Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LC-40LE511E - Czerowne kropki na ekranie

rosomak88 11 Jul 2014 20:34 2412 5
    rosomak88
    Level 16  
    Witam.
    Mam problem z telewizorem SHARP
    model: LC-40LE511E
    matryca: LTA400HM13
    Main: 17MB70-5P

Usterka jak na zdjęciu poniżej. Czerwone kropki na krawędziach obiektów, obojętnie czy na OSD czy na treści. Zastanawiające jest to że kropki nie pojawiają się na statycznych obrazach lecz tylko na poruszających się obiektach, obraz jest mocno zaczerwieniony. Początkowo pomagało poruszanie kablem LVDS lecz z czasem usterka powróciła. Proszę o jakąś poradę i pozdrawiam.

LC-40LE511E - Czerowne kropki na ekranie LC-40LE511E - Czerowne kropki na ekranie
    Jonn1503y
    Level 2  
    Hallo,

allgemein scheint das Mainboard 17MB70-5P in vielen TV verbaut zu sein. Wie auch in Telefunken T32HD906S oder auch Medion und andere. Bei meinen TV blinkt die Rote LED und der TV startet nicht. Jetzt bin ich hier im Forum und suche nach einer Firmware für den T32HD906S wobei es aber sicherlich auch unterschiede in den Versionen gibt. Zum Deinen Fehler mit den Bildstörungen kann es sein, das auch hier die Firmware neu aufgespielt werden muß. Im Menü mal schauen, wie der Software Update geht. Aber auch die EEprom (24C64 oder 24Cxx) Einstellungen können fehlen, oder es ist defekt. Das kann leicht getauscht werden. Versuch ist es wert. Aber auch T-Con Board kann Fehler haben, aber auch das Display selbst. MFG
    rosomak88
    Level 16  
    Hallo. vielen Dank für Ihre Antwort, vermutete ich fehlerhafte LVDS-Kabel, wie manchmal, nachdem es zu berühren Bild war in Ordnung, aber nur für einige Zeit. Kundenservice aufgeben, eine Reparatur auf sie, damit ich nicht hatte Gelegenheit, dieses Kabel ersetzt zu bekommen.
    emeryt2
    Level 42  
    Abstrachuje , ale na reumatyzm coś macie? Jeżeli tak , piszcie w j. eskimoskim!
    rosomak88
    Level 16  
    Język Forum: Angielski - Obcokrajowiec
    Jak mam sie z nim porozumieć? Po syryjsku?
    mirex
    Level 43  
    Jest OK @rosomak88. Kto chętny bez problemu zrozumie. Mamy 21 wiek.
    Może jednak warto w takich sytuacjach zapodać również tekst po polsku dla ... mających mniej czasu? ;)

Podobną przypadłość - jakieś mory, jakieś kropki, coś podobnego w niektórych miejscach do solaryzacji - miałem w swoim monitorze.
    Rozbieram, robię zasilacz, składam - jest dobrze. Za kilka dni problem powraca. Rozbieram, robię main, składam - jest dobrze. Za kilka dni powtórka z rozrywki. Mam zamiar zabrać się za matrycę, więc demontuję wszystko, uruchamiam z modułami na zewnątrz, z taśmą LVDS (krótka, szeroka, sztywna) odchyloną od matrycy - jest dobrze. Składam - jakieś parchy na obrazie.
    Dociskam taśmę do blachy matrycy - śmieci więcej. Podkładam kawałek plastiku między taśmę, a blachę, dystansując od matrycy - święty spokój.
    Samej taśmy już nawet nie szukałem.