Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piec Buderus Logomax u122 jak ustawić ??

10 Jul 2014 13:47 4371 8
  • Level 12  
    Witam wynajmuje dom z takim Buderus Logomax u 122 i ze sterownikiem jak na foto. Niestety wlasciciel pojechal na dwa miesiace na wakacje a mi przestał podgrzewac ciepla wodę.

Czy moze ktoś wie jak to ustawić bo instrukcji nie posiadam . :(((

Jak piec pochodzi to sam się wyłancza i swieci się cyfra 4 jak go zresetuje to znowu chwilke chodzi i dalej 4 a woda jest minimalnie ciepła.

Z góry dziekuję za pomoc.. Piec Buderus Logomax u122 jak ustawić ?? Piec Buderus Logomax u122 jak ustawić ?? Piec Buderus Logomax u122 jak ustawić ?? Piec Buderus Logomax u122 jak ustawić ?? Piec Buderus Logomax u122 jak ustawić ?? Piec Buderus Logomax u122 jak ustawić ??
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 12  
    Barzo dziękuje!

U mnie wykazuje bład 4 c czyli Usterka bezpiecznika F2 lub nie zadziaùaù ogranicznik temperatury
    bezpieczeñstwa

i gdzie tego szukać ? mam troche pojecia moze cos sam naprawie...
  • Level 11  
    No aż takim specem od pieców nie jestem. Też mam właśnie problem se swoim dlatego tu zaglądam :)
    Oczywiście przycisk "serwisowy" wciskasz jak pokazuje się błąd "4" a nie po resecie jak już jest ok?
  • Level 12  
    Po resecie zalancza , zaczyna chodzic nagle w srodku mega sie cos przelewa i kotluje i sie wylancza.
  • Level 11  
    Hmm no nie wiem. Raczej nic się w nim kotłować nie powinno.
    Nie wiem jaki to dźwięk więc trudno coś powiedzieć.
    A jaką masz temperaturę na wskaźniku może woda się gotuje i stąd to "kotłowanie"
  • Level 12  
    jak zaczyna grzac to temperatura rosnie ostatnio do 110 C ale teraz to go po chwili rozlancza. Kotluje sie tak jak by nagle za duzo wody z powietrzem do niego trafialo.

a tak zapytam u mnie wlasciciel domu mowil ze musi byc zawsze nawet w lato jeden grzejnik odkrecony na maxa bo wtedy piec dobrze funkcjonuje i tak ma byc. Na dwoze upal jak diabli wchodzisz do kibelka a tam sauna :)))

To tak na prawde ma bys z tym grzejnikiem ?
  • Level 11  
    No 110 st. to raczej za dużo i stad chyba to kotłowanie(woda się gotuje).
    Może piec jest zapowietrzony, chociaż ma odpowietrznik więc powinno być ok.
    Grzejnik może być odkręcony, nie ma to żadnego znaczenia bo po zdjęciach ERC widać ,że masz ustawioną regulację temperatury względem temperatury zewnętrznej i sterownik wyłączył obwody CO ( taki symbol kaloryfera i AUS). Grzejniki powinny być zimne, a działa tylko grzanie wody użytkowej.(chyba ,że to nie aktualne zdjęcia)
    Czy masz w ogóle nagrzaną wodę użytkową czy jest zimna?
    Czy nie masz zamkniętego jakiegoś zaworu w obwodzie wody do zbiornika z wodą użytkową?
    Czy rury wyjściowe z pieca są gorące, może pompa wysiadła i nie ma obiegu wody w instalacji.
  • Level 12  
    Witam
    Temat sie rozwiazal. Odkreciłem grzejnik na samym koncu obiegu i piec funkcjonuje normalnie- zero bledow.
    Zamykam temat