Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

denon x-1000 - avr a podlaczenie do tv

Umba77 09 Lip 2014 12:25 8925 17
  • #1 09 Lip 2014 12:25
    Umba77
    Poziom 6  

Witam
    Przejdę może od razu do mojego problemu. Zdjęcie poniżej obrazuje jak mam podłączone urządzenia.

Wszystko działało jak należy do wczoraj. Teraz jest taki problem że na TV Sony KDL-32W5500 do którego jest to podłączone nie wyświetla się żaden obraz (czy to z n-ki, ps3 czy menu amplituner) nie ma również dźwięku. Natomiast jeśli przewód HDMI oznaczony na obrazie czerwonym kolorem podepnę do Samsung syncmaster 2032mw (telewizor/monitor) wszystko działa jak należy. Dodam że amplituner Denon X-1000 mam włączoną opcję Standby HDMI Pass through która pozwala na przesyłanie sygnału przy wyłączonym ampli. (wiadomo że nie wyłączam go z sieci)
    Moje próby rozwiązania problemu:
    - wymiana kabla HDMI (łączącego TV z amplitunerem) - nie pomogło
    - podłączenie kabla HDMI do pozostałych wejść HDMI w TV ( posiada 4) - nie pomogło
    - przywrócenie ustawień fabrycznych TV – nie pomogło
    - podłączenie urządzeń pomijając amplituner do TV – wszystko ok
    - podłączenie kabla HDMI oznaczonego na czerwono do innego odbiornika - wszystko ok

Nie ukrywam że liczę na jakąś pomoc, ja kompletnie zgłupiałem. Gdyby problem był z winy amplitunera to po podłączeniu go do TV Samsung również powinno być źle a jest wszystko ok.

Z drugiej strony wejścia HDMI w TV Sony jest ok bo omijając amplituner i podłączając np. PS3 bezpośrednio do TV wszystko działa.

1 17
  • Sklep HeluKabel
  • #2 09 Lip 2014 13:48
    grubs
    Poziom 32  

A co masz ustawione w TV Format?
    Masz tam wybór NTSC lub PAL.
    Może zmień.
    Jak nie zadziała to może zresetuj Amplituner.
    Faktyczne dziwne zachowanie.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 09 Lip 2014 15:55
    Umba77
    Poziom 6  

Sprawdziłem jeszcze raz ustawienia amplitunera, wszystko wydaje się ok. (przy podłączonym samsungu bo z sony jak wiadomo nie działa nie wiem czemu)
    W ampli mam opcję TV format sprawdzałem i na PAL i na NTSC zero różnicy tu i tu nie działa. Dodam ze standardowo ustawione na PAL.

Zaktualizowałem oprogramowanie TV Sony, nic nie pomogło.

W TV mam opcję Ustawienia wideo według której powinienem móc Ustawia system kolorów (“Automat.”, “PAL”, “SECAM”, “NTSC3.58”, lub
    “NTSC4.43”) odpowiednio do sygnału wejściowego ze źródła
    Jednak jest ona niedostępna czy to oglądając n-ke, program tv z anteny zbiorczej czy wybierając wejście gdzie jest podłączony amplituner. Nie mam pojęcia kiedy opcja może być dostępna.

Jednak jeżeli miałbym coś tam przestawione z tym NTSC/PAL to wydaje mi się że przy podłączeniu bezpośrednio np. n-ki do tv również byłby jakiś problem.

Kurcze głupieje bo nie wiem nawet gdzie tkwi problem. Podejrzewam że może któryś z synów (11 i 8 lat) może coś wcisnęli na pilocie, ale nie wiem według mnie już wszystkie możliwości sprawdziłem i lipa :(

0
  • #4 09 Lip 2014 16:43
    grubs
    Poziom 32  

Przywróć amplituner do ustawień fabrycznych i ustaw od nowa.

0
  • #5 09 Lip 2014 23:48
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

grubs napisał:
    Przywróć amplituner do ustawień fabrycznych i ustaw od nowa

Z tv bym zrobił to samo.
    Umba77 napisał:
    Podejrzewam że może któryś z synów (11 i 8 lat)

Nie masz co liczyć, ze się dowiesz prawdy, i, że się przyznają do "nabrojenia".

