Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nice Robus 600 - Wyłącznik brzegowy - typ, model, rodzaj

spanki 10 Jul 2014 15:48 2202 8
 • #1
  spanki
  Level 10  
  Witam,

  mam pytanie odnośnie usprawnienia i poprawienia bezpieczeństwa działania bramy przesuwanej. Chodzi o typ/model wyłącznika listwowego/brzegowego, którego wyzwolenie spowoduje natychmiastowe zatrzymanie napędu. Konkretnie chodzi mi o coś takiego jak na poniższym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=ON7WrdRZizI - czas 2:23. Szukałem na stronach NICE itp., ale nic nie znalazłem.

  Niebawem po podwórku będzie biegał dzieciak i takie coś znacznie poprawiłoby moje samopoczucie. Brama jest wyposażona w 1kpl. fotokomórek.
  Dodatkowo, czy ktoś ma przykład lub może opisać zadziałanie amperometrycznego zabezpieczenia bramy w przypadku napotkania przeszkody? Napęd Nice ROBUS 600.

  pozdrawiam
 • #2
  Zbych034
  Level 39  
  To zabezpieczenie to listwy pneumatyczne (mogą być tez optyczne). Dość drogie.
  Zabezpieczenie prądowe działa w ten sposób iż silnik pod zwiększonym obciążenie pobiera więcej prądu, elektronika pp przekroczeniu ustawionej wartości odcina prąd od silnika.
 • #3
  spanki
  Level 10  
  Zbych034 wielkie dzięki za podpowiedź. Znalazłem coś co odpowiada moim wymaganiom, a mianowicie NICE TCB. Cena nie za wysoka, ale dla bezpieczeństwa dzieciaka nie gra to roli. Jeszcze przestudiuję temat tego podzespołu.
 • #4
  andrzej lukaszewicz
  Level 40  
  Wyłącz funkcje automatycznego zamykania i pilnuj zamykania osobiście , tak jak z jazdą samochodem po placu- masz jakieś specjalne zabezpieczenia?
  A co z tylna strona bramy od strony ogona? Jak dzieciak tam sobie ukucnie i zacznie sie bawić całe zabezpieczenia na nic. Najlepiej wygrodzić ten fragment za bramą prowizorycznym plotkiem, siatką, bo żadne fotokomórki i inne nie dadzą rady pomysłowości dzieci.
 • #5
  Anonymous
  Anonymous  
 • #6
  PrzyjaznyDom
  Level 13  
  Nice ROBUS600 ma możliwość podłączenia 8 linii fotokomórek. Na rysunku pokazane jest gdzie te linie mogą się znajdować i co zabezpieczają (także tył bramy - od ogona). Dodatkowo listwa rezystancyjna TCB, zestaw kompletujący TCK i profil stalowy TCA - chyba nie ma siłownika który ma więcej zabezpieczeń niż seria ROBUS. Nice Robus 600 - Wyłącznik brzegowy - typ, model, rodzaj
 • #7
  spanki
  Level 10  
  PrzyjaznyDom masz rację - opcji jest dużo. W moim przypadku chyba zdecyduję się na Faac s30 1,5m + DW10 podłączone do wejścia STOP w sterowniku. Strefę za ogonem zabezpieczę w przyszłości dodatkowa parą fotokomórek.
  Wiem, że jest opcja amperometryczna, ale czy np. dziecko spowoduje zatrzymanie napędu?

  Brama ma być montowana za około miesiąc, malec ma 6 miesięcy :), więc jest trochę czasu żeby się dozbroić.

  Silnik 3f w sterowaniu bramą, bez zabezpieczeń - masakra.
 • #8
  PrzyjaznyDom
  Level 13  
  Amperometryka to jedno - tą ma każdy automat. W zależności od ustawień może być mniej, lub bardziej czuła.
  Listwa rezystancyjna to coś innego i ta jest na tyle czuła, że można automat zatrzymać dłonią (S30 to właśnie odpowiednik Nice TCB).
  Poza tym przy tylu opcjach foto ciężko będzie doprowadzić do sytuacji żeby wogóle musiała zadziałać.
 • #9
  spanki
  Level 10  
  Witam,

  chciałem odświeżyć temat. Listwę mam już w domu. Zdecydowałem się na model firmy DEA 124- mechaniczna, czarna. Dlaczego? Potrzebuję długości 130-max 135cm. Trudno coś znaleźć w tych długościach, Came DF15 byłaby OK, ale nie jest czarna. Pneumatyczne tylko na zamówienie. Mechaniczną skrócę na 130cm i będzie OK :).

  Temat do zamknięcia.