Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia II 2008 - Klima chłodzi za mocno (kosztowna diagnoza ASO)

11 Lip 2014 16:00 3009 9
  • Poziom 9  
    Witajcie..
    Otóż od pewnego czasu zauważyłem iż mam problem z klimatyzacja otóż ustawienie pokrętła kierowcy na wartości od low do 29 st powoduje iz klima działa z temperaturą min co powoduje spadek temp we wnętrzu do 16 stopni, bez wzgledu na nastawy.
    Dopiero jeżeli przestawię u kierowcy na max zaczyna grzać ale w upały nic mi po tym....
    Serwis stwierdził iż panel klimatyzacji jest uszkodzony ponoć!!!! koszt naprawy 1800 zł, taki panel mogę dostać u siebie w Toruniu za 80 zł, montowany jest na 4 wkręty, ale dalej nie chce mi się wierzyć że to on jest powodem takiego zachowania się klimy (zaznaczam iż kwestia dotyczy tylko kierowcy)
    Może ktoś z doświadczonych kolegów mógłby wypowiedzieć się w tym temacie!!
    Czy faktycznie może być to powodem?
  • Poziom 28  
    Witam dobra diagnostyka u dobrego elektryka pokaze co jej dolega .ASO zawsze bylo najjtansze.Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Sprawdź podłączenie i sam czujnik na desce rozdzielczej na podszybiu, czy nie jest uszkodzony lub np. czymś zakryty? bo to on daje sygnał dla panelu klimatyzacji automatycznej o temperaturze wewnątrz auta.
  • Poziom 9  
    Własnie wróciłem z serwisu Po diagnostyce wyszło ze jest przerwa w module sterowania klimatyzacją
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    standardowy problemktory zaczal sie juz w polo w 2000 latach, zapewne CLIMATIC ?
  • Moderator Samochody
    Przed zakupem panuje zorientuj się czy nie ma ochrony komponentu.
  • Poziom 43  
    W sumie to troszkę dziwne że raz chcesz za 1800zł w serwisie naprawić a potem żałujesz 80zł w ciemno.
    Zresztą co ja tam wiem o silniczkach i nagrzewnicach.
  • Poziom 9  
    dafit906 napisał:
    standardowy problemktory zaczal sie juz w polo w 2000 latach, zapewne CLIMATIC ?

Czyli domniema iż to co mówi Aso jest prawda ten Panel ma naprawdę funkcję bardziej zaawansowną jak tylko pokrętła?

Wczoraj dostałem poprawioną wycene na 2700 ;)

Tu nie chodzi o żałowanie 2700, ale to już nie maluch i żeby się do tego dostać trzeba rozłożyć deskę, a i ponoć to lata po CANie a niech mi się jakieś błędy coś popsuję.
  • Moderator Samochody
    dafit906 napisał:
    Skoro jest dwustrefowa to raczej Climatronic...

LUKASZdiy napisał:
    taki panel mogę dostać u siebie w Toruniu za 80 zł, montowany jest na 4 wkręty
    LUKASZdiy napisał:
    ten Panel ma naprawdę funkcję bardziej zaawansowną jak tylko pokrętła?(...) i żeby się do tego dostać trzeba rozłożyć deskę
    Ja tam od VAGa ekspertem nie jestem ale albo panel albo serwomechanizm klapy mieszającej. Pokrętła panelu są tylko enkoderami, nie mają fizycznego połączenia z elementami układu wentylacji.

Który masz panel (raczej ten pierwszy, bo drugi to była FL od 2009):
  • Poziom 9  
    mam pierwszy Panel od góry dodatkowo regulacja od grzania stołków