Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi Navi Blaupunkt - miejsce pamięci z kodem

leszek.b 10 Lip 2014 13:13 2349 13
  • #3 10 Lip 2014 16:45
    leszek.b
    Poziom 29  

Dzięki. :D
    Do odczytania kodu, odbiornik musi być w komplecie, czy wystarczy płyta bazowa ?.
    A może sam układ ?
    Lub jego wymiana na "sprawdzony"

0
  • #4 10 Lip 2014 17:41
    fabi
    Spec od car audio

To zależy jakim sprzętem dysponuje osoba dekodująca. Mi jest obojętne. Mogę odczytać kod bez wylutowywania pamięci flash a także mając sam układ.
    Układy stanową parę. Wymienić jeden układ można jedynie z takiego samego radia i z taką samą wersją oprogramowania. W przeciwnym wypadku radio może się nie uruchamiać.

0
  • #5 11 Lut 2016 16:06
    slavio...
    Poziom 11  

odnowie troche temat...koledzy a czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć gdzie podłączyćw tym radiu sda scl bo nie moge nigdzie znależć lub ewentualnie jak to odczytać???z góry dzięki

0
  • #6 11 Lut 2016 18:17
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

slavio... napisał:
    gdzie podłączyćw tym radiu sda scl bo nie moge nigdzie znależć

I nie znajdziesz bo :

fabi napisał:
    Kod w pamięci flash

0
  • #7 11 Lut 2016 19:46
    slavio...
    Poziom 11  

przyjacielu drogi to ze kod jest we flashu to ja doskonale wiem tylko akurat do tego modelu radia nie mam opisu gdzie sie wpiąć liniami sda i scl i tu mam tylko problem...jak już odczytam sobie wsad to i z kodem sobie poradze ewentualnie podmienie co trzeba....także jak ktoś chciałby pomóc bede wdzięczny......

0
  • #8 11 Lut 2016 20:42
    korek516
    Poziom 22  

slavio... napisał:
    przyjacielu drogi to ze kod jest we flashu to ja doskonale wiem tylko akurat do tego modelu radia nie mam opisu gdzie sie wpiąć liniami sda i scl i tu mam tylko problem...jak już odczytam sobie wsad to i z kodem sobie poradze ewentualnie podmienie co trzeba....także jak ktoś chciałby pomóc bede wdzięczny......

Witam. Drogi Przyjacielu, mylisz urządzenia i tu nie podpinasz się pd punkty szyny I2C. Wiec posłuchaj rady Szymona, bo dobrze Ci mówi. Pozdrawiam.

0
  • #9 11 Lut 2016 21:25
    slavio...
    Poziom 11  

kurde jakie to proste...że też wcześniej na to nie wpadłem...sorki chłopaki dobrze mnie naprowadziliście....dzieki

0
  • #10 11 Lut 2016 22:25
    fabi
    Spec od car audio

SDA i SCL to są sygnały szyny i2c. Pamięć i2c to pamięci szeregowe takie jak rodzina 24c... Tu takiej pamięci nie ma. Tu jest pamięć równoległa flash. Na obrazku zaznaczyłem, w której pamięci flash jest zapisany kod. Pamięć tą można odczytać programatorem, gdzie wcześniej należy ją wylutować i umieścić w odpowiednim adapterze. Można także fragment tej pamięci odczytać wykorzystując procesor radia i jego złącze JTAG, gdzie w układzie bez wylutowywania odczytamy co potrzeba. Potrafią to nieliczne tylko programatory, między innymi Martech Clip, BOX III.

0
  • #11 11 Lut 2016 23:51
    slavio...
    Poziom 11  

no wiem najprościej będzie właśnie wylutować tego jednego flasha i raczej tak zrobie będzie najbezpieczniej....aczkolwiek nurtują mnie te punkty jtag procesora....musze na spokojnie przeanalizować płyte radia gdzie można by sie wpiąć...i jeszcze mnie jedna rzecz zastanawia czy przypadkiem carprog by tego nie ruszyl.on w końcu z tego co sobie teraz przypominam też takie różne czasem wynalazki ogarnia...jutro sprawdze na spokojnie

0
  • #12 16 Lut 2016 13:35
    fabi
    Spec od car audio

Do pamięci flash potrzebny odpowiedni adapter do posiadanego programatora (obudowa flash to tsop56). Opis punktów Jtag jest ogólnie dostępny w internecie. Radio ma nawet wyprowadzone złącze, nie trzeba rozbierać aby do punktów się dostać.

0
  • #13 24 Lut 2016 06:55
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

fabi napisał:
    Radio ma nawet wyprowadzone złącze, nie trzeba rozbierać aby do punktów się dostać.

Tylko do tego jest potrzebny odpowiedni ( drogi ) programator - np. Martech.

0
  • #14 25 Lut 2016 06:41
    fabi
    Spec od car audio

Odpowiedni tak, ale nie koniecznie drogi.
    Martech za jednym razem odczyta flash, przeliczy i pokaże kod.

0
  Szukaj w 5mln produktów