Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezprzewodowe gniazdko telefoniczne z liveboxem 2.0

12 Lip 2014 01:21 1614 6
 • Poziom 2  
  Witam,

  Mam następujący problem: Jestem użytkownikiem neostrady i posiadaczem liveboxa(LB) 2.0. Ostatnio wraz z przedłużaniem umowy dowiedziałem się, że to już koniec używania zwykłego gniazdka dla telefonu i mam podłączyć telefon pod liveboxa.
  Dom w którym mieszkam ma dwie kondygnacje - livebox stoi na górze gdzie jest używany razem z komputerem. Na początku myślałem, aby przenieść LB na parter i posiłkować się rozwiązaniem zwanym jako repeater, ale kiedy poczytałem o skali problemów z tym związanych odeszła mi chęć na tę zabawę (Zaznaczą odrazu, że posiadam już bezprzewodowy telefon i dołączone do niego dwie słuchawki, niestety "baza" musi stać na parterze - a więc tam gdzie nie ma możliwości postawienia LB).
  Doszedłem więc do wniosku, że aby zachować dotychczasowe rozwiązanie - tj. LB na górze a telefon na dole - muszę wymyślić coś innego i tu pojawia się pytanie o bezprzewodowe gniazdko telefoniczne (np. Tesil2009 - czy "to-to" będzie współpracować z LB?) lub czy ewentualnie byłby ktoś w stanie zaproponować alternatywne rozwiązanie dla mojego problemu?

  Wielkie dzięki z góry za każdą pomoc!

  Pozdrawiam serdecznie : )
 • Poziom 39  
  Wyjście Liveboxa (voip) można traktować jak zwykłą linię telefoniczną analogową więc nie widzę problemu. Innego wyjścia nie widzę, no chyba że ciągnięcie na dół dodatkowej linii od liveboxa ale tego raczej nie chcesz.

  Żebyś tylko nie żałował tego "voipa" .... wielu żałuje , o braku telefonu przy zaniku prądu lub internetu nawet nie wspominam.
 • Specjalista od telefonów
  Co to znaczy "koniec zwykłego gniazdka" ?? Dałeś się wrobić sprzedawcy. Zażądaj przywrócenia naturalnej linii telefonicznej i po kłopocie.
  Dodaję że "fachowcy" od tych boksów programowo blokują drugie gniazdo analogowe bo nie potrafią sobie poradzić z konfiguracja..
 • Poziom 39  
  Podpisał umowę na voipa czyli dawnego sławnego funpacka i teraz może sobie... , wszystko jest w "pakiecie" który zgodnie z regulaminem nie ulega żadnym zmianom do końca umowy - taki wałek żeby "ktoś się nie rozmyślił" ;).
 • Poziom 2  
  Witam,

  rzeczywiście, dałem się wrobić, ale... Zostałem wprowadzony w błąd przez sprzedawcę informacją którą nadmieniłem w pierwszej wiadomości. Ponieważ sprzedawca jest przedsiębiorcą, a ja jestem konsumentem mogę próbować renegocjować warunki umowy - a podstawą ich renegocjowania może być nagrana rozmowa z osobą która przedstawiła mi taką ofertę.
  Powiedzcie mi proszę w takim razie (nie jestem specjalistą od elektroniki), jak rozumiem w praktyce w dalszym ciągu bez żadnych przeszkód mógłbym korzystać ze starego sposobu tj. naturalnej linii telefonicznej?

  Pozdrawiam
 • Poziom 17  
  Tak, mógłbyś. Takie rozwiązanie nie zostało przecież wycofane... Spróbuj negocjować, ale nie wydaje mi się by w Orange poszli Ci na rękę, to dość uparci ludzie :). Powodzenia!
 • Poziom 2  
  Też jestem uparty i na szczęście troszkę znam się na prawie.

  Pozdrawiam