Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Key CT-1E - Spalona nieprodukowana już centralka

08 Lip 2014 21:14 6537 16
  • Poziom 6  
    Cześć,

Znajomemu spaliła się (tak powiedział człowiek, który się tym zajmuje) centralka do napędu bramy Key CT-1E. W każdym razie kompletnie nie reaguje na sygnały pilota.

Key CT-1E - Spalona nieprodukowana już centralka Key CT-1E - Spalona nieprodukowana już centralka Key CT-1E - Spalona nieprodukowana już centralka

Centralka ta nie jest już produkowana. Jak rozwiązać ten problem?
    Przeczytałem na tym forum o zamienniku firmy np. Elmes. Jakim?
    Chciałbym dać sobie radę z podłączeniem...

Swoją drogą, jak wygląda instalacja bramy w tej centralce? To już z czystej ciekawości, ale gdybym stanął przed takim zadaniem, jak miałbym się za to zabrać?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    A może o niebo lepszy, tańszy, z kontrolą przeciążeniową i 32 znakowym rzeczywiście wygodnym podświetlanym wyświetlaczem URMET SP 230?
  • Poziom 6  
    dominik24 zaproponował pomoc w razie gdybym sobie nie poradził, z drugiej strony nie powinno to być trudne, a dobrze jest kupić lepszy sprzęt... ;)

Domonik, jesteś w stanie załatwić mi ten URMET SP 230?
  • Poziom 1  
    Mam identyczny problem - centralkę Key CT-1E spaloną w jednym miejscu przez pająka albo innego gada, który wszedł do środka (zostały po nim na płytce w miejscu zwarcia osmolone odnóża). Serwis bram do którego dzwoniłem zaproponował wymianę całego napędu (w sumie z montażem ok. 1.600 zł). Wydaje mi się, że powinna wystarczyć wymiana centralki, to znacznie niższy koszt, mechanizm przesuwu raczej jest sprawny. Czy ktoś w okolicach Krakowa byłby gotów się tego podjąć? Zajmę się zakupem centralki według wskazań (np. Elmesa), dowiozę i odwiozę do Krakowa (dom mam koło Wieliczki) i oczywiście zapłacę za wymianę. Ewentualnie jeżeli ktoś ma informację o serwisie godnym polecenia, który podjąłby się wymiany centralki - będę wdzięczny za krótką informację.
  • Poziom 17  
    Witam,
    Mógłbym podjąć się wymiany centrali,
    Mieszkam w okolicy Niepołomic,
    Proszę o kontakt na prv, ustalimy szczegóły,
    pzdr
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  

Kolego A-ONE czy miałbyś możliwość odczytania i podania mi wartości opisanych na niebieskiej "pestce" zaznaczonej na zdjęciu czerwoną strzałką ? Byłbym Ci bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    wiona.pl napisał:

Kolego A-ONE czy miałbyś możliwość odczytania i podania mi wartości opisanych na niebieskiej "pestce" zaznaczonej na zdjęciu czerwoną strzałką ? Byłbym Ci bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam.

Zaznaczony element wygląda na warystor(najprawdopodobniej masz tam zasilanie, mostek rezystor) pewnie będzie pasował na 250VAC lub też 275VAC.
  • Poziom 8  
    Centralka jest już u elektronika (innego niż ten wcześniejszy, tamten nawet jak powiedziałem mu, że to warystor miał problemy z wymianą), powiedział, że dobierze warystor i sprawdzi resztę elementów. Mam nadzieję, że w tym tygodniu już ją zamontuję. Jak wszystko będzie działać to z przyjemnością się pochwalę.
    Ps. Dziękuję za pomoc.
  • Poziom 6  
    Jak aktualne, mogę chyba pomóc ;)
  • Pomocny post
    Poziom 8  
    2 dni temu odebrałem naprawioną centralkę. Zamontowałem i działa :-) ale dziękuję za dobre chęci. Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Odgrzeję trochę temat.
    Mam problem z tą centralką.
    Muszę ją wymienić na inną (potrzebne dodatkowe wejście PED).
    Muszę jednak przenieść pamięć wbudowanego odbiornika na drugi w nowej centralce (kłopot z zebraniem kilkudziesięciu pilotów wspólnoty).
    Czy jest to możliwe w tym sterowniku ?
    Właściwie jeszcze lepszą opcją byłoby "wyłuskanie" radyjka i podpięcie go jako zewnętrznego do nowego sterownika.
    Ktoś może wie czy to możliwe?
  • specjalista -automatyka bramowa
    Wyłuskanie raczej niemożliwe - jeśli centralka taka jak na fotce to (na oko) radyjko to tylko moduł w.cz. a dekodowaniem sygnału zajmuje się główny procesor centralki.
    Jeśli byś wymieniał na identyczną to prawdopodobnie wystarczyło by przełożyć pamięć (ten mniejszy scalaczek obok procesora chlapnięty zieloną farbką) do nowej, ale jak inna to pozostaje dokupić odbiornik i jedna zebrać od wszystkich piloty..... :(
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Witam.
    Chyba mam na zbyciu sprawną używkę.... Jak jest jeszcze potrzebna to sprawdzę.
  • Poziom 9  
    kotbury napisał:
    Wyłuskanie raczej niemożliwe - jeśli centralka taka jak na fotce to (na oko) radyjko to tylko moduł w.cz. a dekodowaniem sygnału zajmuje się główny procesor centralki.
    Jeśli byś wymieniał na identyczną to prawdopodobnie wystarczyło by przełożyć pamięć (ten mniejszy scalaczek obok procesora chlapnięty zieloną farbką) do nowej, ale jak inna to pozostaje dokupić odbiornik i jedna zebrać od wszystkich piloty..... :(

Dzięki. Szczerze mówiąc spodziewałem się podobnej odpowiedzi ale kto nie pyta ten nie znajduje.

Dodano po 28 [sekundy]:

Marek J. napisał:
    Witam.
    Chyba mam na zbyciu sprawną używkę.... Jak jest jeszcze potrzebna to sprawdzę.

Niestety muszę wymienić na inną w celu uprawnienia części użytkowników do otwarcia typu "furtka").
  • Poziom 1  
    Witam,
    Czy wie ktoś jaka w tej centralce powinna być pamięć? Podejrzewam ze jest uszkodzona lub niewłaściwa, nie znam historii tej centralki taka juz dostałem. Obecnie jest 24c08 ale po zaniku zasilania muszę od nowa programować piloty.