Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stół probierczy SPP-1 - Jak zmodernizować stroboskop samochodowy

wodawoda 10 Lip 2014 23:17 2130 1
  • #1 10 Lip 2014 23:17
    wodawoda
    Poziom 13  

Witam szanownych kolegów.
    Może tym razem będę miał więcej szczęścia i moderator nie usunie tego wątku.

W stole do ustawiania pomp wtryskowych zepsuł się stroboskop.
    Wyzwalany był niskim napięciem(12v), realizowane było to za pomocą kontaktronu, który co obrót zamykając obwód podawał 12v na lampę(oryginalną lampę stroboskopową właściciel wyrzucił).
    Zakupiłem jakąś chińską lampę do ustawiania zapłonu w samochodzie (w załączeniu zdjęcia płytki)wyzwalaną z przewodu wysokiego napięcia(klips zakładany na przewód), co zrobić aby go wyzwolić z niskiego Napięcia(najlepiej 12v) i czy jak użyję do tego celu wspomnianego kontaktronu, to czy błyski zawsze będą tej samej częstotliwości?, chodzi o stworzenie złudzenia stojącego obrazu.

Dwa cienkie przewody(biały i czarny)idą od klipsa zakładanego na przewód wysokiego napięcia.

Jeśli nie da się z tym nic zrobić, albo będzie to zbyt skomplikowane, to poprosił bym o jakiś sprawdzony schemat stroboskopu led.
    Pragnę dodać, że zrobiłem poniższy stroboskop.
    W celu wyzwalania go wpiąłem kontaktron pomiędzy nogi 1 i 5.
    Nie mogę w żaden sposób zmienić częstotliwości i wygląda na to, że błysk trwa tyle ile zwarty jest kontaktron.

0 1
  • #2 10 Lip 2014 23:28
    robokop
    Moderator Samochody

wodawoda napisał:
    Napięcia(najlepiej 12v) i czy jak użyję do tego celu wspomnianego kontaktronu, to czy błyski zawsze będą tej samej częstotliwości?,

Błysków będzie akurat tyle, ile będzie zamknięć kontaktronu. Tyle że użycie kontaktronu jako elementu wyzwalającego dla wyższych częstotliwości to pomysł bardzo zły. Styki mają dużą bezwładność i podatne są na odbicia, więc lepiej użyć czujnika bezstykowego - np. halla, lub indukcyjnego.

0