0
  • #6 10 Lip 2014 16:32
    Umba77
    Poziom 6  

...niestety , zrobiłem tak jak radziliście czyli "ustawiłem" ampka od początku. Nie widziałem nigdzie opcji przywróć ustawienia fabryczne Zrobiłem konfigurację krok po kroku jak przy pierwszym uruchomieniu. Oczywiście nie byłem w stanie tego zrobić na TV Sony bo jak wiadomo nic mi się tam nie wyświetla. Pomogłem sobie samsungiem.

Najlepsze jest to że przy opcji podłączania TV do AVR widniał komunikat w stylu AVR działa poprawni jeżeli wyświetlany tekst nie jest widoczny sprawdź ustawienia telewizora Ok na samsungu to widziałem bo tam wszystko działa, ale do jasnej ciasnej gdyby nie działało tak jak w przypadku Sony to bym nawet tego nie przeczytał.

Przywiozę tv od rodziców i podepnę wszystko zobaczymy, jeżeli będzie ok, to chyba wina będzie po stronie Sony. Tylko cały czas się dziwię że po podłączeniu bez ampka wszystkie wejścia HDMI działają jak należy.

Gdybyście mieli jeszcze jakieś pomysły chętnie z nich skorzystam.

0
  • Pomocny post
    #7 10 Lip 2014 16:50
    Polon_us
    Poziom 41  

Opcja przywrócenia ustawień fabrycznych dla tego wzmacniacza wg instrukcji:

1 - wyłączyć wzmacniacz przyciskiem Power, następnie
    2 - jednocześnie nacisnąć przyciski Power, Tuner Preset CH- oraz Tuner Preset CH+
    3 - kiedy wyświetlacz wzmacniacza zacznie migać w odstępach jedno-sekundowych można zwolnić te przyciski.

Jeśli z jakiś powodów wyświetlacz nie będzie migać w cyklu jedno-sekundowym, to procedurę należy powtórzyć jeszcze raz.

Ty tyle za instrukcją. Zamieszczam ten fragment poniżej.

I tak dla porządku, wszystkie ustawienia własne zostaną usunięte i kolega będzie musiał wprowadzić je jeszcze raz.
    Poprę tu kolegów, że warto zrobić to, pomogło w wielu przypadkach.

Powodzenia :)

0
  • #8 10 Lip 2014 19:43
    Umba77
    Poziom 6  

Dzięki wielkie nawet nie wiedziałem że tak się resetuje.
    W każdym razie zrobiłem reset ustawiłem wszystko po raz kolejny i dalej nic na "Soniaczu" zero odzewu. Najgorsze jest to ze na samsungu (tv/monitor) wszystko mam ok a jak tylko HDMI podepne do Sony nie ma nic. A do niedawna wszystko działało jak należy.

Poczekam jeszcze z tym tv rodziców, jak tam będzie też ok to znaczy że to wina mojego TV. Tylko kurcze dlaczego jak podepnę sprzęty pomijając tuner wszystko hula.

Dodam że TV sony jest fullHD a ten samsung hdready ale to raczej nie ma znaczenia.

Po zakupie ampka wystarczyło podłączyć go do sieci (wiadomo) i przewodem HDMI do Sony. na nim wyświetlała mi się instrukcja jak gdzie i co podłączyć (wiedziałem to bez tego) i wszystko "śmigało". Od paru dni zero jakiegokolwiek menu na TV nie mam obrazu ani dzwięku. Tak jakby ampli nie puszczało sygnału, ale na 100% to nie wina ampka bo jak podepnę go to tego drugiego tv wszystko smiga cacy.

poddaje się :(
    - jutro jeszcze podepnę nie przez HDMI tylko s-video czy jak to się tam nazywa.

1
  • #9 11 Lip 2014 07:38
    Polon_us
    Poziom 41  

Cóż, nie poddawałbym się jeszcze :)

Czytając powyższe wpisy odniosłem wrażenie, że z jakiś powodów telewizor nie chce lub nie może skomunikować się z wzmacniaczem. Lub być może konflikt ustawień na linii wzmacniacz-telewizor.

Sądzę, że może udałoby sie "zmusić" telewizor, aby zaczął "rozmawiać" z wzmacniaczem.
    Na czas tego sprawdzania proszę w menu telewizora "Ustawienia Audio" dla opcji "Głośnik" ustawić "Głośnik TV". Urządzenia powinny być podłączone tak, jak uprzednio, kiedy wszystko działało.

