Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ursus c 360 - ciśnienie oleju,pali sie kontrolka oleju

10 Lip 2014 08:59 19980 13
  • Poziom 9  
    Witam!
    Mam problem z ursusem c-355. W maju przeszedl on remont głowic(planowane), nowe tłoki,pierscienie, tuleje,pompa paliwowa po regeneracji,wtryski tez byly na ustawieniu. ogolnie taki grubszy remont. teraz gdy zrobilo sie cieplej i dluzej nim pojezdze to zaczyna palic mi sie kontrolka oleju. Po 15min jazdy pali sie od 8tys obrotów, potem po 20min juz od 10tys obr i tak rośnie az nawet w pewnym czasie zaczela sie palic od 18tys obr. Im dluzej jezdze tym kontrolka zaczyna sie palic na coraz wyzszych obrotach. Pompa olejowa byla sprawdzana i byla dobra, smok tez byl czyszczony. Podczas remontu wal i panewki nie byly ruszane gdyz mechanik stwierdzil ze sa jak nowe... Przed remontem kontrolka sie nie palila. NIe wiem co jest nie tak. I pewnie nie moge na tym jezdzic? Prosze o pomoc
  • Poziom 34  
    Z tymi obrotami to przesadziłeś . Zmierz ciśnienie oleju manometrem. Jaki olej masz zalany .
  • Poziom 10  
    Może kabel od czujnika mieć zwarcie.
  • Poziom 10  
    W moim C330 na świecenie kontrolki pomaga wymiana czujnika, średnio raz do roku trzeba go wymienić bo kontrolka się świeci, jeśli nie masz dostępu do manometru to kup czujnik kosztuje kilka groszy a na pewno nie zaszkodzi.
  • Poziom 19  
    Witam.
    Czy po planowaniu głowic były sprawdzane dźwigienki zaworowe (chodzi mi o tulejki)?
    Cudów nie ma, albo czujnik jest uszkodzony, zwierający przewód (czujnika) do masy, lub nieszczelność magistrali olejowej.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    W starszych ciągnikach przyczyną słabego ciśnienia jest filtr oleju [odśrodkowy , płukany tzw..bączek ] . Najlepiej założyć filtr wymienny .
  • Poziom 19  
    Witaj.
    Sądzę, że filtr odśrodkowy tzw. bączek jest bardzo dobrym filtrem, tylko trzeba pilnować jego czystości oraz uszczelnień (również wewnętrznych).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Czystość i szczelność to norma i podstawa chodzi o to że on się wyrabia przez co traci ciśnienie .
  • Poziom 9  
    Chciałem zapytać czy warto wymienić same panewki korbowodowe w c 360 3p panewki są nominalne, i czy pompa oleju tez do wymiany kiedy ciśnienie na zimnym silniku przy wolnych obrotach to 4 a przy wysokich 5 a na rozgrzanym silniku przy wolnych 0-0.5 a przy wysokich 1
  • Specjalista Maszyny Rolnicze
    Czy warto trudno powiedzieć. Wyjąć trzeba, ocenić stan panewek, wału. Wał dobrze było by zmierzyć, panewki ocenisz wizualnie. Jeśli nie masz jak zmierzyć wału oceń stan powierzchni współpracującej z panewkami. Zużyta często pod palcem jest "falista". Powiem szczerze że wymiana samych panewek pomaga ale w niewielkim stopniu.
    Pompę oleju też wyciąg i oceń jej stan zużycia. Gołym okiem będzie widać wytarte powierzchnie.
    Popatrz do książki napraw 60-ki są podane tolerancje dla pompy oleju i jak i jakie miejsca zmierzyć szczelinomierzem.
  • Poziom 29  
    Bardzo ważny jest zawór bezpieczeństwa pompy, który może być zużyty, zacinać się.
    Jak chcesz zmieniać panewki to czego tylko same korbowodowe?
    Sprawdź luz poosiowy wału może od razu półpierścienie wymienisz.
    Na jakim oleju jeździsz?
    Oczywiście szukaj nieszczelności w magistrali olejowej.
  • Poziom 9  
    luz poosiowy wału wynosi 0.10 na szczelinomierzu 0.15 już się nie da wcisnąć, zalewam go olejem Venol 15W40, zmieniany co 130-170 motogodzin, ciągnik nie pracuje ciężko i dużo w ciągu roku, obroty na pompie paliwowej (pompa jest sekcyjna) też nie są ustawione za niskie bo słyszałem że ten silnik nie lubi za niskich obrotów, uszczelniając miskę olejową i wymieniając simering na kole pasowym zajrzałem przy okazji do panewek no i są one nieco wydarte, bardziej te górne, na wale nie ma wyczuwalnych porysowań, w sumie wał ma przepracowane przez około 15 lat jakieś 3.5tyś motogodzin góra 4 tyś, wał był nowy tylko już nie pamiętam jakiej produkcji ;p
  • Poziom 29  
    Które to te panewki górne?
    Ja bym wymienił wszystkie, jeśli nie planujesz obecnie remontu.
    Do wymiany również pompa olejowa.
  • Specjalista Maszyny Rolnicze
    Pewnie górna połówka panewki korbowodowej. Na niż działają największe siły.
    Kolega Mtracz powiedział co powinieneś zrobić.