Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zmywarka bosch SPV50E00EU -

ernyl 07 Jul 2014 23:45 3525 1
 • #1
  ernyl
  Level 1  
  Hey, mam zmywarkę na gwarancji, która trochę przestała domywać. Ostatnio nawet tabletki nie rozpuściła po cyklu. Poszedłem i dokupiłem soli, nabłyszczacza i dołożyłem tabletkę. Dodaję, że na naczyniach mogła być kropla płynu do naczyń.
  Podczas zmywania ze zmywarki - pod drzwiczkami w dwóch punktach zaczęła wychodzić piana na zewnątrz a po chwili zmywarka się zatrzymała ze świecącą kontrolką, że jest woda w układzie - przestała działać. Następnego dnia wszystko zaczęła działać ale po każdym myciu na dnie zmywarki wewnątrz jest piana - trochę.
  Wezwałem serwis, który przyjedzie za kilka dni. Pytanie...
  1)czy srodki chemiczne mogły wejść w reakcję i spowodować takie pienienie czy to już wcześniej mogło być coś nie tak skoro były problemy? mogły uszkodzić pompę lub coś innego?
  2)Czy przez to, że tak się stało bo kupiłem nabłyszczacz z LIDLA mogę stracić gwarancję? bo przyjedzie serwisant i powie, że używałem złych środków? może mi kazać płacić za naprawę?
  3)czytałem na forum, że w takim przypadku należy wyjąć zmywarkę i przekręcić ją na bok i pewnie woda wypłynie? powinien tak zrobić? gdzie znajdę instrukcję jak wyjąć zmywarkę w zabudowie a potem otworzyć żeby zobaczyć czy nie ma wody?
  4)Czy powinienem sprawdzić przewody odpływowe np? przeczyścić je?
  5)
 • #2
  viiking
  Level 26  
  Zrób jej kilka razy płukanie i niczego nie ruszaj jest na gwarancji. Producenci nie zabraniają używać innych środków tylko jeśli już to rekomendują jakieś tam. Czy masz w instrukcji napisane by używać tylko i wyłącznie środków danego producenta?