1 - Teraz w menu "Ustawienia HDMI" proszę wybrać opcję "Lista urządzeń HDMI". Jeśli wzmacniacz jest tam widoczny, proszę przejść do punktu 2.
    Jeśli nie, to proszę przełączyć wzmacniacz na TV Samsung i sprawdzić we wzmacniaczu menu "HDMI Setup" opcję "HDMI Control". Proszę ustawić tę opcję na "ON", o ile nie jest ustawiona. Przełączyć z powrotem do Sony. O ile nic to nie zmieniło, to przejść do punktu 2. Tak na wszelki wypadek - wszelkie przełączenia HDMI przy wyłączonych obydwu urządzeniach.

2 - sprawdzić w telewizorze menu "Ustawienia HDMI" opcja "Sterowanie przez HDMI". Proszę ją włączyć, o ile nie jest włączona. Włączyć wzmacniacz, o ile nie jest włączony. Po paru minutach proszę sprawdzić, czy pojawił się on na "Liście urządzeń HDMI". Sprawdzić, czy poprawiło to sytuację.

Tu uwaga - mimo, że kolega być może nie miał tak ustawione uprzednio, to chciałbym próbnie zmienić te ustawienia. W ten sposób telewizor (mam nadzieję) zostanie zmuszony do współpracy z wzmacniaczem.
    Po tych zmianach ustawień może kolega spodziewać się, że np. włączenie telewizora spowoduje włączenie wzmacniacza lub regulacja głośności pilotem telewizora spowoduje zmiany we wzmacniaczu. Jest to normalny efekt tych zmian. Jakoś kolega przeżyje te testy :)

Ale najważniejsze, mam nadzieję, że telewizor "podda" się i zacznie odtwarzać obraz przenoszony przez wzmacniacz.

Przy okazji chciałbym wyrazić swoje uznanie, za sposób w jaki kolega zaprezentował swój problem we wpisie #1. A grafika to Ekstraklasa. Naprawdę jestem pełen uznania :)

Czekam na rezultaty prób, niezależnie jakie one by nie były.

Umba77 napisał:
    ... podepnę nie przez HDMI tylko s-video czy jak to się tam nazywa.

Nie chcę być uszczypliwy, ale obydwa urządzenia nie mają wejść/wyjść S-Video.

0
  • #10 11 Lip 2014 13:28
    Umba77
    Poziom 6  

Cześć

...do rzeczy
    przy ustawieniach:

wzmacniacz: HDMI Control ON
    sony: Sterowanie HDMI włączone

na liście urządzeń HDMI jest widoczny AVR-x1000 czyli wzmacniacz tak jak powinno być. Jednak menu wzmacniacza nie jest wyświetlane. Jakaś współpraca jednak jest ponieważ istnieje możliwość regulowania poziomem głośności ampka za pomocą pilota TV.

Podpiąłem dzisiaj jeszcze TV rodziców wszystko działa jak należy, co utwierdziło mnie jeszcze mocniej że to wina mojego starego poczciwego Sony.

Dzięki za zainteresowanie tematem.

0
  • #11 11 Lip 2014 14:18
    Polon_us
    Poziom 41  

Cóż, faktycznie uparte urządzenie :(

Przyszło mi na myśl, że jeśli nie "idzie" tego problemu rozwiązać, jak na razie, to może go "obejść".

Czy kolega rozważał sytuację, aby zmienić co nieco połączenia.

Np. można by wszystkie urządzenia podłączyć bezpośrednio do telewizora, a sygnał audio podać przewodem optycznym (Toslink) do wzmacniacza. Telewizor ma odpowiednie wyjście, a wzmacniacz odpowiednie wejście.
    Efekt będzie w zasadzie ten sam, tylko pilotem TV będzie wybierało się źródło sygnału do telewizora. A z tego co kolega pisze, to podłączenie bezpośrednie danego urządzenia działa bez kłopotu.

Niech kolega to przemyśli. Powinno to działać bez problemu.

Aby widzieć menu z wzmacniacza można wykorzystać wyjście "Monitor Out" w wzmacniaczu i wejście AV3 w telewizorze. Jest to połączenie typu Composite. Wystarczy jeden przewód CINCH (zwykle o żółtych wtyczkach).

0
  • #12 11 Lip 2014 14:33
    Umba77
    Poziom 6  

Polon_us napisał:
    Przyszło mi na myśl, że jeśli nie "idzie" tego problemu rozwiązać, jak na razie, to może go "obejść".

