Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 42" i wiecej do 3000zl

ukaszef 08 Lip 2014 04:02 1974 13
  • #1 08 Lip 2014 04:02
    ukaszef
    Poziom 5  

Witam. Przegladajac tematy na forum zauwazylem schemat ktorym posluguja sie uzytkownicy by lepiej sprecyzowac swoje wymagania i ulatwic innym porade wiec tak tez sam zrobilem. Nie moge usunac niestety starego tematu ale mam nadzieje ze nie bedzie to problem. A wiec moja wypelniona "ankieta" wzorowana na innym temacie:

Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    około 2.5 do 3m

Ile osób zasiada przed telewizorem?
    na ogol ja sam lub z dziewczyna

Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    raczej na wprost

Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    stać

Jak słońce świeci w pokoju?
    jest dość jasno ale rolety mogą zlikwidować problem (praca na komputerze przy swietle, relaks przy zasłoniętych roletach)

Jaki masz obecnie telewizor?
    nie mam

Co chcemy aby telewizor posiadał?
    jak najlepszy obraz, możliwość podpięcia do pc do pracy z komputerem (programowanie, modelowanie 3d), liczy się dla mnie tez oszczednosc energii. Przydatne funkcje smartowe to także zawsze ciekawy dodatek

Jakie urządzenia?
    PC bądź laptop, w przyszłości konsola

Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    kilka godzin

Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    raczej błyszcząca

Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    sport, filmy

Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Tak

Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    tak ale bedzie to moze 10% wykorzystanego na tv czasu

Preferencje co do marki?
    mam dobre doświadczenia z elektronika od Samsunga ale przyjmę najlepsza opcje cena/jakość

Preferencje co do wielkości?
    42 cale to minimum, wszystko w gore to plus o ile nie będzie to dużym kosztem jakosci

Co Cię denerwuje w telewizorach?
    widoczne male odswiezanie gdzie klatki ciagna się niemal za soba

Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    wieczorami

Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    3000zł

Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    może mieć ale jeśli mam poswiecic je dla lepszej jakości 2d to jak najbardziej (3d to dla mnie poki co jeszcze domena kin i ogromnych ekranow)

Z gory dzieki za pomoc!

0 13
  • #2 08 Lip 2014 07:50
    jacekko0
    Poziom 31  

Proponuję Panasonic TX-42AS650E, Sony KDL-42W829B.

0
  • #3 08 Lip 2014 12:05
    jacekRCA
    Poziom 25  

Moja propozycja to LG 42LB731V z FullHD, MCI 800Hz (obraz nawet przy scenach akcji będzie płynny i dynamiczny). SmartTv łatwy w obsłudze, to zasługa wprowadzonego WebOS, podświetlenie strefowe. Myślę, że warto wziąć ten telewizor pod uwagę.

0
  • #4 08 Lip 2014 12:10
    ukaszef
    Poziom 5  

dzieki za propozycje, mam takie pytanie- jakie w tych telewizorach sa natywne odswiezania? bo z tego co zrozumialem to wszystkie te napisane w specyfikacjach to marketingowe podrasoswywanie natywnego odswiezania i niewiele sie maja do prawdy. w panasonicu jest Backlight Scanning 1200 Hz , w sony Motionflow XR 400 Hz a w lg Motion Clarity Index 800 Hz . czy mozecie powiedziec mi na czym poszczegolne z nich polegaja, czym sie roznia i ktore jest najlepsze dla moich wymogow?

0
  • #5 08 Lip 2014 12:35
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To jest tylko marketing na który dają się łapać ludzie z ulicy.
    Do Twoich potrzeb będziesz mieć extra modele z matrycą natywna 100 Hz:
    Panasonic 42FT60
    Panasonic 42AS650
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/108905...onic-powinna-zastapic-twoja-stara-plazme.html
    Philips 42PFS7509 z potrójnym ambilightem i subwooferem bezprzewodowym w komplecie.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/109749-p...z-subwooferem-niech-stanie-sie-swiatlosc.html
    Toshiba 42L7453 z tylnym podświetleniem strefowym.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/109088-t...-podswietleniem-led-czyli-uczta-dla-oczu.html

