Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Włącznik/wyłącznik czasowy pod przycisk dzwonkowy

kozak13 10 Jul 2014 16:42 1701 1
    kozak13
    Level 16  
    Witam
    Proszę o wyjaśnienie mi możliwości zrobienia takiego układu lub kupna gotowego do załączania urządzeń. Mianowicie urządzenie którymi chcę sterować to wentylator kanałowy moc 15W pobór 0,15 A oraz generator ultradźwięków z zasilaczem z oznaczeniem na tabliczce PRI: 230VAC 50Hz 210VA SEC:24VAC MAX 180VA

Chciałbym aby to działało w ten sposób że po załączeniu przyciskiem typu dzwonkowego generator oraz wentylator pracują ok 10 minut i samoczynnie następuje ich wyłączenie. Dodatkowo jeśli możliwe aby po włączeniu urządzenie pracowało 10 minut następnie 20 minut przerwy i ponowne załączenie na 5 minut po czym wyłączenie do następnego naciśnięcia przycisku.

Przepraszam z góry jeśli wybrałem nieodpowiedni dział. Czy jest możliwość zrobienia takiego sterownika. Choćby tego prostszego z jednokrotnym uruchamianiem.
    Pozdrawiam Paweł
    HUBI123456
    Level 11  
    Oczywiście jest to możliwe. Będziesz musiał kupić odpowiedni sterownik z przekaźnikiem lub dwa (nie wiem jak będzie lepiej) pierwszy włączał by wentylator na określony czas kolejny by go wyłączał. Najlepiej poradzić się w jakimś dobrym sklepie z elektroniką lu dobrego elektryka, żeby zrobić to jak najtaniej.