Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brotje WBS 22E - Salus + Brotje WBS 22E

robq 12 Lip 2014 11:14 1434 2
  • #1 12 Lip 2014 11:14
    robq
    Poziom 9  

Witam
    Potrzebuję pomocy w podłączeniu takiego oto zestawu cosmofloor (obok odpowiedniki SALUS) do kotła Brotje WBS 22E + zbiornik 120l:
    cosmofloor termostat CFERT50 (SALUS ERT50)
    cosmofloor listwa sterująca CFKL06 (salus kl06)
    cosmofloor moduł sterowania pompą (SALUS PL06)
    cosmofloor siłownik termiczny CFT30NC (SALUS)
    oraz pompa od Tece rozdzielacz 2w1 5co+4op
    Wszystko będzie zgodnie ze schematem wpięte do listwy. 3 siłowniki wpięte na op będą podłączone pod 1 termostat i będą zamykać/otwierać 3 obiegi połączonych w jedną przestrzeń pomieszczeń (kuchnia, jadalnia, salon).
    Moje pytanie brzmi. Czy może to działać niezależnie (najwyżej mogę np. podpiąć zasilanie z kotła aby się razem to ładnie załączało) czy lepiej wpiąć to w listwę na kotle i tutaj pytanie brzmi gdzie wpiąć ?
    Pozdrawiam

0 2
  • Pomocny post
    #2 13 Lip 2014 09:57
    wawrzeczko_t
    Specjalista - systemy grzewcze

Nie polecam (odradzam) podłączać niewspółpracujące układy pompowe poza kotłem. Pompa obiegu podłogówki (oraz ew. pompa grzejnikowa) powinna byc zabudowana w kotłowni. Na podłogówce trzeba zabudowac zawór mieszający z napędem, itd. Jeśli jednak bardzo się uprzesz na swój pomysł to za kotłem zabuduj sprzęgło hydrauliczne a za nim wymyślaj co tam chcesz. PS: Nie należy podłączać Salus-a do Brotje.

0
  • #3 13 Lip 2014 10:04
    robq
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedź. Czyli mniej więcej tak jak się spodziewałem pozostaje mi tylko podłączenie się pod zasilanie 220V. Z tego co widzę to mam wolny slot z zasilaniem obok oznaczonego jako STB.

0
  Szukaj w 5mln produktów