Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przekierowanie portów x2 - Przekierowanie portów przez 2 routery

sevenx7 08 Jul 2014 21:16 2307 5
Telkom Telmor
    sevenx7
    Level 11  
    Witam,

Mam problem z konfiguracją sieci, a dokładnie z dostępem do rejestratora NVR z zewnątrz. Konfigurację mam taką:

NanoBridgeM5 od ISP -> Linksys WRT54GL -> rejestrator

Mam stały zewnętrzny adres IP, z zewnątrz bez problemu dostaję się na tego NanoBridgeM5, po przekierowaniu portów bez problemu mam dostęp do WRT54GL ale za nic nie potrafię się uporać z przekierowaniem portów na rejestrator. (adres rejestratora 192.168.0.177 port tcp 37777 udp 37778)

aktualna konfiguracja NanoBridgeM5

Przekierowanie portów x2 - Przekierowanie portów przez 2 routery

Przekierowanie portów x2 - Przekierowanie portów przez 2 routery Przekierowanie portów x2 - Przekierowanie portów przez 2 routery

aktualna konfiguracja WRT54GL

Przekierowanie portów x2 - Przekierowanie portów przez 2 routery Przekierowanie portów x2 - Przekierowanie portów przez 2 routery Przekierowanie portów x2 - Przekierowanie portów przez 2 routery

adres rejestratora: 192.168.0.177 port tcp 37777 udp 37778

DMZ mam w tym momencie wyłączone na obu routerach. Pewnie padnie pytanie dlaczego WRT54GL działa jako router. Tak ktoś już to zrobił, a ja teraz robię to zdalnie poprzez teamviewer, nie chcę tego zmieniać bo jak mi coś nie wyjdzie to będzie problem, przez kilka następnych nie mam dostępu do budynku w którym jest sieć.

PS: aktualnie (zgodnie z w/w screenami ) z zewnątrz po wpisaniu IP wchodzę na NanoBridgeM5, a IP:37777 na WRT54GL.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
  • Telkom Telmor
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    Jaki port HTTP jest ustawiony w rejestratorze, czy przypadkiem nie 80? Jeśli tak to zmień go na np.8080 i przekieruj ten port na adres IP rejestratora.

Dodano po 48 [minuty]:

Zrób przekierowanie na każdym routerze, następnie sprawdź czy wpisując w przeglądarce (tylko IE do wersji9 prawidłowo współpracuje z wtyczkami ActiveX wymaganymi przez rejestrator) adres IP:8080 otwiera się strona logowania do urządzenia.
  • Telkom Telmor
    sevenx7
    Level 11  
    Zgadza się zmieniłem na port 8080, przekierowałem i działa. A możesz mi w wolnej chwili napisać dlaczego nie działały moje ustawienia ? POMÓGŁ już kliknięte, dziękuję Ci za pomoc. Pozdrawiam
    sosarek

Level 43  
    Ponieważ port 80 służy do nasłuchiwania z zewnątrz dla routerów (sam napisałeś że otwiera Ci się okno logowania do routera, prawda?).
    sevenx7
    Level 11  
    no dokładnie
    sosarek

Level 43  
    Mam nadzieję że wyjaśniłem Ci to wystarczająco jasno i temat możemy uznać za zamknięty.