Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Politechnika Śląska vs. Uniwersytet Jagielloński

Sheevana 10 Lip 2014 23:13 1293 4
 • #1 10 Lip 2014 23:13
  Sheevana
  Poziom 2  

  Hej,

  w tym roku ukończyłam technikum informatyczne, gdzie moją specjalizacją były aplikacje internetowe. Byłam b.dobrą uczennicą. Otrzymałam nawet dwukrotnie stypendium (m.in. prezesa rady ministrów). Nie chcę się przechwalać tylko nakreślić mniej więcej obraz całej sytuacji. Informatykę lubię bardzo, mam konkretne podstawy z różnych działów.

  Udało mi się dostać na:
  *Teleinformatykę na Politechnice Śląskiej (wydział AEiI)
  teleinformatyka.aei.polsl.pl/

  *Informatykę na Uniwersytecie Jagiellońskim (wydział FAiI).
  fais.uj.edu.pl/informatyka-stosowana

  Czekam jeszcze na wyniki z Uniwersytety Śląskiego. Uważacie, że rekrutowałam na zbyt dużą ilość uczelni? Przezorny zawsze ubezpieczony ;)

  Nie będę wam opisywać moich "za" i "przeciw"... Chciałabym was zapytać co sądzicie na temat tych uczelni pod kątem informatyki i tych konkretnie kierunków. Może ktoś z was studiował? Proszę o opinie. Chciałabym wybrać dobrze :)

  Mam nadzieję, że utworzenie tego bardzo spersonalizowanego tematu nie będzie problemem. Pozdrawiam wszystkich serdecznie :D

  0 4
 • #2 11 Lip 2014 01:11
  stazzio
  Poziom 11  

  Sam jestem na eit na AEI , ale mam kilku kolegów na teleinformatyce.
  I z tego co mówili to teleinformatyka kładzie duży nacisk na aspekt "Tele"
  więc jeżeli nie interesuje cię wnikanie w szczegóły działania komputera aż po pojedyncze tranzystory i bramki logiczne to raczej teleinformatyka odpada.
  Pod każdym innym względem jednak polecam bo koledzy bardzo sobie chwalą , a sam też polecam swój wydział.

  0
 • #3 11 Lip 2014 09:59
  Sheevana
  Poziom 2  

  Jezeli chodzi o bramki logiczne i inne wieksze elementy to w moim technikum kladziono na to nacisk. Dwie czesci Wojtuszkiewicza sa przerobione ;) A moj nauczyciel od UTK byl maniakiem.
  Ja spotkalam sie z opinia, ze na Politechnice nie ida z materialem do przodu, ucza o rzeczach przestarzałych- to plotka czy jest w tym ziarenko prawdy? Biore pod uwage fakt, ze aby uczyc sie tematow zaawansowanych trzeba poznac podstawy.

  0
 • #4 11 Lip 2014 14:22
  stazzio
  Poziom 11  

  Ciężko mi się do tego odnieść bo nie mam porównania czego uczą na innych uczelniach, ale nie wydaje mi się żeby to była prawda. Ja na eit idę teraz nowym programem od 2012 wyleciało sporo starych przedmiotów i zapychaczy, a teleinformatyka to w ogóle całkiem nowy kierunek więc tam tym bardziej nie ma jakiś staroci.
  Ogólnie polecam przejrzeć sobie plany studiów i karty przedmiotów.
  http://platforma.polsl.pl/rau3/mod/folder/view.php?id=11267

  0
 • #5 11 Lip 2014 15:24
  Sheevana
  Poziom 2  

  Bardziej skłaniam się w stronę teleinformatyki na polibudzie ;) Tym bardziej, że nie będzie 'staroci'. Ja celowo startowałam na Politechnice na Teleinformatykę, a nie na Informatykę, bo chciałam coś innego, coś co się wyróżnia (jeśli tak mogę napisać). I tak jak napisaliście, większy nacisk na praktyczne podejście - bo to polibuda w końcu.

  Jeżeli chodzi o UJ i ten konkretny wydział i kierunek zauważyłam, że bardziej skupiają się na II stopniu, gdzie oferowane są takie specjalizacje jak: programowanie gier video (kolejny temat do dyskusji), a nie na I stopniu, który wydaje się taki trochę zwykły. Ale wiecie... to jest JAGIELLON - niektórzy szaleją z powodu ogólnego prestiżu ; p

  0