Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy Komputer i już problem - Processor, potężny problem, skomplikowany.

oczko321 12 Lip 2014 00:16 3027 30
  • #1 12 Lip 2014 00:16
    oczko321
    Poziom 7  

Witam serdecznie. Zanim cokolwiek powiem podaje parametry mojego komputera jest nowy ma właściwie dwa miesiące.

-Operating System: Windows 7 Ultimate 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601.win7sp1_gdr.140303-2144)
    -Language: Polish (Regional Setting: Polish)
    -System Manufacturer: To Be Filled By O.E.M.
    -System Model: To Be Filled By O.E.M.
    -BIOS: BIOS Date: 10/02/13 21:01:46 Ver: 04.06.05
    -Processor: AMD FX(tm)-6350 Six-Core Processor (6 CPUs), ~3.9GHz
    - Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24)
    -Directx 11
    -AMD Radeon HD 7800series (7850 2gb overlock Dual-X DDR5)
    -zasilacz Deus G1 500 wat

Teraz opiszę mój problem. Otóż chodzi o podkręcenie processora (karte podkręciłem, wszystko chodzi Git). Producent zaleca czy tam oferuje podkręcenia tego processora w programie "AMD VISION ENGINE CONTROL CENTER". Programik jest bardzo prosty i przejrzysty. Klika się tylko dostrajanie i czeka się pare minut, później już tylko zostaje jeden suwak którym się wali na prawo i lewo. Otóż standardowe taktowanie procesora to 3.9. Ja podkrecilem do 4.5 GHZ, zmniejszajac nawet czasami o 100 herców, ale problem w tym, że po podkręceniu gry tak zwanie zaczęły dziwnie chodzić na przykład, gdy odpalam fife, to gra chodzi 100 razy szybciej tak jak by została przyspieszona do takiego stopnia, że nie wiadomo o co chodzi. Podobnie jest z Battelfildem, gdy go odpalam niezaleznie czy multi/single, to gra nagleklatuje i tnie ? wówczas, gdy wracam do optymalnych ustawien 3.9 GHZ, to nagle gry chodzą płynnie i sprawnie. Tylko gdy podkręcę już zaczyna sie walic, czasami nawet system do konca sie nie włącza i jest czarny ekran, to wtedy wale restart i wszystko wraca do normy. Musze zaznaczyć, że również po podkręceniu Filmiki na Youtubie dziwnie chodzą czasami klatkują a czasami suwak od youtube pedzie raz w lewo raz w prawo i tak dalej. Wszystko wraca do normy, gdy klikam Wróć do ustawien domyslnych. Jakies rady ? załączam zdjecie programiku tak po prostu dla ciekawskich:

0 29
  • Pomocny post
    #2 12 Lip 2014 00:39
    ValValiantThor
    Poziom 33  

Powinieneś krecic w biosie nie w windowsie.

Przyspieszone działanie gier, to w niektórych grach normalka, ludzie tak robili żeby szybciej biegać, wyżej skakać i rózne inne w niektórych grach. Niektóre gry maja na to blokade, a w niektórych za to można dostać bana. Efekt ten nie występuje gdy kręcimy bezpośrednio w biosie, nie w windowsie.

Podkręcanie to nie tylko pare suwaków. To też, napięcia, praca RAM i wiele innych opcji. Już nie wspomne o cieple i odpowiednim chłodzeniu.

0
  • #3 12 Lip 2014 00:46
    oczko321
    Poziom 7  

Chłodzenie mam dobre. W tym programie jest tylko jeden suwak do podkręcania procesora, zaraz ustawie ustawienia domyslne i podkręcę w biosie zobacze rezultaty.

Edit: w biose mam do wyboru manual i Automatic. Automatic, 3.9ghz, ale gdy biore manual i przekrecam z 3,9 do np 4.3, to komputer pozniej sie wylacza sam uruchamia i ciagle czarny ekran. Musze resetowac system i w biosie wlaczyc ustawienia domyslne, ale dodam ze pod tym na dole sa inne opcje typu napiecie i ustawione jest na 1.4 max napisane ze moze byc 1.5. Nawet w biose gdy podkrecam to lipa, a tam w tym biose co mam to wszystko z automatu leci, tylko suwak wale i wszystko sie zmienia, nie wiem juz co pięć.

