Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW,Passat b5FL 131KM ALT - Gaśnie na luzie w czasie jazdy

11 Lip 2014 08:07 2520 2
  • Poziom 2  
    Witam mam problem z moim paskiem b5 fl 2.0 131km ALT kupiłem go od znajomego świecił się już symbol silnika normalnie wszystko działało po skasowaniu przez niby to diagnostę podczas jazdy na wyższych obrotach zaczął mi znowu migać i silnik przez chwile zaczął się dusić teraz jakoś dziwnie chodzi podczas jazdy jakieś 120km po wrzuceniu na luz potrafią nagle spaść obroty i silnik gaśnie odpala bez problemu dodam ze czasem delikatnie falują mi obroty.Sonda lambda wymieniona w zeszłym roku na kompie wyszło ze zabogata mieszanka mechanik stwierdził ze prawdopodobnie zapchany katalizator.
  • Poziom 34  
    Sprawdź kod/y błędu/ów i podaj.
  • Poziom 2  
    Jak na razie jestem na etapie wymiany odmy bo była rozłupana w dolej części tylko nie wiem czy da rade nowa wsadzić nic nie demontując i najgorsza ta zawleczka będzie chyba problem z jej włożeniem.
    Jakieś pomysły?

Dodano po 3 [godziny] 17 [minuty]:

Odma zamontowana wystarczyło odkręcić jedną śrubę z alternatora i lekko go przegiąć w duł odmę włożyłem strona od bańki lekko cofnąć wgłąb chwila zabawy i gotowe uwaga podczas demontażu starej (połamanych resztek)najlepiej zatkać otwór jakąś szmata co by syfu nie naleciało .Zawleczkę najlepiej przywiązać do sznureczka spuścić górą i chwila zabawy ja wsunąłem ja od strony silnika.Po przejechaniu paru km nie zaobserwowałem wahań obrotów ustał zapach spalin wewnątrz ,auto jak by lepiej się zbierało jutro jeszcze diagnostyka i zobaczę co wyjdzie mam nadzieje ze pomogłem pozdrawiam