0
  • #6 08 Lip 2014 13:58
    ukaszef
    Poziom 5  

LOCOLOCO napisał:
    To jest tylko marketing na który dają się łapać ludzie z ulicy.
    Do Twoich potrzeb będziesz mieć extra modele z matrycą natywna 100 Hz:
    Panasonic 42FT60
    Panasonic 42AS650
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/108905...onic-powinna-zastapic-twoja-stara-plazme.html
    Philips 42PFS7509 z potrójnym ambilightem i subwooferem bezprzewodowym w komplecie.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/109749-p...z-subwooferem-niech-stanie-sie-swiatlosc.html
    Toshiba 42L7453 z tylnym podświetleniem strefowym.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/109088-t...-podswietleniem-led-czyli-uczta-dla-oczu.html

niestety te modele sa dosc trudnodostepne a chcialbym sie moc przejsc do sklepu i obejrzec go na wlasne oczy. czy macie jeszcze inne propozycje? czy jest mozliwe abym z dobra jakoscia (moze byc totalnie bez 3d) zmiescil sie w 3000 z tv o przekatnej 47" lub wiekszej?

0
  • #7 08 Lip 2014 15:04
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Tylko Panasonic 47ET60 mieści Ci się w klasie cenowej.
    Oprócz Philipsa PFS7509 - pozostałe to modele popularne.

0
  • #8 08 Lip 2014 16:49
    franciszek23
    Poziom 11  

No bo ten Philips jest na rynku od dość niedawna i pewnie jeszcze nie zadomowił się w sklepach. Ale ja bym na twoim miejscu postarał się o niego, ambilight podczas wieczornego oglądania umożliwia wyłączenie innych źródeł światła i oglądanie niemalże na poziomie kinowym.

0
  • #9 08 Lip 2014 17:57
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ten model jest wyłącznie dostępny dla członków forum HDTV.com.pl i Elektroda !!!

0
  • #10 09 Lip 2014 14:11
    ukaszef
    Poziom 5  

odwiedzilem dzis euro agd rtv i mediamarkt zeby przyjrzec sie telewizorom z bliska i moja uwage przykuly nastepujace modele:

- Panasonic TX-L47FT60E (wprawdzie wykracza ponad 3000zl ale moglbym polowic okazje bo jest do tej kwoty zblizony)
    - Samsung UE50H5000
    - Samsung UE50H5500
    - SHARP LC-50LE760E (niektorzy pisza ze ma matryce 50hz ale inni podaja ze 100- moze rzucicie wiecej swiatla na prawdziwa wersje?)

co o nich sadzicie pod katem moich wymogow?

0
  • #11 09 Lip 2014 14:37
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Z tych co podałeś Panasonic 47FT60 zdecydowanie najwyżej.
    Cena 3599 zł, kalibracja gratis, radyjko gratis.
    Sharp 50LE761 - bardzo dobre przejścia tonalne. Cena 2950 zł,
    kalibracja gratis, radyjko gratis.

Ja bym brał w takiej kolejności.

0
  • #12 10 Lip 2014 18:45
    jacekRCA
    Poziom 25  

Każda z firm ma swoją nazwę (patent) na odświeżanie programowe, które poprawia ostrość obrazu w dynamicznych scenach. Szczególnie ważne jest to w większych telewizorach. Nie należy mylić odświeżania programowego np. mci lg z odświeżaniem natywnym matrycy.

0
  • #13 10 Lip 2014 22:09
    franciszek23
    Poziom 11  

Mnie się np. podoba jak są dostępne dość łatwo dane o odświeżaniu natywnym czy input lagu, źródłem tej wiedzy jest często to (no i bezpośrednio konkurencyjne ;)) forum. Ja sam jestem graczem i tu znalazłem informacje o niskim input lagu Philipsa, niestety słabo znam języki by przeszukiwać profesjonalne zagraniczne strony.

0
  • #14 10 Lip 2014 23:47
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Input Lag jest badany tym samym urządzeniem i zdjęcia masz w teście.

0