0
  • Pomocny post
    #5 12 Lip 2014 01:23
    safbot1st
    Poziom 43  

Zasilacz wcale nie jest taki na 100% pewny - te deusy są dziwne.

Jak tu czytam jak autor "wali suwakami na lewo i prawo" to nie dziwię się, że system jest niestabilny. OC wykonuje się stopniowo - i najlepiej w biosie.
    Nie ma się co dziwić, że po przestawieniu od razu na "hurra" o 600-700MHz bez podniesienia napięć

oczko321 napisał:
    komputer pozniej sie wylacza sam uruchamia i ciagle czarny ekran.

Radzę zacząć od podstaw, poczytać, co to mnożnik, nb, szyna, fsb, dzielnik pamięci, timingi pamięci, jakie są rodzaje napięcia w systemie.
    Sam procesor z tematu to wysoce skomplikowane urządzenie:
    http://www.cpu-world.com/CPUs/Bulldozer/AMD-FX-Series%20FX-6350.html
    posiada aż 5 stanów zasilania i wydajności:
    #1: 3600 MHz, 1.2875V
    #2: 3100 MHz, 1.2V
    #3: 2500 MHz, 1.1V
    #4: 2000 MHz, 1V
    #5: 1400 MHz, 0.875V

OC to jest zabawa dla przynajmniej zaawansowanych - bez odpowiedniej wiedzy będą zawieszki i przygody.

0
  • #7 12 Lip 2014 01:26
    oczko321
    Poziom 7  

Zaraz przejrzę wasze porady. Z tymi suwakami, to taka ironia, ze jest to mozliwe :P

Chce dodać, że podczas uruchamiania systemu mam mozliwosc Odpaleia Turbo Boost literką X, deaktywacja D. I problem w tym ze jak klikam X, system wtedy sie wylacza i włącza trwa ladowanie systemu pokazuje sie pulpit i system sie zawiesza i tak stoi i stoi pomaga tylko resrat i kliknąć literke D wyłączając trubo. Dodam, ze robie to w ustawieniach dosmyslnych biosa oraz bez podkrecania w programie ;/ o co chodzi..

Plyta glowna: Asrock 970 pro3 R2.0

0
  • #8 12 Lip 2014 01:36
    safbot1st
    Poziom 43  

Chcę też zwrócić uwagę, że zasilacz mimo iż "niby" porządny przy OC do 4.5ghz jest blisko limitu mocy! Sam procesor pochłania wtedy nawet powyżej 300W!

System może osiągać 500W lub więcej - stąd mogą być ww. problemy z OC.
    A o temperaturach nawet jeszcze nie zacząłem pisać....

Dodano po 30 [sekundy]:

http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp

Dodano po 1 [minuty]:

Spróbuj tego OC na mocniejszym zasilaczu. Jeśli będzie stabilniej - sam sobie odpowiedz.

Dodano po 2 [minuty]:

Kalkulator zaleca zasilacz 750W :D A tak w ogóle - te procesory FX - prądożerne toto, grzejące się - i średnio wydajne zdaje się.

ps. Problem z grą fifa może nie wynikać z problemu w temacie - jest to zdaje się problem z grą samą w sobie - jest temat na forum - jak trzeba - podrzucę.

0
  • #9 12 Lip 2014 01:39
    pawelr98
    Poziom 35  

Fx6350 na tej płycie powinien bez problemu dojść do ~4.5ghz.
    Jako że ten procesor ma odblokowany mnożnik to kręcenie jest proste.
    Usztywniasz wszystkie napięcia na fabryczne oprócz Vcore.
    Usztywniasz taktowanie PCIE,wyłączasz C1E,CnQ,spread spectrum.
    A potem tylko bawisz się mnożnikiem cpu oraz Vcore.
    Chłodzenie mam nadzieję masz odpowiednie.
    Podbijasz mnożnik o 1 stopień i testujesz programem prime 95 BLEND przez 10minut.
    Jak nie wywali błędu to wracasz do biosu podbijasz znowu i znowu testujesz.
    Jak wywali to podbij vcore i testuj znowu(ale nie idź wyżej niż 1.4V).
    Pilnuj temperatur i nie pozwól aby przekroczyły 70°C.
    Vcore nigdy nie powinno być na auto.

