Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] Jaka tania drukarka do sporadycznego drukowania

JumperTomek 11 Lip 2014 11:59 2106 11
  • #1 11 Lip 2014 11:59
    JumperTomek
    Poziom 15  

Witam, mam dość mojego hp psc 1410, drukuje ogólnie mało, a to badziewie co jakiś czas wywala błąd kasety drukującej jeśli jest nie oryginalna ;/ oryginał drogi, a czasami zaschnie jak długo nie drukuje nic. Lepiej kupić jakąś tanią laserową czy atramentową ? hp 1410 zostawiłbym do skanowania. Pozdrawiam

Cena tak do 100zł chyba że nie będzie nic to zwiększę budżet.

0 11
  • #2 11 Lip 2014 14:08
    piwos
    Poziom 23  

Mały budżet przewidziałeś.
    Wiesz Kolego na forum nie można reklamować (etyka!) jakości forum więc jest trudność .
    Poszukaj może czegoś ze starej dobrej serii HP laserJet 1100 lub czegoś z całej odpowiedniej rodzinki LBP.
    Nie do zajechania drukareczki a tonery tanie jak barszcz!
    W takim przypadku nie oczekuj że koledzy serwisanci wylewnie zaczną pisać o konkretnych modelach bo takie faworyzowanie czy ukryty handelek niszczy techniczne forum i obniża ranking (jakość, wartość).

0
  • #3 11 Lip 2014 16:02
    Imprimarex
    Poziom 24  

W tej cenie to można poszukać używanego Samsunga np.: ML1660.

Napewno bierz laserówkę i dołóż ze stówkę :)

0
  • #4 11 Lip 2014 16:38
    jacekRCA
    Poziom 25  

Jeśli rzadko drukujesz to chyba najlepszym pomysłem jest laserówka, jeśli chcesz tanio drukować to patrz na starsze modele bo z nowszymi może być problem z zamiennikami, na pewno najpewniej dostaniesz zamienniki do modeli HP, Brother, Samsung.

0
  • #5 11 Lip 2014 17:19
    bmserwis
    Poziom 36  

W cenie 160zł mogę oddać Okipage 14ex po pełnym przeglądzie z bębnem po przebiegu 1800 wydruków (minimalna żywotność 20000 stron, średnio wytrzymują sporo więcej) i dwoma tonerami zapasowymi (jeden oryginalnie zapakowany drugi świeżo zasypany). Bęben i tonery oryginalne Oki. Zasypki późnej w cenie około 15zł banalne proste w aplikacji (żadnych czipów, wiercenie itp.).

0
  • #6 11 Lip 2014 21:17
    piwos
    Poziom 23  

Ta OKI to chyba nieliczna i jedyna w miarę udana drukarka z tej specyficznej marki :)
    Znam kumpla z branży który ma w serwisie w W-wie do oddania za prawie darmo taką samą sprawną. Z tego co pamiętam ma tylko jakąś plamkę czy skazę na bębnie światłoczułym. Na stację gazową LPG do drukowania faktur czy do własnego druku, a nie w biurze na zewnątrz spokojnie może być i Okipage 14ex!
    Jak drukarka kolegi wyżej ma prawdziwy przebieg i nie resetowany bęben to warto się zainteresować!
    Jak chcesz to wyślę ci namiary na kumpla z W-wy. Podjedź sprawdź pomacaj jak chcesz drukarkę za jakieś grosze

0
  • #7 11 Lip 2014 21:39
    bmserwis
    Poziom 36  

piwos napisał:
    Jak drukarka kolegi wyżej ma prawdziwy przebieg i nie resetowany bęben to warto się zainteresować!

Drukarka jest po wymianie bębna (całego zespołu nie tylko wałka OPC) ponieważ pracowała w firmie która uległa likwidacji stąd także nowe tonery (osobiście kupowałem materiały) żeby nie skłamać od zasypania nowego toneru wydrukowano na nim mniej niż 100 stron.
    Generalnie każdy kto interesuje się drukarkami laserowymi wie, że OKI jest prekursorem w kwestii drukarek opartych o technologię LED (od przeszło 40 lat) i że zaletą tych drukarek jest znacznie prostsza konstrukcja, a tym samym niska awaryjność.

