Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault espace 3 3.0 v6 - Biały dym, grzeje się i pompuje węże od płynu chłodnic

11 Lip 2014 19:46 2061 10
  • Poziom 13  
    A więc zacznę od tego, że na pewno jest to silnik v6 w dowodzie podali 3.0 niby 190KM, jakieś ale tam było bo rozrząd jest na łańcuszku. Jak się nagrzeje to dymi na biało i to dość mocno wygląda to jak by uszczelka pod głowicą ale jak jest zimny to jest ok. Drugą rzeczą jest to, że wygląda jak by miał zatkane kanały chłodzące silnik albo pompa wody miała połamane łopatki. Jak jest nagrzany to ma problemy z odpaleniem tak jak by się zacierał(mam słaby akumulator ale na kablach zapali no i dymi) albo woda dostawała się do cylindra zwiększając w ten sposób ciśnienie sprężania. Zmierzyłem ciśnienie sprężania 5 cylindrów(6 nie dałem rady bo jakiś idiota zostawił kawałek gumki na świecy a później jeszcze mi klucz do świecy wpadł pod kolektor ssący)
    I 8,5
    II 9,8
    III 8,2
    IV 8,5
    V 9
    VI ?

Co o tym sądzicie?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    Tradycyjnie opadnięta tuleja cylindra
  • Poziom 13  
    Czy możesz rozwinąć swoją odpowiedź?
    Ile naprawa będzie kosztować? Tak na oko
  • Poziom 13  
    To jest typowa usterka? Z robocizną czy bez?
  • Poziom 22  
    Akurat w widlastych 6 francuskich to cżęsta przypadłość
  • Poziom 13  
    Bo teraz jest pytanie tego typu czy opłaca się to naprawiać bo za auto dałem 1500zł i takie są objawy, że jak otworzę maskę to silnik jest tak gorący, że aż ciężko jest przebywać w pobliżu a temperaturę pokazuje jako normalną no i dymi po nagrzaniu?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    miałem trzy v6 we francuzach i w każdym było to samo, mija 10 lat i pada uszczelka pod głowicą,przy rozbiórce wymienia się oringi i tuleje przy okazji bo tam tez puszcza,przy tej wartości auta według mnie naprawa nieuzasadniona ekonomicznie sprzedaj całość na części
  • Poziom 13  
    Tuleje cylindra?
  • Poziom 30  
    Za dwa tysiące to nie zrobisz nawet połowy tego co trzeba. Tu jest opis czynności do wykonania aby było dobrze na długo anie chwilowo.https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2800041.html
  • Poziom 16  
    To nie 3.0 dci tylko 3.0 12v 167KM benzynowy. Możesz się rozejrzeć za używanym silnikiem czasem można coś trafić dobrego za rozsądne pieniądze.
    Ogólnie to bardzo wytrzymałe silniki.