Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk 1TB - Konwersja z dynamicznego na podstawowy

m.sound 11 Lip 2014 00:36 1113 8
  • #1 11 Lip 2014 00:36
    m.sound
    Poziom 16  

Podczas instalacji Windows 7 HP 64 bit chciałem utworzyć 4 partycje. Trzy partycje założyłem, z czwartą był problem, więc postanowiłem utworzyć ją po zainstalowaniu systemu (Narzędzia Administracyjne - Zarządzanie Dyskami). Wybrałem "utwórz wolumin prosty" i nie czytając komunikatu zatwierdziłem i tym samym wszystkie dyski przekształciły się na dynamiczne. Doczytałem (po fakcie), że nie możliwości utworzenia więcej niż 4 partycji podstawowych (100 MB rezerwowane przez system też jest traktowane jako partycja). Podobno jest możliwość konwersji na dyski podstawowe za pomocą programów (np EaseUS, Acronics) bez utraty danych. Pytanie tylko czy ma to większe znaczenie? Czy w przypadku używania komputera do internetu i gier powinny być dyski podstawowe, czy mogą być dynamiczne?

0 8
  • #2 11 Lip 2014 00:59
    safbot1st
    Poziom 43  

Systemowy też masz teraz dynamiczny?

0
  • #3 11 Lip 2014 01:00
    m.sound
    Poziom 16  

Tak, systemowy również. Wszystkie dyski zmieniły kolor na jasnobrązowy (w Zarządzaniu Dyskami).

0
  • #4 11 Lip 2014 01:04
    safbot1st
    Poziom 43  

I normalnie działa, bootuje z niego po resecie, czy nie było jeszcze resetu?

0
  • #5 11 Lip 2014 01:05
    m.sound
    Poziom 16  

Tak, system bez problemu się uruchamia.

0
  • #6 11 Lip 2014 01:13
    safbot1st
    Poziom 43  

Przyznam się , że nie wiem jakie są zagrożenia wynikające z używania dysków dynamicznych.
    Skoro wszystko działa ok, .... to ok.
    Nie wiem, czy są jakieś "mądre głowy" na forum.
    Ja bym te partycje jednak zamienił na podstawowe jeśli jest możliwość.

0
  • #7 12 Lip 2014 09:39
    m.sound
    Poziom 16  

safbot1st napisał:
    Przyznam się , że nie wiem jakie są zagrożenia wynikające z używania dysków dynamicznych.

Zagrożenia? Nie sądzę, w końcu nie po to ktoś wymyślił opcję dysku dynamicznego, żeby stworzyć zagrożenie dla użytkownika.

Dodano po 1 [minuty]:

safbot1st napisał:
    Ja bym te partycje jednak zamienił na podstawowe jeśli jest możliwość.

Możliwość owszem jest, tylko czy warto robić sobie robotę na kilka godzin?

0
  • #9 12 Lip 2014 10:09
    m.sound
    Poziom 16  

W moim przypadku nic takiego nie miało miejsca. System uruchamia się bez problemu, tak samo kopiowanie plików na inne partycje przebiega bez zarzutu.

0