Czy kolega rozważał sytuację, aby zmienić co nieco połączenia.

No. można by wszystkie urządzenia podłączyć bezpośrednio do telewizora, a sygnał audio podać przewodem optycznym (Toslink) do wzmacniacza. Telewizor ma odpowiednie wyjście, a wzmacniacz odpowiednie wejście.

Rozważałem ten sposób podłączenia, jeżeli nic innego nie przyjdzie mi do głowy (a na razie nie przychodzi) nie pozostanie mi nic innego jak właśnie takie podłączenie. Nie jest to duży problem z tym przełączaniem z pilota. Niemniej jednak wygodniej było jak wszystko działało :) Pomijając to, jak mnie ta sytuacja irytuje. Działało, to dlaczego przestało ?

0
  • Pomocny post
    #13 11 Lip 2014 16:28
    Polon_us
    Poziom 41  

Umba77 napisał:
    Pomijając to, jak mnie ta sytuacja irytuje. Działało, to dlaczego przestało ?

Znam te stany, osobiście nie cierpię, jak technologia stawia odpór. "Walczę" wtedy do upadłego, aż zlikwiduję problem.

Ale wracając do problemu kolegi, zaczynam wyczerpywać się z pomysłami :(

- może zrobić test który by polegał na wyłączeniu wszelkich HDMI Control? Przeciwieństwo uprzedniego testu. Wyłączenie oczywiście po obu stronach.
    - sprawdzić ustawienia HDMI w telewizorze dla wejścia do którego podłączony jest wzmacniacz - ustawić je na Autoformatowanie , jeśli nie jest.
    - w ustawieniach HDMI telewizora wyłączyć Sterowanie Tunerem, o ile jest włączone

"I to by było na tyle"

Powodzenia :)

0
  • #14 11 Lip 2014 17:00
    Umba77
    Poziom 6  

Robiłem również ten test z wyłączonym HDMI control w ampli jak i wyłączyłem sterowanie HDMI w TV. Niestety to samo. Na innych odbiornikach mój samsung czy TV rodziców nie ma to znaczenia wszystko działa jak powinno.

Ciekawi mnie jak będzie wyglądała sytuacja z tym kablem optycznym, jak zakupię takowy dam znać co i jak.

Cały czas zastanawia mnie tylko dlaczego podpinając inne urządzenia do tego wejścia HDMI w tv wszystko działa, a jak robię przejście przez wzmacniacz nie. Przecież to jest tylko wejście.

0
  • Pomocny post
    #15 15 Lip 2014 05:52
    Polon_us
    Poziom 41  

Proszę przejrzeć ten temat -> Link - bardzo podobny przypadek.

W szczególności jego końcowe wpisy.

0
  • #16 17 Lip 2014 11:02
    Umba77
    Poziom 6  

Cześć
    Sprawdziłem to dzisiaj w moim przypadku nie zadziałało. Jednak planuję zakupić HDMI te z wyższej półki i może będzie lepiej. (czy warto ? ...hmm kabel to kabel) Aktualnie w użyciu plan "B" ;) czyli przewód optyczny. Wiadomo wygodniej było z HDMI.
    Jeżeli wymienię kabel HDMI (myślę że wystarczy ten łączący TV z wzmacniaczem) napiszę czy pomogło.

...przy okazji może macie jakiś godny polecenia

PS
    planowałem już podmiankę mojego Sony z TV rodziców (na którym wszystko hula), jednak kolory i obraz "soniacza" przeważyły że zostaje przy nim.

Polon dzięki wielkie jeszcze raz za pomoc, gdybyś jeszcze miał jakieś info daj znać.

0
  • #17 17 Lip 2014 12:07
    Polon_us
    Poziom 41  

Sądzę, że wymiana kabla HDMI pomiędzy telewizorem a wzmacniaczem to dobry pomysł.

Niestety, europejscy producenci kabli są mi nieznani, także nie podejmuję się polecić któregoś.
    Może ktoś z forumowiczów ma doświadczenia w tej materii.

Lub zastosować wyznacznik ceny z nadzieją, że za tym idzie jakość :)

0
  • #18 02 Lip 2016 07:49
    fazza
    Poziom 14  

WITAM
    Jak włączyć sterowanie HDMI w tym modelu?

pozdrawiam

1