Dreambox, czy podróbka?.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    To nie telewizor poniewaz podlaczylem do niego inny dekoder i jest wszystko w porzadku.

Dreambox 500s to klon.

Efekt gdy dekoder jest bez kanalow: http://youtu.be/88pl5Qs6kUs

Co to moze byc ?
    gregry608 napisał:
    Co to moze byc ?

Serwis będzie wiedział.
    Masz przecież w tunerze opcję "Factory Reset", można po resecie spróbować jeszcze raz wgrać image (może inną wersję), jeśli i to nie pomoże, to skoro to klon, to nie wiem czy jest sens go naprawiać.
  • Poziom 25  
    Żadne factory reset nie pomoże tu jest awaria w obrębie głowicy lub samej głowicy .Grafika z tunera nie jest wyginana z tego co widać można serfować po menu.
  • Poziom 6  
    Rozumiem. Czy wymiana głowicy w dekoderze to opłacalna procedura ?
  • Poziom 25  
    Kup sprawny DM500 za max 100zł lub DBOX2 60zł.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Czy na pewno głowica? Kolega pisze że Dream wyszukuje kanały, na pasku statusu widać mocny poziom sygnału. Obstawiałbym procesor, ew. demodulator QPSK (zintegrowany z głowicą?), może problemy z kondensatorami filtrującymi zasilanie demodulatora, procesora, w zasilaczu, ostatecznie przy głowicy. W poszukiwaniu diagnozy próbuj chłodzić (np. suszarka do włosów bez grzania, jakiś wiatraczek) procesor, głowicę, demodulator.

Po obejrzeniu youtuba...jakby drugi problem z pamięcią grafiki sdram.

Oba objawy mogą wynikać z uszkodzenia zasilacza, kondensatorów elektrolitycznych w obwodach zasilania.
  • Poziom 6  
    Widzę może być dużo różnych przyczyn :-( Jednak wątpię w to, że naprawianie czegokolwiek ma sens. Dekoder nabyłem za 200 zł i jeżeli naprawienie usterki ma kosztować np. 50% tej kwoty to ja dziękuję. Nie mam nawet pewności czy ta cena sprawi, że Dreambox będzie śmigał jeszcze kilka ładnych lat :-) Czeka go śmietnik i nic więcej.

@Przemek7: Mogę schłodzić dekoder - on już i tak nie ma nic do stracenia. Mogę go nawet zamrozić jeżeli to by pomogło. :D

Przypomniałem sobie, że kiedyś miałem też taki przypadek z tym dekoderem. Padały nie niego przez kilka godzin dość ciepłe promienie słoneczne i wtedy było coś podobnego (jak nie to samo). Jednak po 15 min samo się naprawiło :-) Teraz jest chroniony przed słońcem. Najdziwniejsze jest to, że działał, a następnie był odłączony z prądu na kilka tygodni. Po podłączeniu zrobiło się coś takiego.

Ehh... Ta elektronika. :|
    gregry608 napisał:
    Najdziwniejsze jest to, że działał, a następnie był odłączony z prądu na kilka tygodni. Po podłączeniu zrobiło się coś takiego.

Mogły wyschnąć jakieś kondensatory, i straciły swoją pojemność elektryczną i nie dają już stabilnego napięcia na komponenty tunera.
    gregry608 napisał:
    Dekoder nabyłem za 200 zł i jeżeli naprawienie usterki ma kosztować np. 50% tej kwoty to ja dziękuję

Przy takiej kwocie zakupu, to słuszne podejście.
  • Poziom 16  
    Nie chłodź w lodówce! Dekoder wyjęty z lodówki pokryje się rosą (para wodna w powietrzu), po włączeniu zasilania niemal pewne zwarcie... i dekoder do aniołków, oby nie z Tobą ;-)

Jeśli to problem z zasilaniem (z dużym prawdopodobieństwem) to dobre kondensatory kilkanaście złotych, dla elektronika max 30 min. pracy (20 zł?) Dekoder powinien działać parę ładnych lat...
    Kupiony okazyjnie, używany kilka lat może ujawnić usterki za kilka miesięcy...
  • Poziom 6  
    Przemek7 napisał:
    Nie chłodź w lodówce! Dekoder wyjęty z lodówki pokryje się rosą (para wodna w powietrzu), po włączeniu zasilania niemal pewne zwarcie... i dekoder do aniołków, oby nie z Tobą ;-)

:D To była taka ironia :D Obiecuje, że będę chłodził tylko powietrzem ;-)

Przemek7 napisał:
    Jeśli to problem z zasilaniem (z dużym prawdopodobieństwem) to dobre kondensatory kilkanaście złotych, dla elektronika max 30 min. pracy (20 zł?) Dekoder powinien działać parę ładnych lat...
    Kupiony okazyjnie, używany kilka lat może ujawnić usterki za kilka miesięcy..

Kilka złotych tu, kilka tam i zbierze się 100 :|