Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka jaka - zakup pralki

dzidek17 11 Lip 2014 17:57 8349 24
  • #1 11 Lip 2014 17:57
    dzidek17
    Poziom 8  

Witam znawców :D
    Mam zakupić pralkę w kwocie do 1.000zł jaki model kupić w miarę mało awaryjny.

• #2 11 Lip 2014 18:50
    mrowk
    Poziom 8  

Odradzam firmę Hotpoint ARISTON same problemy serwis co dwa miesiące,fakt ze naprawiaja bez problemu być moze trafiłem na kiepski model

• #3 12 Lip 2014 19:07
    dzidek17
    Poziom 8  

Wybór pomiędzy BEKO i AMICA którą wybrać :?:

• #4 13 Lip 2014 08:57
    MieleSuper
    Poziom 11  

Amiki mają rozbieralne zbiorniki itp., czego brakuje pralkom Beko. Ceny - obie firmy mają dość niskie. Ja bym wybrał Amicę, jeśli spełniałaby wszystkie moje wymagania programowe ;) (niestety, żaden model nie ma wszystkiego, no i te ich czasy prania... :S ) Polecam poprzeglądać na internecie instrukcje obsługi w ramach właśnie sprawdzenia programologii.

• #5 13 Lip 2014 22:41
    artur9419
    Poziom 14  

Moja babcia sobie kupiła Boscha WAE, co prawda kosztuje więcej niż 1000, ale warto :D

• #6 16 Lip 2014 10:29
    my41s
    Poziom 31  

dzidek17 napisał:
    Wybór pomiędzy BEKO i AMICA którą wybrać :?:

Amica

• #7 16 Lip 2014 10:41
    jasko_1959

Specjalista AGD

beko na wybrane modele daje 5 lat pełnej gwarancji producenta-to naprawdę ważna rzecz-i to całkiem za darmo

• #8 16 Lip 2014 15:56
    astw
    Poziom 17  

Jasko,

jaki jest gwarantowany czas naprawy w ramach tej gwarancji? Czy gwarant zapewnia sprzęt zastępczy? (przy pralce i chłodziarko-zamrażarce jest to niezbędne).

• #9 17 Lip 2014 13:46
    jasko_1959

Specjalista AGD

czas naprawy w dzisiejszych czasach jest taki sam u każdego producenta-czytaj każdy chce naprawić sprzęt jak najszybciej, ale serwis i tak ma zawsze czas najdłuższy z możliwych ustawowych.

i nie wydaje mi się żeby którykolwiek producent udostępniał urządzenia zastępcze przy dużym agd

• #10 17 Lip 2014 14:14
    astw
    Poziom 17  

Nie ma czasu "ustawowego" naprawy w przypadku gwarancji. Dlatego decyduje regulacja w warunkach gwarancji (w treści karty gwarancyjnej). Po co nam gwarancja na chłodziarko-zamrażarkę bez sprzętu zastępczego, jeśli czas naprawy np. w lipcu, gdy temperatura wynosi ok. 30 stopni to "czas możliwie najkrótszy", czyli np. 20-30 dni? Po co analogiczna gwarancja na pralkę automatyczną?
    30 dni bez piekarnika jest do zaakceptowania; bez chłodziarko-zamrażarki lub pralki - nie.

Oczywiście, że są oferty gwarancji ze sprzętem zastępczym. Taki sprzęt to nie jest rozwiązanie idealne, ale moim zdaniem niezbędne.

Dlatego nie trzeba kierować się samym czasem gwarancji, ale jej warunkami.

• #11 17 Lip 2014 16:09
    barba31
    Poziom 11  

Ja mam pralkę LG i jestem zadowolona, kosztowała trochę powyżej tej kwoty, ale według mnie było warto. Z innych marek to wiem, że dobry sprzęt robi Whirlpool. Wcześniej miałam Boscha ale jak teraz kupowałam to wszystkie modele w moim budżecie miały słabe wirowanie i dlatego odpadły.

• #12 18 Lip 2014 08:00
    MieleSuper
    Poziom 11  

barba31 napisał:
    dobry sprzęt robi Whirlpool

Dobry pod względem użytkowym, ale niestety nie trwałości. Takie zdanie sobie wyrobiłem, czytając opinie, Elektrodę, oglądając filmy na YouTube, słuchając jednej ciotki, która nie wiem po co ją reanimuje. Te pralki padają jak muchy. No i te ich ceny naprawy - zbiornik może kosztować 1000 zł. Moduł - około 600 zł. Istny spisek żarówkowy ;)
    Tak więc, z tych dwóch wolę BSH (ale musi być made in Poland - WAE/WMxxE!). Choćby z powodu wymiennych łożysk oraz intuicyjnie. Mam wrażenie, że one się nieco wybijają jakością i trwałością ponad inne pralki w tej cenie. (jedna WAE jest już u ciotki prawie 6 lat, a rodzinka duża - 7 osób).
    Może mam mało przykładów, ale jakoś to wpływa na mój pralkowy światopogląd ;)

• #13 18 Lip 2014 09:00
    astw
    Poziom 17  

"Amiki mają rozbieralne zbiorniki itp.". Kto produkuje obecnie pralki Amica?

• #14 18 Lip 2014 09:14
    zen3x
    Poziom 30  

Mastercook PFD-1284, duża ciężka nieawaryjna pralka.

