Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung S5570 - simlock Orange, device not found

09 Lip 2014 23:10 1068 2
  • Poziom 2  
    Witam,
    trafił w moje ręce Samsung S5570 z sim lockiem Orange.
    Chciałbym usunąć sim locka.
    Przeczytałem i postępowałem wg poleceń zawartych w temacie
    Link
    Wspierałem się również tematem źródłowym

Po wpisaniu adb shell w cmd pojawia się komunikat "device not found"
    Przeczytałem też m.in. Link
    Aktualnie mam sieczkę w głowie i nie wiem co mam robić
    Czy szanowni użytkownicy forum mogą mnie wspomóc w walce z tym tematem?

• Spec od GSM
    Włącz debuggowanie usb w telefonie. W managerze urządzeń powinieneś mieć ADB device, oraz nie może być offline.

Sprawdzisz to prosto, komendą :

adb devices

powinien Ci wyskoczyć numer i słowo online obok.
  • Poziom 2  
    Wczoraj miałem problem z podłączeniem telefonu do komputera- w końcu się udało i oprócz tego, że telefon się ładował, był również m.in. widoczny jako dysk wymienny.
    Niestety wtedy również po wpisaniu "adb shell" w cmd pojawiał się komunikat "device not found"

Dzisiaj przy podłączaniu telefonu od razu zaznacza się w ust. deweloperskich "Debugowanie USB", w momencie kiedy chcę je odznaczyć zaznacza się ponownie. Telefon nie jest widziany również jako dysk wymienny

Rozumiem, że "adb devices" mam wpisać w cmd - pojawia się komunikat "List of devices attached" i oczywiście nie ma żadnych urządzeń- nie wiem co by było, gdyby tak jak wczoraj udało się podłączyć telefon jako pamięć USB- ale jak pisałem wcześniej wtedy również pojawiał się komunikat "device not found"

Kurcze, do tej pory nie miałem problemu z łączeniem telefonu z komputerem-
    fakt1: nigdy nie miałem Samsunga (zwykle HTC - tam np. w Wildfire S była m.in. możliwość wybrania sposobu łączenia z komputerem),
    fakt 2: nigdy nie ściągałem Sim lock'a, a łączność poprzez kabel USB wykorzystywałem do przesyłania muzyki, zdjęć, filmów, książki telefonicznej...ale w tym telefonie widzę, że nawet to ciężko byłoby osiągnąć