Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Comodo, chrome - Comodo się wyłącza przeglądarki nie chcą działać odmowa dostępu

07 Lip 2014 22:21 2487 9
  • Poziom 27  
    Po zainstalowaniu Comodo z moim komputerem zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Po pierwsze sam program. Potrafi od tak po prostu się wyłączyć. Nie kompletne, niemniej wyświetla on informacje, że system nie jest bezpieczny. Próba włączenie nie przynosi rezultatu. Wbudowane w program urządzenie diagnostyczne nie chce działać, a wygenerowanego raportu nie da się zapisać. Generalnie wyłączeniu zdaje się ulegać proces cmdagent.exe.

Jednocześnie takim awariom Comodo towarzyszą awarie wszystkich moich przeglądarek. Chrome włącza się, ale nie jest w stanie wyświetlić żadnej strony (cały czas biała strona, po wklepaniu adresu nic się nawet nie ładuje) dodatkowo wszystkie rozszerzenia wyświetlają informacje, że uległy awarii (przy próbie włączenia natychmiast znów wyświetlają komunikat) IE wyłącza się ułamek sekundy po włączeniu, a próba zaisntalowania firefoxa kończy się wyświetleniem błędu o braku dostępu.

Z dziwnych rzeczy zauważyłem jeszcze niemożność zainstalowania programu hdtune (wywala informację o odmowie dostępu), a także to, że na stronie demotywatory.pl korzystając z chrome byłem proszony o usunięcie ciasteczek aby móc napisać komentarz, co przez wiele lat korzystania z tej strony mi się nie zdarzyło.

Komputer przeskanowałem Avastem, adwcleanerem, Malwarebytes Anti Malware, DR.Web cure it i wszystkie te programy powykrywały jakieś dziadostwa (adwcleaner używałem nawet dwukrotnie i dwukrotnie coś wykrył), którymi zdaje się, że się zajęły.

System to Windows XP 32bit home editon.

Comodo pobrałęm ze strony instalki.pl, jeszcze go nie usuwałem jakby co.

Logi wykonane po użyciu programów antywirusowych.
  • Poziom 27  
    Mbam już nic nie wykrył, adwcleaner znowu jakiegośpojedynczego paprocha, z Frst coś dziwnego się działo, najpierw informacja o odmowie dostępu, potem po włączeniu informacja, wystąpił problem i aplikacja zostanie zamknięta, ale suma sumarum udało mi się za którymś razem przeskanować wszystko.

Jakby co to informuję, że w tych programach zostawiam wszystkie opcje domyślnie ustawione (jedynie w OTL musiałem zmienić, żeby uzyskać plik Extras).
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Odinstaluj COMODO Firewall.
  • Poziom 27  
    Cóż, odinstalowanie comodo sprawiło, że problem z przeglądarkami naturalnie zniknął. Mogę już normalnie zainstalować hdtune. Dodatkowo zauważyłem, że wcześniej nie mogłem zainstalować jeszcze innej aplikacji (brak reakcji przy próbie uruchomienia instalatora) natomiast po odinstalowaniu comodo wszystko działa.

Może Ci się wydać dziwne, że sam nie zdecydowałem się na odinstalowanie programu wcześniej, ale po prostu trudno mi było uwierzyć, że świeżo zainstalowany program z w moim odczuciu wiarygodnego źródła może być przyczyną tylu problemów. Już prędzej byłem gotów uwierzyć, że właśnie comodo sprawił, że jakiś od dawna działajacy wirus zaczął mieć problemy i stąd takie zachowanie się komputera.

Wrzucam jeszcze logi z otl i frst.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Nowe logi nie sa potrzebne. Wybierz w OTL Sprzatanie i to wszystko.

Comodo lubi powodowac problemy.
  • Poziom 27  
    Dziękuję bardzo za pomoc. Tylkow taki razie czy mogę wiedzieć jakiego Firewalla byś polecił?
  • Poziom 20  
    Ja osobiście polecam AVG.
  • Spec od komputerów
    Nie polecam, do czego jest Ci potrzebny dodatkowy firewall? I tak zapewne jestes za routerem, wystarczy zapora systemowa.
  • Poziom 12  
    Comodo da się obsługiwać bezproblemowo jednak należy dodać masę wyjątków do firewalla. Jednak na domowy użytek tak jak napisał kolega kolobos szkoda zamulać komp takimi programami.