Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SmartWatch z wyświetlaczem OLED

mi_ma 08 Lip 2014 20:42 4800 1
 • SmartWatch z wyświetlaczem OLED

  Ostatnio coraz częściej w sieci można znaleźć projekty rozbudowanych zegarków. Oto przykład takiego zegarka z kolorowym wyświetlaczem OLED. Zegarek Jareda wyświetla nam czas, kalendarz wraz z nadchodzącymi wydarzeniami, a także obsługuje wbudowany czujnik przyspieszenia.
  Jak widać na poniższych zdjęciach, całość zamknięta jest w dosyć dobrze prezentującej się obudowie. Autor początkowo planował zaprojektować obudowę zegarka i wykonać ją w technologi druku 3D, jednak udało mu się znaleźć ciekawą alternatywę jaką była gotowa aluminiowa obudowa dla IPoda Nano zapewniająca właściwą ochronę mechaniczną konstrukcji.
  Aktualnie oprogramowanie zegarka jest w stanie komunikować się z komputerem PC jedynie poprzez USB HID i nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych sterowników. Autor tworzył oprogramowanie w C, C# oraz Python.
  Schematy oraz projekty płytek PCB powstały w Altium Designer.

  Projekt nie jest zakończony i autor planuje rozbudować zegarek o kilka dodatkowych funkcji. Przede wszystkim zegarek ma mieć możliwość komunikacji bezprzewodowej za pomocą Bluetooth Low Energy (BLE). Zaimplementowany ma być także magnetometr, którego odczyty mają być prezentowane na wyświetlaczu.
  Osobiście najbardziej ciekawi mnie część dotycząca inteligentnego budzika, który ma budzić użytkownika w idealnym momencie na podstawie odczytów z czujnika przyspieszenia.
  Oprogramowanie ma być wzbogacone o popularną w urządzeniach tego typu funkcję automatycznego obracania ekranu w zależności od położenia urządzenia.
  Ważnym problemem, którym autor chce się zająć w trakcie dalszych prac jest pobór energii. W tej chwili akumulator zegarka starcza jedynie na 24 godziny pracy. Autor chce wydłużyć ten czas dzięki optymalizacji oprogramowania bez konieczności stosowania większego akumulatora, a tym samym bez większych zmian obudowie mechanicznej zegarka.
  Autor na swojej stronie opisuje też różne typowe dla projektów elektronicznych problemy takie jak problemy z żywotnością taśmy ekranu, problemy z przylutowywaniem elementów, problemy z ładowaniem akumulatora. Znajdziecie tam trochę zdjęć z trwających kilka miesięcy prac nad projektem wraz z niezbędnym opisem.

  SmartWatch z wyświetlaczem OLED SmartWatch z wyświetlaczem OLED SmartWatch z wyświetlaczem OLED SmartWatch z wyświetlaczem OLED

  Źródło http://jared.geek.nz/

  Fajne! Ranking DIY
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  O autorze
  mi_ma
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY DO TEJ PORY PRZEKAZYWALI DAROWIZNY I 1% NA LECZENIE MOJEGO SYNKA
  Jeżeli chcesz wspomóc jego dalszą terapię i leczenie - zajrzyj do postu ze szczegółowym info: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2921845.html
  Specjalizuje się w: elektronika wojskowa
  mi_ma napisał 831 postów o ocenie 755, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Wrocław. Jest z nami od 2006 roku.
 • BotlandBotland