Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda City 2008 (4 generacja) - Nie działa klima

Adam Ś. 11 Lip 2014 16:51 2193 3
  • #1 11 Lip 2014 16:51
    Adam Ś.
    Poziom 12  

Witam. W samochodzie Honda City 2008 (4 generacja) padła mi klimatyzacja. W sumie od nowości nie było nic robione z klimą ale z drugiej strony rzadko była uruchamiania. Nie dawno przestała mi działać, tzn. zawsze gdy włączyłem klimatyzację (klimatyzacja manualna) to od razu załączały się wentylatory i w takim okienku na przewodzie klimatyzacji pod maską, było widać jak płynie czynnik chłodzący. Teraz jest tak że po włączeniu klimatyzacji pali się dioda w kabinie na przycisku, ale wentylatory stoją i w okienku nie widać aby płyn płynął. Sprawdziłem już wstępnie bezpieczniki i przekaźniki i chyba wszystkie są w porządku ale muszę sprawdzić raz jeszcze. Wygląda to tak jakby klimatyzacja była odcięta przez zakiś elektryczny czujnik, czy coś w tym stylu. Nie było żadnej stłuczki czy czegoś podobnego co mogło by uszkodzić klimatyzacje mechanicznie. Pytam bo może sprawa jest prosta i uda się to naprawić samemu, a jak nie to będę musiał jechać do serwisu, z tym że mam trochę obawy aby nie spieprzyli gorzej klimy (tzn. aby nie śmierdziało) bo to serwis prywatny, do salonu Hondy mam 90km :/

0 3
  • #2 11 Lip 2014 17:41
    robi1214
    Poziom 31  

Dlaczego miałoby śmierdzieć? Czujnik oczywiście jest i odłączy klimę kiedy będzie brakowało czynnika chłodzącego.

0
  • #3 13 Lip 2014 20:28
    Teodor85
    Poziom 20  

Kolego nabijałeś kiedykolwiek klimę od nowości?
    Aż głupio się czyta to co piszesz, poczytaj trochę na temat klimatyzacji i nie pisz takich bzdur więcej. Od razu maja zepsuć i ma śmierdzieć... Musisz niestety dać 150zl i uzdrowią Ci cudownie auto i nic nie uszkodzą, bo to prosta i typowa usterka jak się tylko wsiada i jeździ i nic poza tym przy aucie nie robi.

-1
  • #4 13 Lip 2014 21:16
    domex32
    Moderator na urlopie...

Jak przez tyle lat nie robiłeś obsługi klimatyzacji, to możesz powoli rozglądać za nową sprężarką(typ scroll).

Na początek proponuje zrobić obsługę, sprawdzić testerem czujnik ciśnienia klimatyzacji, i wtedy będzie o czym dalej rozmawiać.

0