Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka FORON WA-P

annika 22 Kwi 2005 15:44 2577 11
  • #1 22 Kwi 2005 15:44
    annika
    Poziom 2  

Moja stara pralka automatyczna, typ FORON WA-P, cieknie PO ZAKOŃCZENIU PRANIA i wyłączeniu. kałuża powstaje powoli ale przez dość długi czas od zakończenia prania. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i ma pomysł co to może być? a właściwie jak to zlikwidować? Bardzo dziękuje za pomoc i wybawienie mnie z kłopotu!

0 11
  • #2 22 Kwi 2005 15:50
    albino
    Poziom 24  

Musisz zlokalizowac miejsce wycieku,moze dziura(rdza)albo jakas uszczelka-simering.Pozdro...

0
  • #3 22 Kwi 2005 15:55
    axxx
    Specjalista AGD

Witam!
    Taka usterka to zazwyczaj brak uszczelnienia pompy,moze byc tylko simmering a w najgorszym wypadku wytarta oska albo jedno i drugie.

0
  • #4 22 Kwi 2005 16:13
    annika
    Poziom 2  

Bardzo dziekuje za odpowiedzi, czy moglby mi jeszcze ktos powiedziec dlaczego pralka cieknie tylko po zakonczeniu prania a nie przez caly czas prania? jezeli to jakas uszczelka czy nieszczelnosc to wyobrazalabym sobie ze wyciek bedzie podczas pracy pralki a nie po jej wylaczeniu... dodam ze jest to pralka ladowana od gory, jezeli to cos pomoze. pozdrawiam,

0
  • #5 22 Kwi 2005 16:32
    albino
    Poziom 24  

annika napisał:
    Bardzo dziekuje za odpowiedzi, czy moglby mi jeszcze ktos powiedziec dlaczego pralka cieknie tylko po zakonczeniu prania a nie przez caly czas prania? ,

W takim razie to musi byc simering na ośce,w trakcie obracania przepuszcza bardzo malo wody ,a dopiero na postoju znajduje dobra szczeline.Pozdro...

0
  • #6 22 Kwi 2005 16:40
    annika
    Poziom 2  

dzieki albino!!! a gdzie jest ta oska? bo po zakonczeniu prania to zostaje troche wody na dole zbiornika i to chyba tylko ona wycieka...

0
  • #7 22 Kwi 2005 17:08
    albino
    Poziom 24  

No wlasnie,chodzi o oske,ktora napedza beben pralki,zobacz od spodu silnik z oska jest polaczony paskiem(kolo na silniku i kolo na osce)

0
  • #8 22 Kwi 2005 18:12
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 28 Kwi 2005 15:05
    vryty
    Poziom 10  

Mam Foron WA-K. Niestety po trzecim spaleniu pompa wody już nie nadaje sie do reanimacji.
    Czy ktoś wie, jaka inna pompka (wraz z odpływem z bębna) może pasować to tej praleczki?
    pozdrowienia

0
  • #11 28 Kwi 2005 16:14
    vryty
    Poziom 10  

dzięki
    Tylko czy ktoś zastosował ją w pralce WA-K?
    Generalnie jest inna.
    Dopływ na zdjęciu nie ma pierścienia dociskającego uszczelkę bębna, a stary dopływ chyba nie pasuje do tej pompy.
    pozdrowienia

0
  • #12 28 Kwi 2005 17:34
    skryn
    Admin grupy AGD

To jest zupełnie inna pompa podana w linku (zupełnie nie pasuje do WA-K). W grę wchodzi jakaś używana, sprawna (szroty AGD), lub rzeźba w stylu: obetnij krócieć wychodzący ze zbiornika (no, to przecież już sama pompa), dobierz jakiś wąż- przedłużacz; a dalej jakąś pompę dopasujesz.

0