Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W202 C200 LPG zwykły - nie pali

FastDrake 11 Lip 2014 11:47 1785 2
  • #1 11 Lip 2014 11:47
    FastDrake
    Poziom 2  

Witam. Pierwszy mój post tutaj więc wybaczcie za gafy.

Sytuacja ma się tak, Merc w202 1996r. ze zwykłą instalacją ELPIGAZ, auto nie pali na benzynie, na gazie odpali po dłuższym kręceniu, chodzi tylko na wolnych przy delikatnym nawet dodaniu gazu gaśnie, po przełączeniu z gazu na benę też gaśnie.
    - bena jest na pewno,
    - gaz jest
    - nówka zbiornik,
    - wymieniony filtr,
    - chciałem sprawdzić ciśnienie na listwie ale zaworka nie widzę nigdzie,
    - ogólnie jest maniana z elektryką ale wcześniej bez problemów działał.

Zaczęło się od tego jak zostawiłem znajomemu auto... pojechał do elektryka, bo chciał dobrze i coś mi się wydaje, że tam namieszali, bo jak wracał to mu już w trakcie jazdy zgasł.

Jak wróciłem to zacząłem kombinować ze znajomym mechanikiem ale póki co nie możemy dość do ładu. Jakby mu prąd odcinało, gdzieś wyczytałem, że to może być czujnik położenia przepustnicy... martwi mnie to, że w ogóle na benie nie pali. Immo niby nie miga, tzn. wszystko działa jak trzeba, otwierają się zamki.
    Pomóżcie

1 2
  • #2 19 Lip 2014 02:22
    FastDrake
    Poziom 2  

Dzisiaj trochę pogrzebałem, wyciągnąłem kolektor żeby się do cewek dostać. Okazało się, że nie pali na dwa gary, w ogóle iskry nie ma na 2 i 3 cylindrze. Teraz pytanie czy to cewka (która niby wygląda dobrze) czy moduł, czy jakiś czujnik położenia wałka, odłączyłem czujnik Halla ale bez zmian czyli powinien być ok. Moduł też wygląda dobrze ale cholera wie co w środku. Ktoś miał z tym styczność. Na tych dwóch garach jeździ no ale muł jak cholera. Ktoś ma jakieś pomysły?

Dodano po 2 [minuty]:

Zapomniałem dodać, że przewody na cewce były popękane, na wierzchu, może jakieś przebicie?

1
  • #3 19 Lip 2014 10:35
    Javoreczek
    Poziom 22  

FastDrake napisał:
    Zapomniałem dodać, że przewody na cewce były popękane, na wierzchu, może jakieś przebicie?

Od tego trzeba było zacząć. Zapewne wszystkie inne przewody w całej wiązce silnika wyglądają tak samo. Także zacząłbym od doprowadzenia tego do porządku.
    Dopóki nikt tego nie dotykał, to się jakoś trzymało. Elektryk ruszył wiązką i się posypała. Niestety typowa usterka.

1