Kalkulatorom mocy nie ufam bo już wielu udowodniło iż się niemal zawsze mylą.
    Jednak biorąc pod uwagę że Deus-y potrafią być kiepskiej jakości to mimo wszystko sprawdziłbym na innym psu.

0
  • #10 12 Lip 2014 01:39
    oczko321
    Poziom 7  

co do prądu to ja lepiej nic nie mówie na starym kompie opłaty całe wyniosły 170zl na nowym kompie 260zl...

Aczkolwiek mam pytanie. Dlaczego Turbo Bost mi nie chodzi ? przy wlaczaniu Boost, laduje sie pulpit po czym sie zawiesza i musze walic restart i kliknąć (D) podczas uruchamiania systemu. Myslicie, ze to wszystko wina zasilacza ?

pawelr98 zalece się do twojej rady i zobacze co w trawie piszczy. Zasilacz, moze on byc przyczyną problemów jaka jest mozliwosc w teorii ze to prawda, lub inna przyczyna ? (nieznana)

0
  • Pomocny post
    #11 12 Lip 2014 01:42
    ValValiantThor
    Poziom 33  

safbot1st napisał:
    Chcę też zwrócić uwagę, że zasilacz mimo iż "niby" porządny przy OC do 4.5ghz jest blisko limitu mocy! Sam procesor pochłania wtedy nawet powyżej 300W!

System może osiągać 500W lub więcej - stąd mogą być ww. problemy z OC.
    A o temperaturach nawet jeszcze nie zacząłem pisać....

Dodano po 30 [sekundy]:

http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp

Dodano po 1 [minuty]:

Spróbuj tego OC na mocniejszym zasilaczu. Jeśli będzie stabilniej - sam sobie odpowiedz.

Dodano po 2 [minuty]:

Kalkulator zaleca zasilacz 750W :D A tak w ogóle - te procesory FX - prądożerne toto, grzejące się - i średnio wydajne zdaje się.

ps. Problem z grą fifa może nie wynikać z problemy w temacie - jest to zdaje się problem z grą samą w sobie - jest temat na forum - jak trzeba - podrzucę.

Ten proc zdechnie na 2 voltach...........

0
  • #13 12 Lip 2014 01:48
    safbot1st
    Poziom 43  

ValValiantThor napisał:
    Ten proc zdechnie na 2 voltach...........

A tak se wpisałem ;) - i tak wiem, że ciągnie powyżej 300W jak się postarać.
    Jakbym kręcił na wodę może by nie zdechł.
    A na poważnie - autorze:
    -oc tylko z poziomu bios.
    -żadnych turbo sztuczek
    -vcore - na sztywno
    -cały czas monitorowanie temperatury
    - po każdej zmianie sprawdzenie stabilności Prime95 (jak wiadomo procesor który przechodzi prime potrafi się jeszcze "wywalić" w grze), test grą.
    - podmiana zasilacza na mocniejszy - na próbę.

0
  • #14 12 Lip 2014 01:51
    oczko321
    Poziom 7  

Turbobost mam wyłączony i tak go włączyć nie moge, bo system sie zawiesza. Jakies rady ? Lepiej dać sobie spokój i nie podkręcać ? czy jest szansa i wiąże się to z wymianą jakiejś części np zasilacza ?

Edit: w ogole po co ten program od producenta AMD VISION Engine Control Center, do podkrecenia procka i karty. Mam na nim podkrecony procesor do 4.5 ale pewnie mnie wysmiejecie i to tak na prawde nic nie pomaga, zwłaszcza gdy gra mi siłe włącza w sekunde i chodzi na spidzie jak by była naćpana :D

Dodam jeszcze, ze gdy zaktualizuje stery od grafy, to mam same blue screeny, dlatego siedze na starych sterach od plyty. Ostatni raz AMD :(

0
  • #16 12 Lip 2014 01:54
    safbot1st
    Poziom 43  

oczko321 napisał:
    w ogole po co ten program od producenta AMD VISION Engine Control Center, do podkrecenia procka i karty.

