Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino Domowe - kabel optyczny + TV

Cryan 11 Lip 2014 22:06 12111 6
  • #1 11 Lip 2014 22:06
    Cryan
    Poziom 9  

Witam, posiadam Kino domowe HT-C350 oraz TV sony W655, połączyłem oba sprzęty kablem optycznym aby uzyskac dzwiek z tv na kino domowe, i tutaj odtwarza mi dzwiek tylko na glosnikach 2.1

1. do tv mam podlaczony dekoder nc+ kablem hdmi, teoretycznie TVN HD nadaje film w dolby ale ten dzwiek nadal jest puszczany przez 2.1 przez kino.

2. jak podlacze komputer przez HDMI i odpale film z dzwiekiem 5.1 (jeszcze nie probowalem) to rozumiem ze tez dzwiek wydobedzie sie przez 2.1 a nie 5.1? w ustawieniach TV mam tylko opcje "podwojny dzwiek - stereo/A/B".

chyba kabel optyczny powinien przesylac dzwiek 5.1 prawda ? czy bede musial ppodlaczyc przez kabel HDMI na ARC ? czy to cos da ?

-1 6
  • #2 11 Lip 2014 22:23
    anmedia
    Poziom 39  

Cryan napisał:
    chyba kabel optyczny powinien przesylac dzwiek 5.1 prawda ?

Owszem nawet 9.1, pod warunkiem ze taki sygnal jest nadawany. Przy czym
    Cryan napisał:
    do tv mam podlaczony dekoder nc+ kablem hdmi, teoretycznie TVN HD nadaje film w dolby ale ten dzwiek nadal jest puszczany przez 2.1 przez kino.

wiec najlepszym rozwiazaniem jest podlaczenie optykiem dekoder -> kino domowe.
    Cryan napisał:
    czy bede musial ppodlaczyc przez kabel HDMI na ARC ? czy to cos da ?

Wszystko zalezy od TV.

0
  • #3 11 Lip 2014 23:33
    Cryan
    Poziom 9  

ale jak w telewizorze odpalam Youtube i test dolby digital 5.1 to tez odpala mi dzwiek na 2.1 pomimo podlaczenia tv swiatlowodem do kina domowego, tak chyba juz nie powinno byc ?

3
  • #4 12 Lip 2014 00:51
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Cryan napisał:
    ale jak w telewizorze odpalam Youtube i test dolby digital 5.1 to tez odpala mi dzwiek na 2.1 pomimo podlaczenia tv swiatlowodem do kina domowego, tak chyba juz nie powinno byc ?

A co w tym dziwnego?.
    Dźwięk 5.1 można prawdopodobnie uzyskać tylko z wbudowanego dekodera DVB-T MPEG4.

1
  • #5 12 Lip 2014 02:17
    Cryan
    Poziom 9  

chyba wlasciwie nie rozumiem istoty posiadania kina domowego 5.1. jakosc dzwieku uzyskam na filmach na plytach dvd i bluray i to jeszcze niektorych ? w tv tez az tak rzadko emituja filmy w 5.1 ?

odpalajac film na komputerze ktory posiada teoretycznie DD 5.1 uruchamiajac go przez hdmi, (kino podlaczone optycznym z TV) rozumiem 5.1 Tez nie uzyskam ?

0
  • #6 12 Lip 2014 16:03
    anmedia
    Poziom 39  

Cryan napisał:
    chyba wlasciwie nie rozumiem istoty posiadania

To tak samo jak mozesz sobie kupic ferrari i co z tego ze mozesz nim pojechac 320km/h skoro wszedzie sa jakies OGRANICZENIA Kino domowe daje taka mozliwosc jak odsluch dzwieku 5.1 ale nie oznacza ze kazde zrodlo je nadaje. Poza tym wiele telewizorow nie potrafi "przeslac" dzwieku w oryginalnej postaci. I konwertuje go do 2.0. Telewizor wysle dzwiek 5.1 jesli takowy jest nadawany przez stacje w TV i odbierany bezosrednio na TV. A skoro twoim glownym zrodlem jest dekoder to polaczenie powinno byc bezposrednio DEKODER -> KINO DOMOWE (dzwiek). W tym przypadku TV jest tylko odbiornikim.

A koledze Cryan proponuje poczytac w tym dziale, bylo wiele dyskusji dokladnie o tym samym problemie.

0
  • #7 15 Lip 2014 10:40
    grubs
    Poziom 32  

W ustawieniach TV zmień ustawienie cyfrowego wyjścia audio z PCM na Auto.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo