Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bagażnik na pilota

magik22 22 Kwi 2005 15:15 4314 11
  • #1 22 Kwi 2005 15:15
    magik22
    Poziom 10  

Witajcie !!!

Mam Espero i chciałem pod pilota podpiąć bagażnik . Alarm to FOX 101B. Nie moge nigdzie znaleść schematów tego alarmu. Czy da się pod ten alarm podpiąć jeszcze otwieranie bagażnika ??

Z góry dzięki.

• #3 22 Kwi 2005 20:36
    magik22
    Poziom 10  

Tak szukałem ale niestety nic nie ma

• #4 23 Kwi 2005 14:39
    Nawigator
    Poziom 33  

Kup drugi taki sam alarm tak aby działał na tego samego pilota i podepnij któreś wyjście po ewntualnym dopasowaniu układowym do elektromagnesu bagażnika.
    Pozdr. N.

• #5 23 Kwi 2005 16:10
    jacq
    Poziom 22  

tak, pomysł z dokupieniem drugiego identycznego alarmu wprost genialny...
    niestety ta centralka nie ma wyjścia kanału dodatkowego. jeśli chcesz otwierać pilotm bagażnik w espero musiasz zmienić centralkę na taką która posiada wyjście kanału dodatkowego, jest w czym przebierać, a podłaczenie w tym samochodzie bagażnika to formalność;)
    pozdro

• #6 24 Kwi 2005 08:46
    waldemarb
    Poziom 10  

witam moze ktos wie jak otrzymac sygnal tacho do navigacji jezeli nie wystepuje w samochodzie.

• Pomocny post
    #7 24 Kwi 2005 08:52
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Bagażnik otwierany z pilota: najprościej będzie dokonac przeszczepu alarmu na taki z wyjściem kanału dodatkowego lub od razu z otwieraniem bagażnika (tę funkcję ma np. terminator). Przekładka będzie prosta, bo wszystko co potrzeba jest już podprowadzone do isniejącego alarmu.
    Tacho w aucie: zależy na co napędzany jest licznik. Jeśli na linkę, to udaj się do zakłądu instalującego taksometry. Tam dorobią ci takie małe urządzonką na linkę, które generować będzie impulsy do tacha. Jeśli masz elektryczny licznik, to ze skrzyni biegów wychodzą impulsy do niego. Można próbować wyciągnąć sygnał z absu (jeśli jest). Starsze modele nawigacji miały nawet specjalne paski magnetyczne i czujniki. Pasek naklejało się wewnątrz felgi , a czujnik przykręcało tak, by na niego reagował. Możliwości jest więc sporo.

• #8 11 Kwi 2006 20:13
    art533
    Poziom 10  

A czy ktoś próbował zrobić bagażnik otwierany elektrycznie?Wiem że tak jest w nowym bmw.Może macie jakieś pomysły?

• #9 11 Kwi 2006 20:24
    norti
    Poziom 18  

art533 napisał:
    A czy ktoś próbował zrobić bagażnik otwierany elektrycznie?Wiem że tak jest w nowym bmw.Może macie jakieś pomysły?

jak to elektrycznie ? przeciez wlasnie w espero jest elektrycznie !!!

• #10 18 Kwi 2006 21:53
    qbass21
    Poziom 1  

No własnie ma ktoś moze pomysł jak zrobić automatyczne otwieranie klapy bagażnika tak żeby sie sama podnosiła jak i zamykała:D:D

• #11 18 Kwi 2006 22:10
    grzesiek_nysa
    Poziom 25  

qbass21 napisał:
    No własnie ma ktoś moze pomysł jak zrobić automatyczne otwieranie klapy bagażnika tak żeby sie sama podnosiła jak i zamykała:D:D

Z tym to nie bedzie tak latwo,poszukaj na forum,jakis czas temu byl taki temat walkowany.Najlepiej bylo by podpatrzec jak to jest dokladnie zrobione w BMW.A maja to nie tylko nowe modele.Widzialem to tez w lepszych wersjach serii 7 w rocznikach 97-99

Pozdro

• #12 21 Maj 2006 18:41
    basf_wrocław
    Poziom 12  

Zeby się otwierała sama umiem zrobić :) Mam to zrobione w ten sposób :
    Alarm seo, którego dodatkowe wyjście jest podpięte do siłownika, który ciągnie linkę otwierania bagażnika :) No i zmieniłem siłowniki z 450 na 650N. Jak nacisnę przycisk na pilocie to klapa sama idzie w górę :) Wydawało mi się, że będzie się ciężko zamykać ale nie jest tak źle. Odbijam to sobie pod supermarketem jak ide obładowany torbami a bagażnik się sam otwiera :)

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo