Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - Czas pracy nad zadaniem

czarnygolf 08 Lip 2014 11:55 948 4
  • #1 08 Lip 2014 11:55
    czarnygolf
    Poziom 2  

Cześć

Utknąłem na zadaniu:
    mam podaną datę rozpoczęcia pracy nad zadaniem, datę zakończenia pracy nad nim i muszę policzyć ile godzin to zadanie "wisiało" na konkretnym zespole. Daty mam w formacie:
    2014-04-07 13:33
    2014-04-15 15:57

Pierwsza rozpoczyna, druga kończy pracę. Zespół pracuje 10h dziennie (8-18), oprócz weekendów. W weekendy nie pracują.

Użyłem funkcji dni.robocze ale to policzyło mi wszystkie dni robocze po 24 godziny. Potem wynik podzieliłem przez 2,4 żeby dostać 10 godzin i niestety utknąłem, bo nie wiem jak policzyć godziny w dniu kiedy zespół pracował nad zadaniem od 13:33 do 18:00.

Pozdrawiam

0 4
  • #2 08 Lip 2014 12:45
    Maciej Gonet
    Poziom 32  

Dzień dobry,
    Ten wynik ma być w godzinach i minutach, w godzinach z ułamkami, czy zaokrąglony do pełnych godzin?
    Pozdrowienia

0
  • #3 08 Lip 2014 12:47
    czarnygolf
    Poziom 2  

Godziny i minuty potrzebuję. EDIT: ale jak będę miał zaokrąglone godziny to też będzie OK.

0
  • Pomocny post
    #4 08 Lip 2014 13:19
    Maciej Gonet
    Poziom 32  

Funkcja DNI.ROBOCZE (wcześniej NETWORKDAYS) liczy dni łącznie z pierwszym i ostatnim, trzeba na to uważać. W tym przypadku liczyłaby pracę od 8 pierwszego dnia do 18 dnia ostatniego. Zatem jeśli praca zaczyna się danego dnia później, a kończy wcześniej obie te poprawki należy odjąć. Jeżeli wynik ma być w godzinach i minutach, najwygodniej liczyć doby i wynik tylko sformatować na godziny i minuty. Pamiętać tylko trzeba, że format [g]:mm zaokrągla minuty w dół, więc pozornie może coś się z tymi minutami nie zgadzać.
    Zakładam też, że podane dni początkowy i końcowy są zawsze dniami roboczymi. Święta należy uwzględnić dodatkowo w funkcji DNI.ROBOCZE jako trzeci argument.
    Formuła do obliczeń może być następująca (początek pracy w wierszu wyżej, koniec niżej):

Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Dni robocze mnożymy przez 10 godzin i dzielimy na 24, żeby godziny przeliczyć na doby, następnie odejmujemy dwie poprawki na pierwszy i ostatni dzień pracy.
    Można ten wzór również zapisać tak:
    Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Ta forma jest prostsza, ale może nie tak czytelna.
    Przykładowe obliczenia w załączniku.

0
  • #5 08 Lip 2014 13:52
    czarnygolf
    Poziom 2  

Jesteś mistrz! :)

0
  Szukaj w 5mln produktów