Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo v40 1.9TD głośna praca silnika

11 Jul 2014 22:14 3804 1
  • Level 9  
    Witam. Mam pewien bardzo trudny problem z moim volvo. Dodam że w takim stanie je kupiłem. Posiadam otóż volvo v40 z silnikiem 1.9TD 90km. który głośno pracuje. Miałem ostatnio go u mechanika, ustawił mi zapłon i przestawił na pasku rozrządu, auto chodziło po naprawie bardzo głośno tzn zawory bardzo pukały. Mechanik stwierdził że jest do wymiany elektrozawór kąta wyprz. wtrysku który znajduje się w pompie. Wymieniłem elektrozawór u pompiarza i nadal bez zmian. Teraz mam źle ustawiony rozrząd o jeden ząbek ale auto chodzi o wiele lepiej i ciszej. Może ktoś z was miał podobny problem i wie o co chodzi. Dodam że auto po idealnym ustawieniu zapłonu i rozrządu paliło na dotyk ale pracowało bardzo głośno. Po źle ustawionym rozrządzie pali gorzej ale silnik pracuje ciszej tzn zawory tak nie ,,klepią,,
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Moderator of Computers service
    tojatomek1g wrote:
    Teraz mam źle ustawiony rozrząd o jeden ząbek ale auto chodzi o wiele lepiej i ciszej.

Do czasu..
    Z tego co piszesz przyjrzał bym się popychaczom hydraulicznym.