Dla lamerów, co nie wchodzą do biosa :P
    oczko321 napisał:
    gra mi siłe włącza w sekunde i chodzi na spidzie jak by była naćpana

Przetestuj coś innego niż fifę - z fifą jest problem - czasem chodzi jak na speedzie.
    Testuj BF4 :D

0
  • #17 12 Lip 2014 01:55
    ValValiantThor
    Poziom 33  

Najlepsza jazda kiedys była w CS tam blokada polegała na tym że jak kreciłeś w windowsie (żeby zapierdzielać w grze) to w grze chodziłeś do tyłu hehehe

Z tym kręceniem w windowsie uważaj, bo wiele antycheatów, w grach w których krecenie przyspiesza prace gry, daje za to perm bany. Szczególnie w niektórych FPS-ach.

0
  • #18 12 Lip 2014 01:58
    oczko321
    Poziom 7  

temperatura w stanie spoczynku 37 stopni podczas grania na full detalach np Rome 2 total war 74 stopnie wiecej nie przekracza..zaraz lukne chlodznie, ale to takie najtansze z najnizszej polki ledwie lepsze od boxowego okolo 5 procent roznicy...jeszcze musze w speedfanie zmniejszac predkosc bo chodzi jak kombajn mam zamiar kupic lepsze do 200zl max

Poprzedni komputer mial okolo 6 lat Core 2 Duo 2.20 ghz podkrecony na boxowym chlodzeniu na maxa karta Geforce 8500 GT 512 i to bylo cos..zero prblemow awarii czegokolwiek..AMD precz...zawsze bylem zwolennikiem Nvidia + Intel..nie wiem co mnie naszło na zmiane otoczenia....

0
  • #19 12 Lip 2014 09:23
    Ogr-odnik
    Poziom 22  

oczko321 napisał:
    AMD precz...zawsze bylem zwolennikiem Nvidia + Intel..nie wiem co mnie naszło na zmiane otoczenia....

Ja na odwrót, kręcenie AMD to bułka z masłem. No ale jeśli komuś nie chce się poczytać o podstawach podkręcania AM3 to już jego problem i może mieć pretensje o swoje słabe wyniki, "problemy", tylko do siebie.
    Chłodzenie nie takie dobre skoro procesor chodzi na 74*C a taka temperatura jest powyżej maksymalnej zalecanej. Powinien chodzić poniżej 60*C.

0
  • #20 12 Lip 2014 10:12
    safbot1st
    Poziom 43  

pawelr98 napisał:
    A można wiedzieć jakie chłodzenie cpu masz ?

To jakie jest dokładnie to chłodznie - boxowe, czy nie? Wklej foto jak nie wiesz co to.
    Zadbaj o jak najniższe temperatury, bo mogą blokować Ci OC.
    Może przydałoby się lepsze chłodzenie cpu przy tym OC.

ps.
    Ogr-odnik napisał:
    74*C a taka temperatura jest powyżej maksymalnej zalecanej. Powinien chodzić poniżej 60*C.

Można prosić źródło tej informacji?

Ciekawe artykuły dla Ciebie o OC do poczytania:
    http://sites.amd.com/us/Documents/AMD_FX_Performance_Tuning_Guide.pdf
    http://support.amd.com/TechDocs/52121_FS1b_TDG_Pub.pdf

0
  • #21 12 Lip 2014 10:28
    Ogr-odnik
    Poziom 22  

safbot1st napisał:
    Można prosić źródło tej informacji?

Pewnie że można, zresztą google nie boli. Chyba nawet AMD na swoich stronach podawało podobne informacje, dawno to było nie pamiętam dokładnie.
    http://www.cpu-world.com/CPUs/Bulldozer/AMD-FX-Series%20FX-6350.html

Dodano po 2 [minuty]:

pawelr98 napisał:
    A potem tylko bawisz się mnożnikiem cpu oraz Vcore

Tylko dodam że bez zmiany FSB nie ma opcji uzyskać dobrego OC. Sam mnożnik jest dla lamerów :)

0
  • Pomocny post
    #22 12 Lip 2014 10:35
    safbot1st
    Poziom 43  

Ogr-odnik napisał:
    Pewnie że można, zresztą google nie boli.

Dzięki ;) w linku nie ma słowa o maksymalnej temperaturze, poza tym to nie jest specyfikacja od producenta , czyli ATI AMD.
    Googluje i mnie głowa jednak troche boli - a dopiero jest rano.

