Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 39-42" do 2000 max

tsa7 07 Lip 2014 22:29 2289 18
  • #1 07 Lip 2014 22:29
    tsa7
    Poziom 11  

Witam
    Nie chciałem komuś się wbijać w jego temacie więc piszę dlatego nowy. Chcemy kupić TV, poniżej nasze preferencje:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-2,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-5
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? najczęściej na leżąco :)
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? mamy rolety
    7. Jaki masz obecnie telewizor? można powiedzieć, że nie mam, za tv robi u nas monitor 22" z matową matrycą firmy samsung i stary tv 21", często oglądamy coś u znajomych, nie pamiętam jaka marka jedni mają plazmę gdzieś 45" drudzy jakiś tam płaski też duży :)
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? internet wifi
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka, telewizja naziemna
    10 .Jakie urządzenia? pendrive, laptop, aparat foto. smartfon, czasami konsola do gier
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5-10h w weekendy czasami kilkanaście godzin.
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie wiem
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sporty motorowe, filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak, youtube, VOD itp
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? rzadko, ale dobrze gdyby sprzęt mógł być odpowiedni do tego typu rozrywki
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? max 42"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? wolne przełączanie kanałów, słaba jakość obrazu
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? różnie raczej wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? max 2000
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie musi mieć

Z góry dziękuje za każdą pomoc w wyborze.

0 18
  • #3 09 Lip 2014 11:18
    cezzar
    Poziom 10  

Witam
    Pozwolę się dopisać do tego tematu, ponieważ mam podobne preferencje. Stoję przed wyborem nowego tv i to pilnie. Kompletnie nie orientuję się co teraz na rynku jest godnego uwagi, jestem zielony w temacie. Z pewnych względów w grę wchodzą tv nie większe niż 40 cali (mały pokój-zdanie innych użytkowników) a w szczególności:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 4m x 3m
    2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? prostopadle: 2 - 2,5 m, pod kątem ok 3 m
    3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
    4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? raczej na wprost, zdarza się bokiem
    5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
    6.Jak słońce świeci w pokoju ? patrząc na TV - okno z lewej strony, południowa strona, są rolety
    7.Jaki masz obecnie telewizor ? jakiś stary CRT, z 21 cali
    8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
    - mile widziane WiFi
    - mile widziane SMART TV
    - 3D raczej nie, ale jak oglądałem niedawno na jakimś LG reklamówkę w 3D to byłem pod wrażeniem
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? na razie denna kablówka ale wkrótce cyftowy P...sat , czasem pewnie obraz z laptopa
    10.Jakie urządzenia ? na razie laptop, DVD, pendrive (filmy)-dobrze jakby nagrywał na pamięci zewn.
    11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? około 4
    12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mam wrażenie że obraz na błyszczącej jest ładnieszy
    13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, publicystyka, teledyski
    14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej tak (ipla, yt...), choć nie bardzo się orientuję co TV ma do zaoferowania w internecie.
    15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Na konsoli nie
    16.Preferencje co do marki ? brak
    17.Preferencje co do wielkości ? 39-40
    18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? nienaturalny obraz, w szczególności dynamiczne sceny, które są "przerywane". Dlatego chciałbym aby był min 100Hz ale prawdziwe natywne, a nie marketingowe.
    19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
    20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max 2000zł
    21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 3D niekonieczne ale jeśli już ma mieć to pasywne.

Po kilkudniowym bieganiu po sklepach i necie moją uwagę przyciągnęły następujące modele, które widziałem jak grają i mogę powiedzieć, że mi odpowiadają:
    - Philips 40PFH4509, (brak USB ale ostatecznie kablem się połączy z routerem).
    - LG395800, (nie ma 100Hz), w MM za 1439 do jutra!
    - LG39LB650V - faworyt
    - Sony KDL-40W605B (nie ma 100Hz)
    - Panasonic TX-39AS600E (nie ma 100Hz) w MM za 1649 do jutra!

Jeszcze pytanie, czy w ogóle 40 cali nie będzie za duży? W końcu w HD jest tam tylko kilka programów. Mieszkanie małe, czy nie będzie przytłaczał?
    Proszę o pomoc w wyborze, także z innych modeli.
    Pozdrawiam

0
  • #4 09 Lip 2014 11:50
    jacekRCA
    Poziom 25  

Ja bym brał tego LG 39LB650V. Parametry ma naprawdę niezłe, fajny smartTV z WebOS i dostępem do LG Store, no i ma pasywne 3D.

0
  • #5 09 Lip 2014 12:27
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ja bym wybrał Panasonica 39AS600
    Masz za 1650 zł dla członków forum - kalibracja gratis, radyjko gratis.