0
  • #8 12 Lip 2014 12:54
    piwos
    Poziom 23  

Led to faktycznie dobra konstrukcja ale to nie wszystko. To tylko sposób nakładania potencjału na bęben. (nie popularny laser - rozczepienie pryzmatem światła tylko nałożenie osobno wiązki) Niestety w moim doświadczeniu i serwisie nie mamy dobrego zdania o pozostałych drukarkach OKI. Właśnie przez blokowanie dostępu i ceny całych zespołów bębna itp OKI przeskoczyła samą siebie i przegrywała z konkurencją. Zajmowanie się kolorami OKI to chyba kara dla technika serwisu. Niestabilne urządzenia: nawalanie sprzęgieł, sterowania (nie wspomnę o fatalnym patencie z ruchomymi góra - dół unitami), wiecznie się sypiące wywoływaczki wszystkich kolorów, ja dziękuję za OKI! Jak mamy coś przy nich robić cena skacze 3 krotnie w górę. Dobra była prosta seria OKI 4W, potem 8W ale to już historia. Przeginali z cenami zespołów, siła rzeczy pogrzebali fajne 4W, 8W i podobne do piachu. (serii x-W brakowało jedynie większej tacki ręcznego poboru)
    Jak tam ktoś wmontował cały nowy zespół to moim zdaniem warto żeby kolega pytający zainteresował się i przemyślał temat!
    Cześć ;)

0
  • #9 13 Lip 2014 14:21
    krakarak
    Poziom 39  

Nie żebym robił pod górkę koledze bmserwis, ale OKI mają najbardziej skomplikowany i zawodny zespół drukujący. Rozebranie go, wymiana bębna czy listem i poprawne, szczelne złożenie to nie lada wyczyn. Serwisowałem wiele drukarek laserowych i atramentowych, lecz OKI laser były najbardziej wrednymi. Defekt bębna to w w większości przypadków wymiana całego zespołu, bo zawsze coś było nie tak z regeneracją. Najprostsze są Brother serii 5240, 2030 i podobne. Potem HP serii 1020, Samsung serii 1640.

0
  • #10 13 Lip 2014 14:29
    JumperTomek
    Poziom 15  

Więc w sumie czego szukać ?;p

0
  • #11 13 Lip 2014 14:56
    krakarak
    Poziom 39  

100,- zł i brak zdecydowania laser czy atrament to niewiele, by ci cokolwiek doradzić. Musisz sam się zdecydować w jaką technologię idziesz oraz jak długo i jak intensywnie zamierzasz pracować na nowym nabytku.

0
  • #12 21 Lip 2014 13:48
    zagiell
    Poziom 13  

Ja od siebie polecam Brothera HL2130. Mam taką na sprzedaż za 180zł. Nie zmieniałbym jej za żadne skarby, gdybym nie potrzebował urządzenia wielofunkcyjnego. Używałem jej ok. 2 lat i przez ten czas wydrukowałem ok. 2600 stron. Bębna zostało jakieś 80%, natomiast toner został wyczyszczony, zasypany nowym proszkiem i przetestowany - drukuje jak nówka.

Co do eksploatacji, wygląda ona tak: drukarka drukuje, po kilkuset stronach (bodajże ok. 600-700) wyskakuje komunikat o konieczności wymiany tonera. Resetujesz toner przy pomocy przycisku na drukarce i jedziesz dalej aż braknie Ci proszku :) Jak trzeba dosypać, zasypki kosztują 10-15zł za 100 gram i starczą spokojnie na jakieś 2000 stron - jak dobrze pamiętam zasypywałem 2-3 razy (mniejszymi ilościami) toner startowy, który mam od nowości.

0