Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie TV do kablówki -

Eryott 09 Lip 2014 16:37 1428 4
  • #1 09 Lip 2014 16:37
    Eryott
    Poziom 2  

Jestem kompletnie niewykwalifikowany w sprawach TV, SAT itp., toteż z góry proszę o wyrozumiałość.

W nowo wynajętym mieszkaniu próbuję podłączyć do kablówki stary, kineskopowy telewizor LG. Po umieszczeniu kabla w gnieździe antenowym telewizora i wyszukiwaniu kanałów nic się nie dzieje, tj. TV jak nie było, tak nie ma. Z kilku rodzajów kabli tylko ten jeden pasuje do wejście znajdującego się w tylnej części odbiornika. Czy powinienem umieścić kabel najpierw w jakimś dekoderze, a następnie podłączyć dekoder do telewizora, czy raczej zacząć kombinować z jakąś anteną?

Dodam, że właściciel mieszkania twierdzi, że kablówka jest opłacona do września, więc na pewno jest do niej dostęp. Natomiast co do ewentualnej konieczności posiadania dekodera. to takowego nie otrzymałem - z całej infrastruktury znajdują się jedynie gniazda i kable.

Będę wdzięczny za każdą pożyteczną poradę.

0 4
  • #2 09 Lip 2014 16:50
    mirex
    Poziom 43  

Skoro właściciel wynajmuje ci mieszkanie z TV i dostępem do instalacji kablowej, to może jego poproś o uruchomienie tego futurystycznego urządzenia.
    A jeśli TV jest twój, to może do "kablówki" zadzwoń i dowiedz się, co masz "w kablu"?
    Ostatecznie za coś płacisz. ;)

0
  • #3 09 Lip 2014 23:45
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Eryott napisał:
    Dodam, że właściciel mieszkania twierdzi, że kablówka jest opłacona do września

A jaka to kablówka?.
    Eryott napisał:
    Natomiast co do ewentualnej konieczności posiadania dekodera. to takowego nie otrzymałem - z całej infrastruktury znajdują się jedynie gniazda i kable.

No i nie otrzymasz od właściciela lokalu,
    z jakiej to racji on ma dekoder jeśli ma wzięty na siebie "dać" Tobie w użytkowanie?.
    Eryott napisał:
    Z kilku rodzajów kabli tylko ten jeden pasuje do wejście znajdującego się w tylnej części odbiornika.

A reszta kabli skąd się tam wzięła?.

0
  • #4 10 Lip 2014 03:16
    Eryott
    Poziom 2  

Dostawcą kablówki jest Vectra. Inne kable są podłączone do gniazd rozdzielczych - w pokoju w którym znajduje się przewód do TV znajdują się dwa wejścia (do gniazda), natomiast w drugim pokoju takich wejść jest trzy.

Jakiś czas temu wynająłem mieszkanie w innym miejscu i dekoder był od razu ,,w pakiecie", właściciel nie widział żadnych przeciwwskazań, aby go udostępnić. Taka praktyka wydaje mi się normą, bo jeśli płacę za zlew, meble czy lustro będące na wyposażeniu mieszkania, to dlaczego w cenie wynajmu nie miałby być dekoder? Tak czy inaczej z Pańskiej wypowiedzi wynoszę, że aby mieć dostęp do kanałów TV w Vectrze dekoder jest konieczny - zgadza się?

1
  • #5 10 Lip 2014 03:33
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Eryott napisał:
    Inne kable są podłączone do gniazd rozdzielczych - w pokoju w którym znajduje się przewód do TV znajdują się dwa wejścia (do gniazda), natomiast w drugim pokoju takich wejść jest trzy.

Może kolega zrobić dokładne fotografie tego wszystkiego.
    Eryott napisał:
    bo jeśli płacę za zlew, meble czy lustro będące na wyposażeniu mieszkania, to dlaczego w cenie wynajmu nie miałby być dekoder?

Bo meble i reszta należą do właściciela! mieszkania, a dekoder jest własnością operatora kablowego.
    Eryott napisał:
    Tak czy inaczej z Pańskiej wypowiedzi wynoszę, że aby mieć dostęp do kanałów TV w Vectrze dekoder jest konieczny - zgadza się?

Do tv analogowej NIE, do tv cyfrowej TAK.
    Wykaz kanałów analogowych w Vectrze i ich rejonizacja:

0