Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór dostawcy prądu - od czego zacząć?

08 Lip 2014 00:28 1791 12
 • Poziom 7  
  Witam,
  Wprowadziłam się niedawno do nowego mieszkania. Poprzednia właścicielka płaciła rachunek za prąd w Tauronie, przykładowo: 163,04 Brutto za okres od 30.04 do 30.06 (Warszawa)

  Doradźcie proszę jak podejść do wyboru dostawcy prądu (a może lepiej przepisać umowę na mnie?) i jak sensownie porównywać te oferty. Większość kalkulatorów wymaga ode mnie podania rocznego zużycia prądu, którego nie znam (nie miałam wcześniej podpisanej żadnej umowy i nie znam swojego zużycia).

  Gospodarstwo domowe jednoosobowe, praca z domu (komputer non stop 8-16/18)
  W mieszkaniu: pralka, zmywarka, lodówka. Zmniejszone zużycie w godzinach 24-7

  Byłabym tez wdzięczna za info jak w przypadku zmiany właściciela wygląda zmiana dostawcy usług/umowy ect?
 • Moderator
  Moim zdaniem zyskasz (albo i nie) na tym kilka złotych, sprawa nieopłacalna. Większe oszczędności zrobisz rozsądnie używając sprzętu.

  A jeśli chcesz koniecznie tak robić, to skopiuj tytuł wpisu i wrzuć go w google. Bez problemów znajdziesz odpowiedź.
 • Poziom 7  
  Od Google zaczęłam i przeczytałam wszystko co znalazłam na ten temat. Niestety brak tam konkretnych porównań a jeśli są to tylko ogólne i bez dodatkowych opłat...
 • Moderator
  omadaha napisał:
  Od Google zaczęłam i przeczytałam wszystko co znalazłam na ten temat.


  Nie żartuj nawet... wszystko??? Ponad milion tematów? Kiedy to zrobiłaś?

  Wybór dostawcy prądu - od czego zacząć?
 • Poziom 7  
  Nie wiem po co ten sarkazm... Siedzę nad tematem od wczoraj (około 6h) i zanim tu zajrzałam spędziłam sporo czasu pochylając się nad zagadnieniem. Poza tym napisałam tylko, że:
  omadaha napisał:
  przeczytałam wszystko co znalazłam na ten temat.
  .

  Odzywam się tytuaj licząc na opinie osób, które mają podobne doświadczenia w ostatnim czasie za sobą. Porada "wygooglaj sobie" nie pomogła. Tak jak pisałam wcześniej w tych artykułach jest mało konkretów a jak są to dotyczą konkretnych danych zużycia, głownie dla gospodarstw wieloosobowych.
 • Pomocny post
  Poziom 22  
  Masz 80/zł na miesiąc nawet jak ci cos wzrośnie nawet do 120 miesięcznie ,to nie uda ci się
  zaoszczędzić nawet 10 zł.Te taryfy są tak zagmatwane jak taryfy w telefonii komórkowej
  ,a do tego jeszcze do chodzi przesył i,jeszcze coś, to jest utopia .
 • Poziom 7  
  Okej dzięki serdeczne,
  Rozumiem, że przy rachunkach rzędu 80-120 zł m/c oszczędność żadna.
  Pozostaje przepisanie umowy ze starym dostawcą na mnie...
 • Poziom 22  
  Tak, będzie najprościej.
 • Pomocny post
  Moderator
  omadaha napisał:

  Odzywam się tytuaj licząc na opinie osób, które mają podobne doświadczenia w ostatnim czasie za sobą. Porada "wygooglaj sobie" nie pomogła.


  To może przeczytaj poprzednią? Że to nie ma żadnego sensu w przypadku gospodarstw domowych? Doświadczona osoba to pisze.
  Dla dwóch, no, może pięciu złotych, chcesz się wpędzić w wieloletnią (dwa lub trzy lata) umowę, bez możliwości jej wcześniejszego rozwiązania... że Ci nie szkoda czasu na takie bzdety...

  Dodano po 1 [minuty]:

  omadaha napisał:

  Pozostaje przepisanie umowy ze starym dostawcą na mnie...


  Musisz mieć tytuł własności do nieruchomości, inaczej będziesz miała licznik przedpłatowy, inaczej się nie da.
 • Poziom 10  
  Niby jest wolna ręką jeśli chodzi o wybór dystrybutora, ale tak na prawdę, to prawie nigdy nieopłaca się wybór innego niż właściciel sieci przesyłowych na naszym terenie.

  2 proste powody:

  - mamy umowę z Eneą, właścicielem linii jest Tauron. Enea musi dopłacić za użytkowanie sieci i przesył energii. Więc różnice w cenach będą minimalne, lepiej pomyśleć o posiadanym sprzęcie i jak mądrze/oszczędnie nim dysponować.

  - we wszelkich przypadkach spornych, spadków napięcia itp. musimy pisać pismo do sprzedawcy, z którym mamy podpisaną umowę. Następnie pismo trafia dopiero do Tauronu, gdzie wsiąka na około 2 tygodnie (jak dobrze pójdzie), i po odpowiedzi, rusza w drogę powrotną tą samą ścieżką. Lepiej prowadzić korespondencję bezpośrednio.
 • Poziom 8  
  Witam :)

  Przyłącze się do tematu.
  Obecnie prowadzę działalność gospodarczą, umowę na prąd mam podpisaną z RWE a moja grupa taryfowa to C 11.
  Szukam osoby która jest dobrze zorientowana w celu zmiany dostawcy prądu, RWE co " chwila podnosi stawki "
  Chciałbym porównać oferty innych dostawców,może byłby jakiś tańszy w moim przypadku, ale trochę to skomplikowane na początek dla laika :(

  Pozdrawiam
 • Poziom 8  
  No właśnie, tak specjalnie jest namotane w tych opłatach że bardzo trudno jest dojść do tego u kogo jest taniej i jeszcze wchodzą w to przeróżne promocje. Od pierwszego kwietnia kiedy ERW podniosło stawki oczywiście można było podpisać umowę na trzy lata w celu zachowania tej samej stawki za kwh i opłatę handlową, przesyłową.Nie podpisałem, po sprawdzeniu statusu tej umowy okazuje się że nap. po dwunastu miesiącach po podpisaniu tej umowy z takich czy innych przyczyn zamykam działalność gospodarczą ( plajtuje mój sklep, zachorowałem, mam tego dość itd. itd. ...) to pozostałe dwadzieścia cztery miesiące do wygaśnięcia podpisanej umowy też muszę płacić. Zostaje wtedy wyliczone przeciętne miesięczne złożycie prądu i pomnożone przez jeszcze wyższą stawkę za kwh jaka mnie obowiązywała. Czyli zamknąłeś interes a i tak musisz płacić faktury jeszcze aż do końca umowy nap. po czterysta złoty miesięcznie przez dwa lata to jeszcze zapłacisz im za darmo 10 000 tyś. REWELACJA !!!

  POZDRAWIAM :)