Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Z585 - Gasnący ekran

10 Lip 2014 21:19 2076 1
  • Poziom 23  
    Witam.

Mam problem, z którym spotykam się pierwszy raz w życiu a mianowicie: posiadam laptopa Lenovo Z585, na którym zainstalowany jest aktualnie Win 7 x32; po włączeniu laptopa ukazuje się oczywiście napis Lenovo a następnie zaczyna startować Windows i w tym momencie obraz jakby przygasa/gaśnie i pozostaje czarny ekran zaś laptop uruchamia się nadal (wiem to, ponieważ na podłączonym zewnętrznym monitorze działa)!

Próbowałem startować np. Ubuntu z CD - po ukazaniu się pierwszej planszy wybieram "Wypróbuj Ubuntu" i po wystartowaniu jest ten sam problem - ekran po prostu gaśnie!

Gdy wejdę do Biosu - wszystko jest ok, nie gaśnie!

Sprawdziłem testowanie pamięci z płyty z Ubuntu (Memtest86) - aktualnie od ponad 30 minut pamięć się testuje i jest obraz normalnie na laptopie!

Czy ktoś może coś pomóc/doradzić o co tu chodzi z tym samoczynnym gaśnięciem obrazu na laptopie?

Dzięki!

Karol
  • Poziom 23  
    Witam! Laptop działa, przynajmniej jak na razie. A zrobiłem dwie kwestie:
    - wyjąłem baterię na 30 minut czyli reset Bios
    - po włączeniu laptopa po tym czasie zmieniłem opcję w Biosie na "Compatible Windows 8 64bit" - akurat w tej kwestii nie jestem pewien, czy miało jakikolwiek wpływ.

Aktualnie dwukrotnie wyłączyłem i uruchomiłem laptopa - działa jak należy! Teraz zostawiam go bez podłączenia do zasilania i za jakiś czas znów spróbuję włączyć i zobaczę, czy wszystko będzie ok.