Producent nie ujawnia w specsach max temperatury tego procesora - pewnie ze wstydu.
    Googlulę już 1,5 godziny i jedyne co znalazłem, to że czujniki w fx są niedokładne, źle pokazują temp. spoczynkową i że są różnice w temperaturze podstawki T-Junction i rdzeni.

To gdzie to źródło kolego Ogrodnik? ;) (no offence)

0
  • #23 12 Lip 2014 10:58
    Ogr-odnik
    Poziom 22  

Jest takie funkcja jak "find" działa to tak:
    wciśnij na klawiaturze control + F następnie wpisz w oknie które wyskoczy np. temp
    po wykonaniu tych funkcji wyszukiwarka zaznaczy zdania w których występuje szukana fraza.
    Dla ułatwienia zalecam szukać w FAQ na podanej stronie.

safbot1st napisał:
    od producenta , czyli ATI

ATi już od jakiegoś czasu nie istnieje na tej planecie.
    safbot1st napisał:
    Producent nie ujawnia w specsach max temperatury tego procesora - pewnie ze wstydu.

Temperatury tych procesorów są niższe od inteli, nie ma się czego wstydzić.
    safbot1st napisał:
    źle pokazują temp. spoczynkową

Fakt, jednak nie istotny. Temperatury w stresie są pokazywane prawidłowo, przynajmniej u mnie.
    safbot1st napisał:
    To gdzie to źródło kolego Ogrodnik? (no offence)

No offence, I'm not a child. Read above, you should find your source, if you are smart enought.

0
  • #24 12 Lip 2014 11:20
    safbot1st
    Poziom 43  

Ogr-odnik napisał:
    Temperatury tych procesorów są niższe od inteli, nie ma się czego wstydzić.

Dzięki za info.

Ogr-odnik napisał:
    No offence, I'm not a child. Read above, you should find your source, if you are smart enought.

Tutaj napisałeś z błędem ortograficznym - w dalszym ciągu podpierając się źródłem ze strony cpu-world.com. :(

A ja się wygłupiłem i spytałem gdzie jest oficjalne info od ATI o max temp. tego FX?

Oczywiście chodziło mi o AMD :D

0
  • #25 12 Lip 2014 11:35
    Ogr-odnik
    Poziom 22  

safbot1st napisał:
    podpierając się źródłem ze strony cpu-world.com

No i co w tym złego? Nie widzę powodu aby nie ufać informacją zawartym na tej stronie. W szczególności jeśli sprawdzamy przestarzałe konstrukcje.

safbot1st napisał:
    Tutaj napisałeś z błędem ortograficznym

Dobrze że kolega mnie oświecił, szkoda że nie był już tak miły żeby mnie poprawić.
    Może bym się czegoś od kolegi nauczył ale z tego co do tej pory wyczytałem to Szanownemu Koledze same wygłupy chodzą po głowie :) .

safbot1st napisał:
    Ha, ha - dzięki za info.

Nie mam pojęcia o co chodzi z tym Ha, ha. Zaraz będzie Ho, ho , tylko że do świąt jeszcze długa droga. Nie jest tajemnicą tego świata że Haswell'e pracują przy temperaturze bliskiej wrzenia wody, na stock'owym chłodzeniu.

Kończę te przepychanki bo nic nie wnoszą do tematu i do tego bezsensownie zużywają żywotność mojej klawiatury, dyskusja z kolegą nie jest jej warta. Mimo iż jest to konstrukcja za 20 złotych.

0
  • #26 12 Lip 2014 12:18
    oczko321
    Poziom 7  

No cóż panowie. Zasięgnąłem waszych rad przeczytałem wasze poradniki dotyczące OC, AMD itd. Nieco skumałem i wiem o co chodzi, aczkolwiek nie ma tutaj jeden porządnej rady, choć jest ich wiele na przykład przeczytanie poradników wyżej wymienionych przez was i za bardzo dziekuje bo juz dodałem sobie je do zakładek. Jednak nie ma ostatecznego problemu zasilacz czy chłodzenie ? . Dziekuj serdecznie za pomoc. Dam sobie z tym gównem spokoj. Jade teraz za granice, wiec zarobie na Intela. Tego wystawie na sprzedaz za 200 zl. Jeszcze raz dzieki za ekspertyze. Bez was wszystkich nie wiedziałbym co jest pięć.

