Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka turystyczna Courver 32l brak wypełnienia pianką

09 Lip 2014 12:53 2121 8
 • Poziom 13  
  Kupiłem sobie na biwak lodówkę turystyczną na wkłady Courver 32l Link
  Coś mi w niej nie pasowało, jest zbudowana na zasadzie termosu, ale była jakaś taka zbyt miękka, więc wyciągnąłem środek i okazało się, że pomiędzy ścianką wewnętrzną, a zewnętrzną nie ma żadnej pianki poliuretanowej, a takową podobno wypełniane są takie lodówki.
  Zastanawiam się, czy gdybym uzupełnił tą pustą przestrzeń pianką montażową niskoprężną, to czy polepszę w ten sposób efektywność jej chłodzenia?
  Chodzi mi o wydłużenie czasu utrzymywania niskiej temperatury, i zwiększenie odporności na zewnętrzną temperaturę.

  Edit:
  Znalazłem bliźniaczą lodówkę, tylko innej firmy, a opis jej brzmi:
  Lodówka turystyczna ICEBERG o pojemności 32 litrów bez problemu pomieści 6 butelek z wodą 1,5 litrowych. Lodówka posiada pełną izolację termiczną dzięki zastosowaniu pianki poliuretanowej zwiększającej wydajność lodówki o około 50%. Lodówka turystyczna utrzymuje chłód poprzez zastosowanie wkładów mrożących, które wcześniej należy zamrozić.

  Czyli chyba mogę samodzielnie ją wypełnić taką pianą?
 • Specjalista AGD
  Taki tanie pseudo lodówki tak maja. Danie jakiejś izolacji termicznej, na pewno polepszy długość utrzymywania niskiej temperatury. Tam poza wkładami z lodem, nic nie chłodzi.
  Porządna lodówka, która utrzyma nam nawet poniżej 10°C przez cały dzień w czasie upałów 30 i więcej stopni, kosztuje odpowiednio oraz potrzebuje zasilania.
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  Mam od 10 lat mniejszą lodówkę Curvera która ma wypełnienie w postaci wkładki ze styropianu. Oszacuj rozmiar przestrzeni między ściankami - własciwsze może być wykonanie wkładek ze styropianu w postaci cienkich płyt (stosowanych na ekrany zagrzejnikowe).
 • Poziom 13  
  jdubowski napisał:
  Mam od 10 lat mniejszą lodówkę Curvera która ma wypełnienie w postaci wkładki ze styropianu. Oszacuj rozmiar przestrzeni między ściankami - własciwsze może być wykonanie wkładek ze styropianu w postaci cienkich płyt (stosowanych na ekrany zagrzejnikowe).


  O tym nie pomyślałem, wielkie dzięki za pomoc, to będzie chyba najlepsze rozwiązanie, najbardziej optymalne.
 • Specjalista AGD
  No niestety po "taności" efektów nie będzie. Są lodówki z 2 płytkami Peltiera, obiegiem wody, chłodnica, sporymi wentylatorami, ale cena jak i zapotrzebowanie na energię spore (przy 12V pobiera ponad 10A), ale bez problemu 25 stopni poniżej temperatura otoczenia robi. Sprężarkowe jeszcze droższe i więcej ważą. Jakby nie było, to jak dobrze zaizolujesz to dłużej potrzyma chłodno.
 • Poziom 31  
  Ja do mojej lodówki turystycznej jak już schłodzi trochę wrzucam 2 wkłady do lodówek turystycznych i o dziwo utrzymuje temperaturę -1 stopni co było dla mnie ogromnym zdziwieniem.
 • Poziom 13  
  Nie wiem jakim cudem, ale nie kwestionuję tego, niemniej jednak, ja do swojej wrzuciłem dzisiaj 4 litrowe zamrożone wkłady, i temperatura spadła do 8 stopni, po czym po 3 godzinach podniosła się do 9, po 4 godzinach do 10 i tak już podejrzewam by wędrowała.
  Temperaturę sprawdzałem miernikiem podłączonym do multimetru, czujnik cały czas znajdował się wewnątrz.
  Na Allegro znalazłem matę grzejnikową Link
 • Poziom 31  
  Lodówka bez wkładu potrafiła schłodzić do 5 stopni wewnątrz komory. Tylko że ogniwo było 120w.
 • Poziom 13  
  Co miałem zrobić to uczyniłem.
  Opatuliłem ją matami, a że było miejsce pomiędzy ściankami, owinąłem ją aż dwa razy.
  Temperatura otoczenia 25 stopni, włożyłem 4 wkłady mrożące po 1 litr.
  Temperatura najniższa jaką osiągnęła lodówka to 8 stopni, a po 12 godzinach było 12 stopni, co jest dla mnie w końcu satysfakcjonujące.
  Dziękuję wam za pomoc.