Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xperia Sola - Po wizycie w serwisie nie działa mikrofon

spawnster 12 Lip 2014 14:03 1134 1
  • #1 12 Lip 2014 14:03
    spawnster
    Poziom 2  

Dzień dobry! Jakiś czas temu padł mi układ ładowania w Xperii Sola MT27i, prawdopodobnie efekt zawilgocenia (telefon był w plecaku w którym rozszczelniła się butelka z wodą - kilka kropel mogło spaść na telefon). Telefon nie ładował się - po prostu nie reagował na ładowarkę. Domyśliłem się, że chodzi o układ ładowania, z tym info udałem się więc do serwisu. Kilka dni i zrobili, odebrała dziewczyna, zanosi mi tela a on... nic się nie zmieniło. Przy odbiorze było wszystko ok. Zaniosłem znowu - czekam tydzień, wymienili układ (nie mieli u siebie części więc tyle czasu to zajęło). Wczoraj odbieram telefon, super - ładuje, jest ok. Wkładam kartę - dzwonię - no i parówa - mikrofon jest tak słaby, że prawie nie istnieje. W poniedziałek jadę znowu do serwisu, i w związku z tym mam pytania:

1. Czy układ ładowania jest zintegrowany z płytą główną na tyle, że jego wymiana oznaczałaby konieczność włożenia nowej płyty (pomyślałem, że może po prostu włożyli do środka jakiś odpad z uszkodzonym mikro),
    2. Czy możliwe jest, żeby po zawilgoceniu padł i układ i mikrofon( niestety nie pamiętam czy zanim się zorientowałem, że tel się nie ładuje wykonałem jakieś połączenia)

Za naprawę zapłaciłem 100 zł, niestety, równie dobrze serwisant może mi w poniedziałek powiedzieć, że to ja jestem winien i mikrofon był padnięty wcześniej. Odp na pytania bardzo by mi pomogły ustalić poprawną wersję zdarzeń. Tradycyjnie proszę Was o pomoc i dziękuję z góry, życząc miłej soboty:)

0 1