0
  • #27 12 Lip 2014 12:26
    Ogr-odnik
    Poziom 22  

oczko321 napisał:
    Tego wystawie na sprzedaz za 200 zl

Jeśli to tak na poważnie to z chęcią przygarnę. Jak coś to daj znać na PW.

0
  • #28 12 Lip 2014 12:28
    safbot1st
    Poziom 43  

Nie popadajmy w skrajności - ja nie twierdzę, że AMD jest "be".
    Może trzeba jakoś sytuację OC/wydajność/zasilanie wypośrodkować i będzie ok.
    Chcesz konkternej porady?

oczko321 napisał:
    zasilacz czy chłodzenie ?

Ustaw vcore na sztywno 1.4v , cpu na 4.0GHz i tak zostaw.
    Resztę napisałem:
    safbot1st napisał:
    -oc tylko z poziomu bios.
    -żadnych turbo sztuczek
    -vcore - na sztywno
    -cały czas monitorowanie temperatury
    - po każdej zmianie sprawdzenie stabilności Prime95 (jak wiadomo procesor który przechodzi prime potrafi się jeszcze "wywalić" w grze), test grą.

Trzymaj temperaturę poniżej 70 stopni, najlepiej około 60. Chłodzenie do OC nie może być boxowe.
    Najlepiej taką "wieżę" kupić z finami i heatpipe direct touch.

(takie coś masz?)

Dopóki nie będzie mocnego OC zasilacz teoretycznie nie powinien być problemem.
    Podstaw na próbę inny jeśli będziesz miał możliwość.

0
  • #29 12 Lip 2014 12:55
    oczko321
    Poziom 7  

Safbo zaraz tak zrobię i zobacze. Ogrodnik zaraz do Ciebie napisze.

Safbo i pawler. Zrobilem tak jak napisaliście i udało mi się podkręcić przez BIOSA, wszystko w normie gry nie są naćpane wszystko chodzi dobrze. Temp w spoczynku 33 stopni nie przekracza 70 stopni przy wyłączonym speedfanie i zmniejszeniu tempa pracy wentylatora, Dzieki to wszystko ziomki kochane :D ogrodnik, co do procka to juz pisze Ci na pW.

0
  • #30 13 Lip 2014 00:27
    pawelr98
    Poziom 35  

Ogr-odnik napisał:
    pawelr98 napisał:
    A potem tylko bawisz się mnożnikiem cpu oraz Vcore

Tylko dodam że bez zmiany FSB nie ma opcji uzyskać dobrego OC. Sam mnożnik jest dla lamerów :)

Nie zgodzę się. HTT można co najwyżej użyć do wyregulowania zegara danych komponentów dokładniej.
    Ja mam K10Stat i mogę ustawiać nietypowe mnożniki cpu pokroju 5.33 itp.
    Bo ten program ma mnożniki oraz dzielniki.Trochę matematyki i można wyregulować cpu co do Mhz.
    Bulldozer oraz Vishera mają HTT wall więc zabawa w wysoki zegar bazowy jest niemożliwa.
    HTT pomaga jedynie gdy kręcimy przy ujemnych temperaturach. Na moim 965 HTT na 250mhz przy kręceniu na wodzie "lodowej" nic nie pomagało a jedynie spadała stabilność. Raz tylko użyłem 204mhz HTT aby pobić takty nieco co zaowocowało zegarem 4.6ghz.
    A jeśli chodzi o testy wskazane przez kolegę safbot.
    Pobór prądu dotyczy całej platformy.Po za tym istnieje coś takiego jak efektywność. Procesor pobiera znacznie mniej prądu ale są straty na sekcji zasilania.Widać też że podczas grania pobór nie przekracza 350W.
    Tak więc na moje to procesor z tego testu pobiera ok.150-160W.I nie jest to wcale duża ilość ciepła do odprowadzenia. Pewien tester chłodził kręconego 3930K pobierającego ~400W (miernik wpięty w obwód od EPS 12V) za pomocą highend-owego chłodzenia powietrznego.

@autor
    Jak wyglądają temperatury podczas obciążenia testem ? Zapuść prime 95 BLEND i zobacz jakie temperatury osiągnie. 1.4Vcore na 4ghz to dosyć sporo.Skręć do 1.35V i zobacz czy będzie chodził dobrze.

0
  Szukaj w 5mln produktów