0
  • #6 09 Lip 2014 13:39
    cezzar
    Poziom 10  

LOCOLOCO napisał:
    Ja bym wybrał Panasonica 39AS600

Dlaczego właśnie tego Panasonica? Co w nim takiego szczególnego? Zauważyłem, że polecasz go wielu osobom. Mam nadzieję, że ze względów czysto obiektywnych a nie dlatego, że go po prostu sprzedajesz... :)

0
  • #7 09 Lip 2014 14:47
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Możesz zamówić wszystkie modele wszystkich firm, więc spoko.
    Ja tego Panasonica bardzo dobrze przetestowałem i chodzi o wrażenie klasa cenowa do jakości.
    Panasonic jak skończył produkcje plazm to przerzucił siły na powstanie dobrej jakości telewizorów LCD i to jest taki przykład.
    Tu na portalu już kilka osób ma ten model - więc możesz ich podpytać.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/108905...onic-powinna-zastapic-twoja-stara-plazme.html
    Poczytaj sobie proszę.

0
  • #8 10 Lip 2014 14:24
    Kajkametr
    Poziom 13  

Myślę,że jeszcze fajny jest ten Samsung: http://www.skapiec.pl/site/cat/3319/comp/7740787 - z 3d i smart tv. O ile z tego pierwszego w swoim telewizorze nie korzystam to niemniej smart jest bardzo fajny.
    Co do Samsunga to warto jest go wziać pod uwagę chociażby ze względu na wygląd. Świetna podstawa i cienka ramka. Jakość obrazu również powinna być niezła.

0
  • #9 10 Lip 2014 18:17
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Smart w Panasonicu ma wszystko łącznie z miracast

0
  • #11 15 Lip 2014 23:21
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Do sportów musisz mieć odświeżanie 100Hz natywne.
    Ten Panasonic ma. Bo tak musisz się godzić ( kompromisy ) z tym co przynoszą modele tańsze ale 50Hz.

0
  • #12 11 Lis 2014 21:32
    tsa7
    Poziom 11  

Wybraliśmy telewizor LG 42LB670V - jesteśmy zadowoleni, chociaż na sygnale ze zwykłej kablówki tenisa ziemnego nie da się oglądać ponieważ widać trzy piłki... ogólnie polecam szczególnie pilot w zestawie jest rewelka.

0
  • #13 12 Lis 2014 08:47
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Wolałbym nie nieć dodatkowego pilota i widzieć jedną piłkę.
    Pisałem że obróbka sygnału nie powala na kolana , ale każzdy ma własne preferencje.

0
  • #14 13 Lis 2014 20:01
    yellowlabel
    Poziom 12  

Sprawa jest taka - dostałem kręćka od wybierania wszystkich telewizorów do 2000zł. Muszę zapytać jeszcze raz, przygotowując pełen obraz tego do czego będzie używany TV.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 16m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? mniej niż 2m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? za telewizorem, po południu
    7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? jak najlepszy obraz w tej klasie cenowej, 100hz natywne
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Może antena naziemna.
    10 .Jakie urządzenia? PS3/Xbox, laptop
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-5h dziennie
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętnie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? nie oglądam TV, ale zależy mi aby sport dobrze wyglądał
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - zamierzam, ale zamiast małego input lag, wolę dobrą jakość obrazu
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? 40-42 cale
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? zła jakość obrazu, nierównomiernie podświetlenie matrycy, pixeloza
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? tak i tak
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000zł z wysyłką to absolutny MAX, ani złotówki więcej.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? pasywne, jeśli już.

0
  • #16 14 Lis 2014 08:23
    yellowlabel
    Poziom 12  

Jakie masz zdanie o 40H6400 albo 40AS640?
    Bardzo dużo ludzi pisze na HDTV, że AS650 ma problem z ciemnymi rogami. Bardzo jest to widoczne?

0
  • #17 14 Lis 2014 08:48
    twistet
    Poziom 1  

Ja niedawno kupiłem coś takiego do pokoju (docelowo pod PS4) Samsung UE40H5500 więc jak by ktoś szukał to polecam.

siedzę od niego jakieś 3 - 3,5m i 40" czasami mi miesza w oczach... być może nie jestem przyzwyczajony, bo to mój pierwszy TV :)

0
  • #18 14 Lis 2014 09:08
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Bardzo dobry model jeśli chodzi o multimedia
    Jeśli chodzi o obraz i skalowanie Panasonic jest lepszy.

0
  • #19 14 Lis 2014 10:43
    tsa7
    Poziom 11  

LOCOLOCO napisał:
    Wolałbym nie nieć dodatkowego pilota i widzieć jedną piłkę.
    Pisałem że obróbka sygnału nie powala na kolana , ale każzdy ma własne preferencje.

Na sygnale o lepszej jakości niż zwykła kablówka nie ma problemu... nawet z naziemnej wszystko jest bez problemu. Może jakość sygnału danego kanału jest do bani i stąd te trzy piłeczki.
    Pozdrawiam
    Temat do zamknięcia

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo