Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

punto 1,1 rok 1998 nie załącza wentylatora chłodnicy

09 Lip 2014 21:27 1986 5
  • Poziom 2  
    mam problem nie załącza sie wentylator chłodnicy wymieniłe już czujnik temperatury a i tak grzeje sie na maksa a nie załącza wentylatora . wentylator sprawdziłem i na krótko działa.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 20  
    Termostat sprawdzony? Ile płynu w układzie, układ chłodzenia nie jest zapowietrzony, nigdzie nie cieknie? Bezpiecznik wentylatora cały, przekaźnik sprawny? Pomierzyłeś/posprawdzałeś cokolwiek po za wymianą czujnika temperatury?
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 2  
    termostad nie sprawdzony plynu na maX odpowietrzalem układ nie wiem o jaki przekażnik chodzi?

Dodano po 1 [minuty]:

bezpiecznik cały
  • Poziom 20  
    Ten, który załącza wiatrak, bo nie robi tego czujnik temperatury. Jak wyglądają złącza, nie są zaśniedziałe?
  • Poziom 2  
    nie tam wszystko wygłada dobrze i sprawdziłem wszędzie dochodzi prąd
  • Poziom 11  
    1.Wypnij wtyczkę z czujnika umieszczonego w chłodnicy i zewrzyj np. spinaczem do papieru lub kawałkiem drutu, wentylator powinien wtedy zadziałać.
    Jeśli nie zadziała to usterka będzie w obwodzie elektrycznym np.bezpiecznik, wtyczki, złącze silnika ,masa kabel oczko, lub jeśli występuje przekaźnik to przekaźnik.
    2.Usterka zamkniętego termostatu wtedy wentylator się nie włączy ponieważ chłodnica w okolicy czujnika nie będzie miała dostatecznej temperatury by osiągnąć załączenie się czujnika i włączenie wentylatora.-wymiana termostatu ,wyrzucanie płynu w korku
    3. Sprawdzić cz korek utrzymuje ciśnienie robocze pod ciśnieniem jest wyższa temperatura wrzenia płynu oraz poziom płynu nie skacze .
    4. Dobre odpowietrzenie (wysokimi obrotami) u mnie musiałem dobrze przygazować