• #15 18 Lip 2014 11:53
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Szkoda że Mastercook nie istnieje już.

• #16 21 Lip 2014 08:09
    barba31
    Poziom 11  

To pewnie zależy od modelu jaki się trafi, u mnie w rodzinie wszyscy są z tych marek o jakich pisałam zadowoleni i pralki pracują bezawaryjnie już kilka lat.

• #17 25 Lip 2014 22:26
    smulek
    Poziom 10  

Myślę że w tych czasach to firma pralki jest bez znaczenia, ważne żeby miała długa gwarancję i możliwość wymiany łożysk bębna. Osobiście uważam że pralko-suszarki są lepiej wykonane. Ja posiadam pralko-suszrkę Indesit od 1998r i tylko dopiero w tamtym roku wymieniłem łożysko (zaczęło głośniej pracować) poza tm bez awarii.
    Kiedyś robili jednak lepiej wykonane rzeczy :) pozdrawiam.

• #18 30 Lip 2014 20:25
    dzidek17
    Poziom 8  

Kupiłem jednak Amicę :D zbiornik rozbieralny,części dostępne.

• #19 31 Lip 2014 09:04
    jasko_1959

Specjalista AGD

i tylko 2 lata gwarancji

• #20 25 Wrz 2014 08:26
    barba31
    Poziom 11  

Kiedyś na pewno trochę lepsze były te sprzęty, kupowało się lodówkę czy pralkę na 10-15 lat, można było sporo części wymienić, coś tam naprawić, ale teraz też można trafić na dobre modele.

• #21 26 Wrz 2014 21:20
    monsterg
    Poziom 10  

W sklepie twierdzą że WAQ jest produkowane w Niemczech a napisałem do boscha i mi odpowiedzieli.

Cytat:
    "Witam serdecznie,
    Wszystkie modele z symbolem WAK oraz WAQ są produkowane w Turcji.
    Pozdrawiam,
    Anna Lewińska

Młodszy Specjalista ds. Produktu"

Zapytałem które modele są składane w Polsce i Niemczech zobaczymy co odpowiedzą.
    Chciałbym kupić 8kg pralkę i tak już się nastawiłem na BOSCH WAK 24260 PL VarioPerfect choć czym się różni od PRALKA BOSCH WAQ 24461 PL która jest 400zł droższa to nie wiem. Lecz skoro są w Turcji robione a te podobno najgorsze to już nie wiem co wybrać. Najwyżej zaryzykuję WAK (teść kupił WAQ) zobaczymy która dłużej wytrzyma:)

• #23 04 Paź 2014 19:25
    monsterg
    Poziom 10  

Jeszcze nie. Odpowiedzieli i zgadza się z tym co na grupie znalazłem.
    WAY 9kg. Niemcy bęben rozbieralny
    WAS 8kg. Niemcy bęben rozbieralny
    WAQ/ WAK 8kg. Turcja bęben sklejony z łożyskami
    WAE 7kg. Polska bęben rozbieralny
    WAB 6kg. Turcja bęben sklejony z łożyskami
    WOT/ WOR 6,5kg. Słowacja- bęben rozbieralny
    WLK 6kg. Rosja bęben sklejony z łożyskami
    WLG 5kg. Rosja bęben rozbieralny.

Jednak na pewno nie dam 2000zł za boscha z Niemiec bo nie wytrzyma mi na pewno 2 razy dłużej niż ten z polski. Na razie skłaniam się ku beko z 5 letnią gwarancją za 1000zł ale 7kg. Jak 5 lat pochodzi to pewnie w 6 albo 7 roku się zepsuje to kupię nową a bosch pochodzi 7 lat albo nie pochodzi. Choć mam równo z moją candy kupowaną zmywarkę bosch i bez problemów działa.

• #24 04 Paź 2014 20:57
    mrarek
    Poziom 12  

od mojego kompletu CANDY odpadła już pralka - zdecydowałem, że nie będę jej ratował.
    szukam nowej.

• #25 04 Paź 2014 23:36
    astw
    Poziom 17  

monsterg napisał:
    Jeszcze nie. Odpowiedzieli i zgadza się z tym co na grupie znalazłem.
    WAY 9kg. Niemcy bęben rozbieralny
    WAS 8kg. Niemcy bęben rozbieralny
    WAQ/ WAK 8kg. Turcja bęben sklejony z łożyskami
    WAE 7kg. Polska bęben rozbieralny
    WAB 6kg. Turcja bęben sklejony z łożyskami
    WOT/ WOR 6,5kg. Słowacja- bęben rozbieralny
    WLK 6kg. Rosja bęben sklejony z łożyskami
    WLG 5kg. Rosja bęben rozbieralny.

Jednak na pewno nie dam 2000zł za boscha z Niemiec bo nie wytrzyma mi na pewno 2 razy dłużej niż ten z polski. Na razie skłaniam się ku beko z 5 letnią gwarancją za 1000zł ale 7kg. Jak 5 lat pochodzi to pewnie w 6 albo 7 roku się zepsuje to kupię nową a bosch pochodzi 7 lat albo nie pochodzi. Choć mam równo z moją candy kupowaną zmywarkę bosch i bez problemów działa.

Zdecydowanie WAE - produkcja (i miejsca pracy w Polsce), ponadto w razie problemu - szybki dostęp do części zamiennych (bardzo istotne w przypadku pralki).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME